Jesteś tutaj:-, Rynek-Intertelecom 2012 wskaże kierunki rozwoju sieci

Intertelecom 2012 wskaże kierunki rozwoju sieci

Targi Intertelecom to najważniejsze miejsce spotkań branży teleinformatycznej i doskonała okazja do wymiany doświadczeń. Dlatego części wystawienniczej towarzyszy seria wykładów, prezentacji i paneli dyskusyjnych kierowanych do przedsiębiorców, ale także do szeroko pojętej sfery administracji publicznej.

Targi i towarzyszące im konferencje to świetne miejsce do zdobywania doświadczeń. Zainteresowani dowiedzą się jak zaprojektować, wybudować i utrzymać sieć, jak pozyskać na to środki, jak rozwiązać problem rozwoju usług. Dodatkowo samorządowcy i przedsiębiorcy mogą zdobyć wiedzę na temat Partnerstwa Publiczno Prywatnego. To ciekawy model współpracy, który niestety z powodu nieznajomości jest ciągle zbyt mało wykorzystywany – przekonuje Rafał Rodziewicz, Dyrektor Generalny spółki Technitel.

Na tegorocznych targach Intertelecom dużo miejsca będzie poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom sieci transmisji danych i ich praktycznemu wykorzystaniu w biznesie. Jeden z serii paneli dyskusyjnych nazwano „Inteligentne sieci i usługi – przyszłość Smart Grid w Polsce i na świecie”. Dyskusję na temat inteligentnych sieci dostaw energii, które zapewniają obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności oraz zintegrowanie rozproszonych źródeł energii, w tym także energii odnawialnej, będzie moderował dr inż. Marek Trznadel z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Główne wątki poruszane podczas panelu to aktualny stan wdrożeń rozwiązań w Polsce i na świecie oraz problemy napotykane przy wdrażaniu inteligentnych usług. nie zabraknie części praktycznej. Eksperci zastanowią się czy sieci szerokopasmowe przyśpieszą proces wprowadzania rozwiązań Smard Grid i jak można racjonalnie wykorzystać do rozwoju tego obszaru planowane na lata 2012-2020 środki unijne. Prelegentami będą m.in: Marek Wąsowski, dyrektor Biura Konsorcjum Smart Power Grids – Polska, Krzysztof Baryłowski, Prezes Zarządu GridPocket Systems S.A. i Rafał Rodziewicz, Dyrektor Generalny Grupa Technitel. Do dyskusji zostali zaproszeni m.in.: Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, przedstawiciele Grup Energetycznych, Zakładów Energetyki Cieplnej , producentów urządzeń i dużych firm developerskich.

Podczas targów będziemy mogli uczestniczyć w Okrągłym Stole Satelitarnym firm zrzeszonych przy Polskiej Izbie Radiodyfuzji Cyfrowej. Uczestnicy przekonają, że nie należy bać się Internetu z satelity i wskażą obszary, w których satelitarny dostęp do sieci jest niezastąpiony. Głównymi problemami poruszanymi podczas panelu będzie aktualny stan projektu cyfryzacji. Prelegenci wskażą także unijne projekty, które mogą okazać się pomocne w finansowaniu usług satelitarnego dostępu do internetu i podpowiedzą , co zrobić żeby je racjonalnie wykorzystać. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele m.in.: Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, operatorów (Cyfra, Polsat Cyfrowy, ITI), producentów urządzeń i operatorów systemów satelitarnych (Eutelsat, Avanti, Astra).

Intertelecom 2012 potrwa od 17 do 19 kwietnia br. Tegoroczna, XXIII edycja imprezy, koncentrować się będzie na użytkowych aspektach prezentowanych rozwiązań dla biznesu, administracji publicznej oraz odbiorców indywidualnych. Na targach poruszana będzie m.in. niezwykle aktualna i ważna dla wszystkich sektorów – tematyka cyfryzacji. Nie zabraknie także wydarzeń związanych z sieciami szerokopasmowymi. Ważną częścią targów Intertelecom 2012 będą konferencje i warsztaty skierowane do jednostek administracji publicznej, samorządów i biznesu.

źródło: Intertelecom

Kan

Autor |2012-03-19T10:49:28+01:0019 marca 2012 10:49|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile