Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, T-Mobile-T-Mobile uruchomił komercyjnie UMTS900

T-Mobile uruchomił komercyjnie UMTS900

T-Mobile uruchomił komercyjnie UMTS900, zwiększając zasięg usług szybkiego mobilnego Internetu.

Szybka transmisja danych dostępna na nowych obszarach i większa pojemność sieci to zalety uruchomienia technologii UMTS900.


Technologia UMTS900, będąca uzupełnieniem warstwy UMTS2100, jest uruchamiana, m. in., w miejscach, w których usługi szybkiego mobilnego Internetu w chwili obecnej są dostępne w sposób ograniczony. Po wdrożeniu UMTS900 w tych obszarach możliwe będzie świadczenie usług szybkiej transmisji danych HSPA+ z prędkościami do 21 Mbps. Jednocześnie pozwala ona na pokrywanie zasięgiem obszarów w większych odległościach od stacji bazowych. Szczególnie zauważalne będzie to na obszarach o niskiej gęstości zaludnienia, czy wzdłuż tras kolejowych.

Jako pierwsi z usług szybkiego mobilnego Internetu w technologii UMTS900 mogą korzystać mieszkańcy 13 regionów Polski: Białostockiego, Elbląskiego, Ełckiego, Gorzowskiego, Krośnieńskiego, Nowosądeckiego, Olsztyńskiego, Przemyskiego, Rzeszowskiego, Szczecińskiego, Tarnobrzeskiego, Tarnowskiego i Zielonogórskiego. Wraz z prowadzeniem prac modernizacji sieci T-Mobile, technologia UMTS900 będzie wkrótce udostępniania w kolejnych regionach kraju.

Źródło:T-MobileAutor |2013-08-01T12:30:02+02:001 sierpnia 2013 12:30|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, T-Mobile|Tagi: , , , |58 komentarzy

58 komentarzy

 1. Ysoot 1 sierpnia 2013 w 11:37 - Odpowiedz

  Dzięki temu będzie lepszy zasięg oraz większa prędkość internetu na mniej zaludnionych terenach wiejskich, znam ten ból, mam nadzieję że się to szybko zmieni.

  • Miami 1 sierpnia 2013 w 11:43 - Odpowiedz

   Opisz nam wkrótce co się zmieniło. Może w Orange też się zmieni

 2. Mikun 1 sierpnia 2013 w 11:56 - Odpowiedz

  Mam nadzieję, że szybko będą uruchamiać w kolejnych regionach, gdzie działa już Networks!. Mam nadzieję, że nie będą wpuszczać użyszkodników z Play. Brawo TM! Ja już mogę korzystać z ich netu na 2100 w zmodernizowanej już sieci przez Networks! i jest bardzo duża poprawa. Net to 8 Mbps w szczycie.

  • tonek 2 sierpnia 2013 w 08:55 - Odpowiedz

   na sztywno ustawione umts 900 w orange i smiga bardzo ladnie na pakiecie wakacyjnym za 6 zl 🙂

 3. agaak 1 sierpnia 2013 w 11:58 - Odpowiedz

  To teraz by było super aby operatorzy uruchomili hd voice na swoich stykach sieciowych 🙂 – patrząc na btsearch ile era i orange mają pozwoleń na umts900 wychodzi, że jak to włączą do końca roku to cały kraj będzie w zasięgu sieci 3g.

 4. go 1 sierpnia 2013 w 12:39 - Odpowiedz

  Już w orange się zmieniło. W okolicach Bochnia – Brzesko (po wsiach) korzystałem z cdma bo 3G nie było a teraz będąc w tamtych okolicach 3G śmiga jak ta lala. Naprawdę super. Networks zaczyna działać i super.

