Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe-ING – płatności zbliżeniowe telefonem HCE także dla przedsiębiorców

ING – płatności zbliżeniowe telefonem HCE także dla przedsiębiorców

ING Bank Śląski udostępnił przedsiębiorcom możliwość płacenia telefonem w oparciu o technologię HCE.

Mastercard w telefonie to rodzaj wirtualnej karty do konta, którą pozwala płacić telefonem wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Udostępnienie usługi przedsiębiorcom jest kolejnym krokiem w realizacji strategii ING dostarczania innowacyjnych metod płatności. Klienci indywidualni mogą korzystać z płatności HCE w telefonie od marca tego roku.

Płatność zbliżeniowa telefonem jest równie prosta jak zwykłe płacenie kartą – wystarczy podświetlić ekranu telefonu i zbliżyć go do terminala. Nie jest konieczne odblokowywanie urządzenia czy logowanie się do aplikacji. Poprawna realizacja transakcji jest potwierdzana wibracją. Wszystkie płatności powyżej 50 zł dodatkowo wymagają zatwierdzenia PIN-em.

„Karta Mastercard w telefonie” została zaprojektowana w oparciu o technologię HCE (Host Card Emulation), która uniezależnia płatności telefonem od współpracy z operatorem telefonii komórkowej. Aby zacząć korzystać z płatności telefonem dla przedsiębiorców wystarczy posiadać Konto z Lwem dla firmy lub osoby indywidualnej, korzystać z aplikacji mobilnej Moje ING Android 4.4 lub wyższym i wyposażonym w moduł NFC. Proces aktywacji Mastercard w telefonie jest dostępny w aplikacji Moje ING mobile.

źródło: ING Bank Śląski

KanAutor |2017-08-23T10:15:52+02:0023 sierpnia 2017 10:15|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.