Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Sprzęt, Taryfy komórkowe-U kuriera InPost zapłacicie kartą za kupiony telefon u operatora

U kuriera InPost zapłacicie kartą za kupiony telefon u operatora

InPost – lider nowoczesnej logistyki dla e-commerce w Polsce – przy współpracy z Mastercard wyposażył 2,5 tysiąca swoich kurierów w zbliżeniowe mobilne terminale płatnicze (tzw. mPOS-y). Dzięki temu firma zapewnia klientom możliwość płacenia za przesyłkę kartą płatniczą lub telefonem u wszystkich swoich kurierów na terenie całego kraju. W efekcie odbiorcy mogą przyjmować paczki „za pobraniem” bez korzystania z gotówki, co ułatwia i przyspiesza płatność, a także sprawia, że jest ona bezpieczniejsza.

Ingenico ICM122
Ingenico ICM122

Jesteśmy jedną z pierwszych firm kurierskich która wprowadza płatności kartą
u wszystkich kurierów, płatność kartą jest szybsza i łatwiejsza, nie trzeba pamiętać
o posiadaniu gotówki aby zapłacić za przesyłkę za pobraniem. To kolejne z zapowiadanych
w tym roku wdrożeń, które mają ułatwić naszym klientom korzystanie w usług InPost i tym samym zwiększyć ich zasięg. Warto zauważyć, że dzięki wprowadzanym sukcesywnie innowacjom tylko w ubiegłym roku wolumen przesyłek kurierskich InPost wzrósł o 405%
” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer, właściciela marki InPost.
Kurierzy InPost zostali wyposażeni w 2,5 tysiąca nowoczesnych, przenośnych terminali płatniczych Ingenico ICM122. Agentem rozliczeniowym tego jednego z największych wdrożeń typu mPOS w Polsce, jest firma eCard.

Nasze badania potwierdzają, że dla kupujących online najważniejsze jest, żeby płacenie było wygodne i szybkie, tak jak same e-zakupy. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z InPost w celu wyposażenia kurierów firmy w terminale płatnicze. Dzięki temu konsumenci, którzy wybiorą płatność za pobraniem, będą mogli dokonać wygodnej i bezpiecznej bezgotówkowej transakcji z użyciem technologii zbliżeniowej, do której zalet zdążyli się już przyzwyczaić” – powiedziała Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Płatność za przesyłkę u kuriera InPost wygląda tak samo, jak w sklepach stacjonarnych. Można ją zrealizować za pomocą dowolnej karty płatniczej, tradycyjnej lub zbliżeniowej, bądź też telefonu z odpowiednią aplikacją obsługującą zbliżeniowe płatności mobilne (bankową lub Android Pay). Kartę lub telefon należy zbliżyć do terminala, a w przypadku kwot powyżej 50 zł – dodatkowo wpisać na terminalu numer PIN karty.

Z nowej opcji bezgotówkowych płatności skorzystają przede wszystkim odbiorcy przesyłek. Dzięki terminalom zbliżeniowym mogą dokonać płatności w kilka do kilkunastu sekund. Nie muszą mieć przy sobie gotówki czy szukać bankomatu, gdy kurier dostarczy im przesyłkę.
Z podniesionego poziomu bezpieczeństwa i szybkości transakcji skorzystają też sami kurierzy. Dzięki błyskawicznemu przyjęciu płatności zdążą dostarczyć większą liczbę paczek w tym samym czasie. Co bardzo istotne, nie będą też nosili przy sobie tak dużych ilości gotówki, jak do tej pory, dzięki czemu będą mniej narażeni na próby kradzieży.

źródło: InPost

KanAutor |2017-02-28T10:46:29+02:0028 lutego 2017 10:46|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Sprzęt, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.