  • Miami 1 sierpnia 2013 w 12:56 - Odpowiedz

   Buuuuu! mamusiu chwalą nas, buuuuu Aronie

 5. ferdar 1 sierpnia 2013 w 18:45 - Odpowiedz

  Gu-o prawda mieszkam w centralnej Polsce i u mnie na wsi dalej nie łapie 3G dwa miasta z dwóch stron po jakieś 15km do każdego i tam łapię. niestety nie będę tyle kręcił wózkiem inwalidzkim żeby po sieci pośmigać

  • Miami 1 sierpnia 2013 w 19:30 - Odpowiedz

   @ferdar, bo to jest ściema z tą poprawą. Internauta wzmacniający wizerunek firm TM i Orange(z litości nie wymienię jego nicków) będzie cię usilnie przekonywał, że nie znasz się, że „ty kompletnie nie masz pojęcia na czym polega modernizacja sieci TM i Orange”, że ” [i]popełniasz podstawowy błąd logiczny [/i]”, że” [i]ewidentnie widać, że nie jesteś zorientowany [/i]” i ” [i] nie ośmieszaj się bardziej. [/i]”. W twojej lokalizacji doszło już do modernizacji i powinieneś znacząco odczuwać już jej dobrodziejstwo, bo najbliższy nadajnik masz 1450m od domu. jak widzisz to jest nic więcej jak tylko kłamstwo.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 08:05 - Odpowiedz

   Miami, zawsze jak będziesz pisał bzdury nie potwierdzone faktami ani żadną wiedzą (notabene, której nie posiadasz w zakresie telekomunikacji) tak zawsze będę w ten sposób pisał. Rozumiem, że masz płacone za przebywanie tutaj non stop i podważanie każdego postu chwalącego działanie Networks ale robisz to zbyt nachalnie żeby nie zorientować się o tym. Śmiało pisz mój nic. Jeszcze raz napiszę, że jesteś zupełnym ignorantem w telekomunikacji więc wszystko, co piszesz zaopatruj w dopisek „taki mi się wydaje”. Kompletnie nie znasz zasad działania sieci, technologii stosowanych przez operatorów a piszesz jakbyś był w tym ekspertem. Jest to forum tematyczne więc zakładam, że piszą tutaj fachowcy bądź osoby chcące wiedzę zdobyć. Ty nie zaliczasz się do żądnej w w/w grup i chcesz brnąć w swojej głupocie dalej. Powołujesz się na informacje od Networks ale nie przedstwiasz konkretów. Nie potrafisz interpretować komuniktatów prasowych, w których pojawiają się terminy techniczne z telekomunikacji. Nie odróżniasz lokalizacji od urządzeń, nie wiesz, że z jednej anteny można emitować sygnał dwóch operatorów. Nie wiesz, że istnieje coś takiego jak kod MNC, po którym operator może blokować dostęp userom z innym kodem. Powtarzam, jesteś totalnym ignorantem w zakresie telekomunikacji i zupełnie nie wiesz jak projektuje się sieci telekomunikacyjne o ich budowie już nie wspominam. Każdy kolejny twój post świadczy o braku honoru i wstydu. Wiem, to pojęcia Tobie zupełnie obce. @ferdar, jeżeli mieszkasz na wsi i nie masz zasięgu umts2100 to nie będziesz miał szybkiego netu. Jak odpalą umts900 w2 twojej lokalizacji, to możesz się spodziewać, że będzie. Jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników bowiem propagacja fal elektromagnetycznych to dość złożony temat ale zależy dużo od ukształtowania terenu. Nie zmienia to jedna faktu, że jeżeli będzie umts900 blisko Ciebie, to powinieneś móc z niego korzystać.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 08:14 - Odpowiedz

   czy mieszkasz, w którymś z wymienionych w artykóle powiatów? tj Białostockiego, Elbląskiego, Ełckiego, Gorzowskiego, Krośnieńskiego, Nowosądeckiego, Olsztyńskiego, Przemyskiego, Rzeszowskiego, Szczecińskiego, Tarnobrzeskiego, Tarnowskiego i Zielonogórskiego. Polska centralna jeszcze nie była modernizowana. Teraz robią Wa-wę, GOP, Poznań.
   Oczywiście, że podczas tak gigantycznego przedsięwzięcia (największa w europie modernizacja sieci) będzie dochodziło do jakichś problemów. To jest jak na każdej dużej budowie i problemy na pewno się pojawią. Postępy budowy możesz obserwować na mapach przedstawianych przez TM i Orange. Czy w twojej okolicy będzie umts 900 możesz sprawdzić na http://mapa.btsearch.pl/

