Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Top30, Top7-Aero2 BDI Captcha: Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną

Aero2 BDI Captcha: Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dnia 01 kwietnia 2014r. Aero2 uruchomiło dla korzystających z Bezpłatnego Dostępu do Internetu („BDI”) mechanizm CAPTCHA. Odpowiadając na zapytania Użytkowników, Aero2 wyjaśnia, że mogą pojawić się sytuacje, kiedy użytkownik nie może załadować strony bdi.free.aero2.net.pl z przyczyn nie leżących po stronie Aero2.

W szczególności sytuacja może pojawić się w przypadku, gdy Użytkownik wpisał ręcznie w konfiguracji połączenia sieciowego lub routera adresy IP DNS’ów nie należących do Aero2.

Pytanie: Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080, aby autoryzować dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2?
Aero2: CAPTCHA w BDI

Odpowiedź: Jeśli nie możesz połączyć się ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080 , aby odblokować dostępu Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2, to sprawdź czy w konfiguracji połączenia sieciowego lub w konfiguracji routera nie masz wpisanych adresów zewnętrznych serwerów DNS ( w szczególności serwerów nie należących do Aero2). Adresy serwerów DNS Aero2 otrzymasz dynamicznie w momencie nawiązania połączenia i nie ma potrzeby ich konfigurować ręcznie.

Pamiętaj, że ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080, można się połączyć jedynie w sytuacji, gdy nie autoryzowałeś jeszcze dostępu do Darmowego Internetu Aero2 – wyjaśnia Dostawca BDI.

Aktualizacja:

W związku z licznymi pytaniami o znaczenie komunikatu „Zrestartuj połączenie internetowe” Aero2 podpowiada:

SMARTFON
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w smartfonie, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez chwilowy wybór trybu samolotowego. Tzn. wejdź w tryb samolotowy, a następnie wyjdź z trybu samolotowego. Ewentualnie wyłącz i włącz smartfon.

TABLET
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w tablecie, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez chwilowy wybór trybu samolotowego. Tzn. wejdź w tryb samolotowy, a następnie wyjdź z trybu samolotowego. Ewentualnie wyłącz i włącz tablet.

MODEM USB
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w modemie USB, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez naciśnięcie rozłącz/ połącz w oprogramowaniu z którego korzystasz do łączenia z Internetem. Ewentualnie wyciągnij i włóż modem do gniazda USB.

źródło: Aero2

KanAutor |2014-04-02T11:37:13+02:002 kwietnia 2014 11:37|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Top30, Top7|Tagi: , , , |23 komentarze

23 komentarze

 1. karol 2 kwietnia 2014 w 09:58 - Odpowiedz

  Dodam, że przy wpisywaniu captcha warto sprawdzić czy nie korzystamy z trybu turbo lub offroad w operze lub w operze mobile, lub samej operze mini.

 2. Mike 2 kwietnia 2014 w 10:08 - Odpowiedz

  Nie działają team viewer i dysk google!

 3. toj 2 kwietnia 2014 w 10:45 - Odpowiedz

  mam router mifi i jest tragedia z połączeniem, ale widocznie zauważyłem poprawę wczytywania się stron
  obrazki są od google

 4. 13marca 2 kwietnia 2014 w 11:18 - Odpowiedz

  Nie działa mi TeamViewer na LTE w Plus, a mam DNS’y default: 212.2.96.51 , 212.2.96.52. Czy to ma związek z AERO i CAPTCHA ? Czy zbieg okoliczności ?

  • karol 2 kwietnia 2014 w 11:24 - Odpowiedz

   To nie jest problem sieci, tylko Teamviewer https://twitter.com/TeamViewer Rozwiązują problem.

  • karol 2 kwietnia 2014 w 11:26 - Odpowiedz

   Nie wiem co oni ostatnio tam wszyscy robią za oceanem, ale wczoraj miał problem Viber.

 5. wosq 2 kwietnia 2014 w 21:11 - Odpowiedz

  Coś mi się wydaje, że BDI jest coraz bardziej dla wtajemniczonych użytkowników.
  Przypuszczam, że nie taka była intencja regulatora podczas przyznawania częstotliwości dla PLUS GSM.
  Miał być to dostęp powszechny.
  Np. dla babci , dziadka ze wsi.
  Oni nie mogą walczyć z co rusz nowymi ustawieniami, a teraz już Captcha

  • niah 3 kwietnia 2014 w 03:21 - Odpowiedz

   Plus.nie.jest właścicielem Aero . Co ma wspôlnego poza korzystaniem z ich nadajnikôw? Co więcej miało innych udziałowcow niz teraz. Nie pisz głupot o przyznawaniu koncesji.

  • PROZAK 3 kwietnia 2014 w 07:58 - Odpowiedz

   oficjalnie Plus może i nie jest właścicielem areo2, ale miedzy innymi spółka midas, w której Solorz ma 66% udziałów. Więc ma ogromny wpływ.

  • niah 3 kwietnia 2014 w 18:49 - Odpowiedz

   Kolega napisał o tym, że to miały być częstotliwości dla Plusa, a nie były. Plus należał wówczas w dużej mierze do spółek skarbu państwa i nie miał nic wspólnego z Aero i jego udziałowcami.. Co do Aero2 to zobacz kogo i jakie były udziały w momencie przetargu. Więc napisz jaki miał wpływ Plus na Aero2 w 2009 roku.

