Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Wydarzenia-Sieć LTE w T-Mobile ponownie przyspiesza

Sieć LTE w T-Mobile ponownie przyspiesza

Technologia LTE jest nadal najpopularniejszą technologią transmisji danych w sieciach mobilnych i odpowiada za ponad 90% ogółu przesyłanych danych w T-Mobile. Przeznaczenie częstotliwości uwalnianych podczas wyłączania sieci 3G na sieć LTE zwiększyło jej pojemność i osiągane w niej prędkości.

Wyłączanie przestarzałych technologii i zastępowanie ich nowszymi rozwiązaniami to proces naturalny i oczekiwany przez klientów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w T-Mobile większe możliwość sieci LTE, a także 5G, uzyskujemy, wyłączając coraz rzadziej używaną sieć 3G, w której przesłanych jest już mniej niż 3% danych.

 

Krok pierwszy – wyłączanie 3G i wzrost pojemności sieci LTE

Wyłączanie sieci 3G rozpoczęto od częstotliwości z zakresu 2100 MHz. W pierwszej kolejności wyłączenia objęły obszary, w których T- Mobile nie oferuje technologii 5G. Dla klientów korzystających z usług w tych obszarach oznacza to realny wzrost pojemności sieci LTE o ponad 10%, a także wzrost maksymalnych dostępnych prędkości. Widać to dobrze w wynikach rankingów prędkości przesłania danych, gdzie od stycznia średnia prędkość pobierania danych w rankingu speeedtest.pl dla klientów T- Mobile wzrosła o ponad 11 Mbps.

 

Krok drugi – wyłączanie 3G na rzecz 4G i 5G

W drugim etapie T-Mobile wyłączał sieć 3G na częstotliwościach 2100 MHz tam, gdzie oferuje również technologię 5G. W tych miejscach zwolnione częstotliwości przeznaczane są zarówno na obsługę technologii LTE i 5G. Co ważne, wszystkie te zmiany, udało się przeprowadzić bez nawet chwilowych utrudnień w działaniu sieci, czy pogorszenia jakości usług, z jakich korzystają klienci posiadający urządzenia 3G. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami całkowite wyłączenie sieci 3G planowane jest nie później niż w 2023 roku.

 

Płynne uwalnianie częstotliwości

Rozpoczęcie wyłączania sieci 3G od częstotliwości 2100 MHz nie było decyzją przypadkową – za takim właśnie wyborem stała specyfika poszczególnych częstotliwości. Pasmo 900 MHz jest przede wszystkim pasmem pokryciowym, które lepiej nadaje się do zachowania ciągłości usług w tej technologii, a jednocześnie wystarczająco pojemne, aby zapewnić wysoką jakość usług dla klientów, którzy nadal z niej korzystają. Pasmo 2100 MHz, będące pasmem pojemnościowym, znacznie lepiej pozwala nam wykorzystać możliwości tych częstotliwości w technologii LTE i 5G.

 

Wymień bezpłatnie kartę SIM w sklepach T-Mobile i otwórz się na sieć nowej generacji

Klientów, którzy wciąż posiadają stare karty SIM, nie obsługujące technologii 4G i 5G operator zaprasza do punktów sprzedaży, gdzie ich karty zostaną bezpłatnie w wymienione na nowe obsługujące technologie 4G i 5G. W punktach sprzedaży użytkownicy mogą również zapoznać się z szeroką ofertą telefonów obsługujących najnowsze technologie przesyłania danych oraz połączenia głosowe w sieci LTE.Autor |2021-07-20T17:48:35+02:0020 lipca 2021 18:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Wydarzenia|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. barrr 20 lipca 2021 w 22:40 - Odpowiedz

    o jakim 5G mowa? nie ma czegoś bardziej wolnego od niby 5G w T-Mobile

  2. fawek 22 lipca 2021 w 07:05 - Odpowiedz

    nie ma prawdziwego 5G w Polsce!!! To nie te częstotliwości!!!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.