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 08:27 - Odpowiedz

   Miami, jak sam przyznałeś nie znasz się na telekomunikacji. To jakim prawem stawiasz tak stanowcze tezy odnośnie tak wielkiego projektu jakim jest modernizacja sieci przez Networks? Co uprawnia Cie do tego, czy masz wykształcenie, doświadczenie lub cokolwiek innego związanego z branżą telko (poza sprzedażą w salonie operatora i płatnym pisaniem komentarzy)? Każdy, kto zetknął się na poważnie z branżą ma zupełnie inne zdanie niż Ty. To jest najlepszy dowód na to w jak dużym błędzie jesteś. Nie powinienem tego robić tutaj ale zapraszam na forum Telepolis, gdzie jest założony temat dotyczący Networks, to będziesz mógł dowiedzieć się czy wszystkie pasma są współdzielone i czy obciążenie na btsach będzie większe po modernizacji i czy w końcu stacji będzie więcej czy mniej. Zostałbyś tam wyśmiany z tymi swoimi teoriami.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 10:25 - Odpowiedz

   @Kinso, ja pracuję od kilkunastu lat w branży telekomunikacyjnej i taki też jest mój zawód wyuczony. Pisząc, że się nie znam miałem na myśli, że przeciętny Kowalski się nie zna i wiedzę swą czerpie z wypowiedzi tych co się na tym znają.
   Teraz mi napisz jakie tezy stawiam. Potem zadam ci jeszcze parę pytań

  • Lucek 2 sierpnia 2013 w 11:06 - Odpowiedz

   ~Kinso Nie daj się prowokować temu pieniaczowi . Jak można dyskutować z trollem , który w żywe oczy zmienia poglądy , nagina fakty i wypiera się własnych słów . Raz nie zna się na telekomunikacji raz jest „wybitnym specjalistą” w tej dziedzinie . To już nie dziecinada lecz chorobliwe zachowanie . Nawet pracując W PR jedynie słusznej sieci należy kierować się zdrowym rozsądkiem , a nie bezmyślnie przesadzać . Jedyna rada to ignorować go – ewentualnie wykazując jego kłamstwa i szwindle – nie wdając się przy tym w dyskusję .

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 14:20 - Odpowiedz

   Twój związek z branżą to jedynie praca u operatora jedynie słusznej sieci (tak, jak słusznie zauważył Lucek). Nikt, kto ma rozeznanie o działaniu i budowie sieci nie pisze takich bzdur jak Ty. Tylko ignorant może napisać, że 7tys. jest większe od 10tys. Tylko ignorant może pisać, że teraz ruch TM i O będzie obsługiwany na paśmie jednego operatora. Więcej twoich bzdur nawet nie chce mi się pisać. Napisałem Ci, gdzie możesz podyskutować na ten temat ale czy starczy Ci odwagi? Tam przez ludzi zajmujących się budową i znających ten temat zostaniesz wysmiany i to bardzo szybko.
   Lucek, to mój ostatni post advocem bzdur jakie wypisuje pieniacz Miami – obiecuje.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 14:36 - Odpowiedz

   Kinso, wcale się nie dziwię że Twój ostatni post bo cóż możesz więcej napisać. Zaprzecza słowom pracowników obu operatorow, mylisz lokalizację że stacja bazowa, na domiar złego twierdzisz, że jeśli we wsi stoją dwa maszty wzajemnie się dublujace to jeden z nich rizbiora a bebechy przewiesza na drugi maszt, pierwszy rozbierajac. Nie wiesz bowiem, że te zdiete bebechy zostały już odsprzedane moldawskiemu Orange. Bo Networks ma podpisana umowę z tamtejszym operatorem. Jak zatem mogą wg ciebie przewieszac skoro je już odsprzedali???????