 6. PROZAK 3 kwietnia 2014 w 04:55 - Odpowiedz

  „zrestartuj połączenie internetowe” wpisanie kodu nie gwarantuje dostępu do internetu. Moim zdaniem osoby korzystające z areo2 powinny słać skargi do UKE.

 7. radziodx 3 kwietnia 2014 w 05:15 - Odpowiedz

  mam zopo zp780 od kilku dni. telefon robi duże wrażenie. Wyświetlacz przejrzysty, może trochę brakuje HD ale jest ok. Bateria trzyma 2 dni (co uważam za dobry wynik). Aero2 śmiga aż miło. Wi-fi dobrze łąpie sygnał. Tel. kupiłem w chinach i mam na nim zainstalowane kilka nakłądek na Andka (nie wiem czy to akcja producenta czy Chińczyk zadbał o klienta). Mam m.in. ikonę aktualizacji sytemu (!). Aparat jest bardzo słaby. Telefon dla kobiety.
  Zalety
  – wygląd
  – Aero2
  – szybkość
  – idealny do internetu

  wady
  -brakuje HD
  -aparat robi mierne zdjęcia

 8. Darek 3 kwietnia 2014 w 06:17 - Odpowiedz

  BDI miało być dla ludzi co sie nie znają albo nie mogą mieć netu gdzieś. Moim rodzicom przez telefon czasami tłumaczę gdzie jest pasek adresu w przeglądarce bo dla nich internet to pole wpisywania w wyszukiwarce google.. Do tej pory czytali sobie wiadomości, oglądali zdjęcia wnuków przesłane pocztą, czasem skype. Wszystko musiałem im ustawić tak żeby nie musieli nic robić. Włączyć i działa bo inaczej komputer sie kurzy. Teraz nie mają netu. DNS zmieniłem specjalnie na bezpieczne z commodo zeby syfu przypadkiem nie nałapali i teraz gówno wielkie bo nie ma kapci, nie ma strony z kapciami bo oczywiście działa tylko na ustawionych DNS z aero. PORAŻKA. Do wakacji mają spokój z netem. Przyjade w wakacje odwiedzić to zrobię..

 9. popol 3 kwietnia 2014 w 13:20 - Odpowiedz

  Jeden wielki SYF z tymi kodami . Śle skargę.

 10. Oliv 16 kwietnia 2014 w 16:08 - Odpowiedz

  Mnie nie przekierowuje na ta strone gdzie trzeba wpisac kod a gdy sama wpisuje adres w przegladarce to tak jakbym wpisywala kazda inna strone- czyli brak dostepu do internetu. D…nsy mam dynamiczne

 11. Miru 16 maja 2014 w 13:05 - Odpowiedz

  … 10 razy wpisywałem kolejne kody i TO DOBRZE WPISYWAŁEM i za każdym razem „nieprawidłowa odpowiedź ” centralnie sobie jaj robią z ludzi…

 12. Wkurzony 10 stycznia 2015 w 12:33 - Odpowiedz

  Ten internet ro dziadostwo od dwóch dni nie łapie wcale zasięgu i czemu ?

 13. ANDA 28 kwietnia 2015 w 18:23 - Odpowiedz

  Mam taki sam problem jak Miru…
  Jestem wściekła, bo ile razy można wpisywać te kody.
  Jeśli ktoś zna jakieś rozwiązanie, to będę wdzięczna za jego podanie.

 14. ANDA 28 kwietnia 2015 w 18:25 - Odpowiedz

  Mam taki sam problem jak Miru…
  Jestem wściekła, bo ile razy można wpisywać te kody.
  Jeśli ktoś zna jakieś rozwiązanie, to będę wdzięczna za jego podanie.

 15. Tomasz 19 maja 2015 w 15:52 - Odpowiedz

  Wprowadzam prawidłowy kod Captcha a pomimo tego mam zwrotną informację, że „Nieprawidłowa odpowiedź”. Szukam osób, które doświadczyły tego samego, do złożenia zbiorowego pozwu przeciwko aero2 o działanie na szkodę w złej wierze. Mam zamiar też zawiadomić prokuraturę – to jest ordynarne wymuszanie opłat, ale bez wsparcia innych nic nie wywalczę. Z taką firmą pojedynczy obywatel nie ma szans w tym skorumpowanym systemie. Proszę i czekam na odpowiedzi. Mieszkam w Krakowie.

 16. sajgonka 25 grudnia 2015 w 09:41 - Odpowiedz

  Ja używam tego internetu dopiero od wczoraj i nie znam się kompletnie na tym wszystkim tylko sb na yt obczaiłam jak z tym vpn zrobić xD ale zauważyłam jedna rzeczy…ten kotd mi się nie ładuje jeśli otwieram na zwyczajna stronę google (w sensie startowa) a nie jakaś inna. Wiwc jak nie mam do załadowania żadnej innej strony w kartach otwartej to udostępniam sb neta z telefonu wchodzę byle gdzie i włączam ten aero (wyłączając swój oczywiście ) reładuje stronę i daje się kod 😉

 17. Dosseread 25 grudnia 2015 w 10:57 - Odpowiedz

  Tak, jest taki Zadzwoń tam, w którym miejscu ty to kupił, przedstaw im sytuację. Być może oni pomogą.

 18. […] 9. Aero2 BDI Captcha: Dlaczego nie mogę połączyć się ze … […]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.