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 14:49 - Odpowiedz

   Niestety nie dotrzymam obietnicy. Teraz kilka pytań i wyjdzie na wierzch twoja totalna ignorancja:
   – ile kanałów GSM, DCS i ile nośnych będzie miała zmodernizowana stacja Networks!
   – czy każdy operator rozgłasza swoje pasmo, czy maja całkowicie wspólne. jeżeli częściowo, to w jakim zakresie?
   – ile TRX ma średnio bts Networks oraz co to jest TRX?

   Jestem przekonany, że nie potrafisz odpowiedzieć konkretnie tylko dalej będziesz pisał swoje głupoty nie poparte wiedzą.
   Jeżeli czujesz się na silach i masz argumenty, to dlaczego nie chcesz ich przedstawić ludziom, którzy się tym zajmują? Nie jest istotne, czy zostanie przeniesiony, czy dołożony nowy, bo ważne jest, że pasmo (ilość kanałów obsługiwanych nie zostaje zmniejszona). Napisz W.Tomaszewskiemu, że nie ma pojęcia o czym pisze. Dlaczego tego nie zrobisz, czego sie obawiasz? Rozumiem, że masz płacone za podważanie opinii na jednym portalu ale moze zrobisz to gratis na drugim?

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 15:03 - Odpowiedz

   Ja pierwszy napisałem o kilku pytanich na które nie chcesz odpowiedzieć. Może piszmy po kolei. Dobrze.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 15:12 - Odpowiedz

   Byłem przekonany, że nie odpowiesz. Jeżeli cokolwiek masz wspólnego z branżą telko, to może praca na słuchawce na infolinii.
   Ignorancję twoją w zakresie telekomunikacji obnażyłem wielokrotnie. Potrafisz cytować jakieś komunikaty prasowe, których nawet nie potrafisz interpretować, chwytasz się jakichś rzeczy, które z technicznego punktu widzenia nie maja najmniejszego znaczenia. Wiesz, że tutaj jest mniej osób technicznych i możesz sobie popisać swoje bzdury a na innym forum, gdzie poziom wiedzy technicznej piszących jest zdecydowanie wyższy zwyczajnie boisz się pisać. Tutaj tylko ja podjąłem dyskusję a tam zostałbyś wyśmiany a przy dalszym bredzeniu dostałbys bana. Tak skończyłaby sie twoja przygoda. Pisz dalej osobom niezorientowanym a mam nadzieję, że ktos tę naszą dyskusje przeczyta i będzie wiedział, że jesteś laikiem, ignorantem, telekomunikacyjnym analfabetą.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 15:17 - Odpowiedz

   Odpowiem odpowiem ale dopiero wtedy gdy ty odpowiesz na moje pytania o których pierwszy napisałem. Najlepszą obroną jest atak i dużo słów, tak by zagłuszyć własną kiepską sytuację. Powtórzę jeszcze raz: na twoje pytania odpowiem dopiero gdy ty odpowiesz na moje.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 15:27 - Odpowiedz

   Typowy marketingowy bełkot. Byle pisać i nie odpowiadać na pytania. Zapraszam na inne forum, tam jest więcej osób znających temat. Akademicka dyskusja z Tobą mnie nie interesuje. Poza nami nikt nie włączy się do dyskusji a ty dalej będziesz twierdził, że jest tak jak mówisz i żadne argumenty Cie nie przekonają. Ja natomiast nie mam zamiaru dłużej mówić do ściany i rozmowa przypomina rozmowę z kucharzem. Przez dość długa juz dyskusję ani razu nie przywołałeś technicznych argumentów. Widać wiedza jest zerowa. Chcesz dyskutować, to gdzie indziej, bo dyskusja z opłacanym amplifierem nie stanowi przyjemności

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 15:38 - Odpowiedz

   Prawda jest tak, że po prostu boisz się. Boisz się, że wyjdzie na jaw jaki to matematyk z ciebie jest. Dobrze wiesz, że odpowiedzi na moje pytania nie znajdziesz w necie i to cię paraliżuje. Na twoja odpowiedź wkleję wypowiedzi przedstawicieli Networks i obu operatorów które mówią zupełnie co innego niż ty. Głupio będzie bo jak to fachowiec po studiach a liczyć nie umie. Nie boisz się? To stań w szranki ze mną. Ja się nie boję twoich pytań

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 15:49 - Odpowiedz

   Co to jest opłacany amplier??? Przez kogo jest opłacany? To pytania poza konkursem

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 15:50 - Odpowiedz

   Skończ trollować. Jestes tutaj widzę znany z tego. Chcesz pisać tylko tutaj, bo wiesz, że nikt inny nie napisze. Natomiast tu, gdzie jest większe grono osób zorientowanych i wymagany jest poziom wiedzy technicznej to unikasz 😀 Tchórz i tyle. Kolejna bajka to twój związek z branżą i do tego wykształcenie! 😀 Człowiek, który napisal 50 postów i ani razu nie użył określenia fachowego. Komu Ty chcesz wmawiać, że pracujesz w branży telko? Ty zwykły troll jesteś i nic więcej. Piszesz o pytaniach i jeszcze żadnego nie napisaleś 😀 Co wikipedia Ci nie działa? 😀 Dlaczego trollu unikasz konfrontacji przy szerszym gronie?

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 15:53 - Odpowiedz

   Nie boję sie dyskusji ale przy jakim szerszym gronie? O co chodzi z tym szerszym gronem? Po co szersze grono? Sam sobie nie dajesz rady? Tchórzysz? Tak tchórzysz, boisz sie moich pytań. Nic innego tego nie tłumaczy

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 15:57 - Odpowiedz

   Jeżeli uważasz, że masz rację, to pewnie inni, którzy będa mogli włączyć się do dyskusji poprą twoje argumenty. Jeżeli jednak od razu zakładasz, że inni będą popierać moje zdanie a tak zakładasz pisząc o jakimś wsparciu, to zwyczajnie tchórzysz trollu. Kolejny internetowy cwaniak a jak przychodzi do dyskusji przy osobach znających temat, to uciekasz 😀 Wszystko jasne. Doskonale wiesz, że nie masz racji i piszesz bzdury za wynagrodzenie.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 16:02 - Odpowiedz

   To niech się włączą do dyskusji i odpowiedzą za ciebie. Mi to nie przeszkadza. Myślisz, że kłamstwo powtórzone wielkoroć stanie się prawdą? Nie umiesz liczyć i do tego nie potrzeba poparcia. Masz zupełnie inne zdanie niż przedstawiciele operatorów w osobach rzecznika czy dyrektora technicznego. Stań uczciwie do walki albo opuść kopię i zejdź z pola walki. Pokonany. Odpowiesz na moje pytania czy nie?

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 16:13 - Odpowiedz

   Przeciez Ty jako ignorant i troll nie potrafisz interpretować komunikatów przedstawiciela Networks. Własnie ja powtarzam ich slowa tylko Ty nie potrafisz interpretować technicznych sformułowań 😀 Podobnie nie potrafisz liczyć trollu.
   Pytania zadawaj ale nie licz na ich odpowiedź tutaj. Zrobię kopię i wkleje na wspomniane wcześniej forum żeby poprawić humor innym czytelnikom. Tam będzie toczyc się dyskusja więc czekam na pytania 😀

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 16:29 - Odpowiedz

   Wystarczy, że trollu wkleje twoje cytaty, gdzie twierdzisz, że bts jednego operatora będzie po modernizacji obsługiwał na paśmie jednego operatora abonentów TM i Orange i dlatego wzrośnie obciążenie bts-a. Czyli wg. Ciebie pasmo drugiego operatora leży odłogiem 😀 Tylko analfabeta telekomunikacyjny tak może pisać i opłacany troll

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 16:38 - Odpowiedz

   Ja niczego nie interpretuje. Ja wklejam ich wypowiedzi w których twierdzą że stacji bazowych będzie mniej o 30% podczas gdy ty pisales o wzroście liczby stacji o 40%. To tylko jeden przykład.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 16:43 - Odpowiedz

   Czyli wg. Ciebie likwidują dublujące się lokalizacje a ruch przejmuje pozostały bts z pasmem jednego operatora. Co w takim razie dzieje się z kanałami drugiego operatora, są nie wykorzystywane? Nie rozumiesz ich komunikatów bądź świadomie robisz z siebie idiotę celem wpuszczania w obieg nieprawdziwych informacji, zapewne za wynagrodzeniem.
   Czekam na te pytania, które chciałbym wkleić na inne forum i poddać dyskusji. mam nadzieję, że w końcu napiszesz i że będą to pytania techniczne, bo inaczej nie wypada osobie, która kilkanaście lat pracuje w branży 😀 To jak trollu będzie, dasz te pytania??

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 16:49 - Odpowiedz

   Maciej Zengel napisał:
   [i]”Mniej znaczy więcej
   Spośród ponad 13 tys. stacji bazowych, które należały do obu partnerów, NetWorkS! wybrał 10 tys. Miały najlepsze położenie, zasięg i rozsądne koszty eksploatacji. Oznacza to, że po zakończeniu prac liczba stacji bazowych, z których mają korzystać klienci Orange wzrośnie z 6,2 do 10 tys. Ponad połowa nadajników więcej, ma kluczowe znaczenie i bezpośrednie przełożenie na większy zasięg, pojemność sieci na danym obszarze, szybszy transfer danych, skuteczniejsze nawiązywanie i stabilność połączeń. ” [/i]
   No i jak trollu, jak interpretujesz te słowa, szczególnie mniej znaczy więcej.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 16:50 - Odpowiedz

   Według tego co wkleilem zlikwidować dublujace się stacje i tych stacji będzie mniej o 30% w przeciwieństwie do tego co twierdzisz ty, że będzie ich więcej o 40%.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 16:56 - Odpowiedz

   Czyli nawet słowom Dyrektora zaprzeczasz. To znamienna cecha dla trolla. 😀 Czyli co, Zengel tez nie wie, co mowi? Co teraz wymyślisz?
   Gdzie sa pytania techniczne, którymi mnie straszyłeś trollu i ignorancie? Brak odwagi? Ośmieszony tutaj jesteś juz i tak a chętnie ośmieszę Cie na innych forach i bedę wklejał linki żeby inni też wiedzieli jaki troll i opłacany amplifier jesteś

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 16:57 - Odpowiedz

   Pan Maciej się nie pomylił. Cześć wspoldzielona. Liczona jest dwa razy. Ta sama stacja dwa razy. Jeszcze raz ci napisze. Ty masz dwa samochody i ja mam dwa samochody. Wspoldzielimy się tymi samochodami więc każdy z nas ma po 4 samochody. Czy tych samochodów jest 8????

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 17:03 - Odpowiedz

   Trollu tylko tyle potrafisz napisać. Gdzie sa te pytania, ktorymi mnie straszyłeś? Boisz sie ośmieszenia?
   Czyli dlaczego pisze, że więcej skoro Ty jako znawca piszesz, że będzie mniej?
   Kolejny cytat:
   [i]”Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Centertel i T-Mobile po zakończeniu modernizacji będą dysponowali najnowocześniejszymi sieciami w Europie. Na pewno będzie to też najbardziej gęste sieci stacji bazowych w Polsce. Choć Polkomtel także modernizuje teraz swoją infrastrukturę, to nie rozbudowuje jej o nowe lokalizacje.” [/i]
   I co trollu teraz wymyslisz?

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 17:13 - Odpowiedz

   Ah rozumiem, chcesz pytania? Proszę bardzo będą. Zagladaj tu to je zadam.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 17:17 - Odpowiedz

   To nie potrafisz ich zadac z marszu tylko potrzebujesz ile dni? Ktoś musi pomóc, bo specjalista z branży z kilkunastoletnim doświadczeniem nie potrafi? 😀
   Kiedy bedą, ile mam czekać. Moja praca na czym innym polega a nie na śledzeniu forów i klepaniu płatnych komentarzy trollu.

   Tak, skopiuję i wklejam na inne fora dla ogólnej dyskusji a tutaj najwyżej linki zamieszczę. Ośmieszę Cie nie tylko na telixie trollu. Będziesz musiał sobie nick zmienić.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 17:34 - Odpowiedz

   Troll zgłębia wiedzę. Kolejne cytaty:
   [i]Sieć szkieletowa pozostanie w gestii obu operatorów i współpraca w ramach NetWorks! tego nie obejmuje,
   Sieć 900 MHz ma być początkowo budowana w standardzie MORAN (ang. Multi Operator Radio Access Network, czyli współdzielenie sprzętu, ale częstotliwości są wykorzystywane oddzielnie), choć NetWorks! w kilku miejscach w Polsce testuje sieć w modelu MOCN (ang. Multi Operator Core Network, czyli współdzielenie sprzętu i częstotliwości) budując sieć HSPA+. Decyzja o ewentualnym zastosowaniu tego modelu na terenie całego kraju nie została jeszcze podjęta.
   Z racji problemów przy współpracy niektórych terminali 3G z siecią MOCN na 900 MHz, sieć będzie emitowała trzeci wyróżnik oprócz 260-02 i 260-03, do którego w ramach roamingu będą mogli zalogować się klienci PTC i Centertelu. [/i]

   No widzisz trollu. Co teraz twoje kilkunastoletnie doświadczenie Ci mówi? Współdzielenie oznacza pasmo jednego i drugiego operatora a nie jednego. Podstawowych pojęć nie znasz.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 17:38 - Odpowiedz

   Oczywiście, że potrafię zadać je z marszu, ale pracując i pisząc tu nie jestem w stanie wklejać tekstów pochodzących od przedstawicieli sieci a mówiących co innego niż ty.
   Pierwsze pytanie: wszystkich stacji bazowych będzie więcej po modernizacji czy mniej? Tylko odpowiedz tak lub tak. Nie interesuje mnie żadne „ale”, „lub” itp.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 17:44 - Odpowiedz

   Orange i TM będzie będzie dysponował większą ilością niż posiadał przed modernizacją. Będą nadawać z większej ilości stacji niż wcześniej. Pan Zengel napisał wyraźnie. Nie potrafisz czytac trollu? Czekam na techniczne pytania a nie gry słowne.

   Trollu takie chwyty może są dla tobie podobnych dobre 😀

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 17:48 - Odpowiedz

   A ty odpowiedz mi czy przestałeś już brać pieniądze za płatne trollowanie na telixie? Tylko odpowiedz „tak” lub „nie” a nie żadne ale.

   Jak pytania maja być tego typu, jak poprzednie, które zadałeś, to daruj sobie. Szukaj sobie podobnych do dyskusji trollu i ignorancie telekomunikacyjny.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 18:10 - Odpowiedz

   Nie ma problemu, żebyś odpowiedział czy stacji bazowych będzie więcej czy mniej. Na tak postawione pytanie jest prosta odpowiedź. Więc jak odpowiesz czy nie? :lol

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 18:16 - Odpowiedz

   Odpowiedź padła: jeden i drugi operator będzie dysponował większą ilością niz dotychczas.
   Widać to max na co stac trolla. Po czasie, jaki potrzebowałeś żeby spłodzic takie pytanie stwierdzam, że ignorant to zbyt delikatne określenie w stosunku do ciebie.
   To jak, przestałeś brac juz pieniądze, za trollowanie na telxie? „D

   Widać, że nic technicznego z twojej strony nie mozna sie spodziewać tylko samo trollowanie. Może Khan powinien cos napisac w tym temacie, bo pisanie z idiota juz mnie znudziło.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 18:21 - Odpowiedz

   To jest odpowiedź na pytanie jakie sam chyba sobie zadałeś bo ja nie pytałem o to jaka ilością będzie dysponował jeden i drugi operator. [b] Pytanie brzmi:[/b] [u] wszystkich stacji bazowych będzie więcej po modernizacji czy mniej?[/u]

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 18:28 - Odpowiedz

   Najpierw wyjaśnij definicje stacja, bo masz z tym duży problem. Co to jest stacja, konkretnie jakie urządzenia wchodzą w jej skład i ile kanałów gsm, dcs i ile nośnych u21? Wyjaśnisz? Inaczej trudno rozmawiać z tobą, bo używasz pojęć a nie rozumie ich znaczenia. Każdy operator będzie miał do dyspozycji zakres pasma jak do tej pory i będzie go wykorzystywał w zdecydowanie gęstszej siatce nadajników. Pisałeś, że będzie większe obciążenie tylko jak jeżeli np. jedna stacja będzie siać dwa pasma: dla Orange i TM odrębnie. Tutaj właśnie wychodzi ignorancja trolla internetowego opłacanego. Dla ciebie stacja to kawałek stali a nie urządzenia.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 18:38 - Odpowiedz

   Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Dopiero jak ja skończę pytać, zadawać będziesz ty. Miałeś na nie (te pytania) odpowiedzieć a nie wymigiwać się. Ostrzegałem, że wyjdzie na jaw że matura to bzdura w twoim przypadku. Zwłaszcza z matmy.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 18:45 - Odpowiedz

   TMobile bedzie mial około 10tys i Orange będzie miał około 10tys. nadajników. Jeżeli masz problem z dodawaniem takich sum, to cofnij się do podstawówki.
   Na tym kończe, z ignorantem, trollem i idiota w jednej osobie rozmawiac sie nie da. 😀
   Przepraszam, dodawania uczyl cie nie będę.
   Teraz wszystko sie potwierdziło dlaczego unikasz pisania na bardziej uczęszczanych forach. Merytoryki zero, wiedzy zero. Ekspert z kikunastoletnim doświadczeniem a nie zna podstawowych pojęć 😀

  • PROZAK 2 sierpnia 2013 w 19:18 - Odpowiedz

   W Warszawie Centertel miał przed modernizacją 400 stacji bazowych. Po niej będzie miał prawie 800. Według wszystkowiedzącego praktyka to będzie mniej niż 400 bo jako praktyk wie lepiej jak to jest. Już wcześniej się skompromitował wyśmiewając Wikipedię że tam brednie piszą. Chyba czas już na kolejny nick w jego wydaniu bo wszyscy widzą że dopisuje posty dla zabawy, prowokacji. Taki typowy osobnik od bomb który dla żartu dzwoni że ja podłożył i potem ma ubaw z innych.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 20:39 - Odpowiedz

   Pytanie było nie o to do ilu nadajników będzie miał dostęp każdy z operatorów, tylko ile będzie po modernizacji wszystkich stacji. Co za problem napisać, tak czy siak? Ano jest problem bo wiesz, że każda odpowiedź będzie złą. Wiesz o tym dobrze.

 6. Miami 2 sierpnia 2013 w 15:05 - Odpowiedz

  Dlaczego miałbym Witkowi pisać, że się pomylił lub nie? Pomylił się z pakietem 30 za 6Zł. Sam przeprosi za pomyłkę a ja mu nie będę w tym przeszkadzał.

 7. Miami 2 sierpnia 2013 w 16:42 - Odpowiedz

  [quote]Wystarczy, że trollu wkleje twoje cytaty, gdzie twierdzisz, że bts jednego operatora będzie po modernizacji obsługiwał na paśmie jednego operatora abonentów TM i Orange i dlatego wzrośnie obciążenie bts-a. Czyli wg. Ciebie pasmo drugiego operatora leży odłogiem 😀 Tylko analfabeta telekomunikacyjny tak może pisać i opłacany troll [/quote]
  Ja twierdzę, że operatorzy będą wspoldzielic maszty i czestotliwosci. Nie przekraczają tego co napisałem albo raczej zacytowalem

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 16:44 - Odpowiedz

   Achten słownik. Chciałem napisać „nie przekrecaj”

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 17:07 - Odpowiedz

   Pisałeś, że stacja będzie obciążona bardziej, bo przejmie ruch obu operatorów. Już sie wycofujesz z tego? Póki co współdzielone jest tylko umts 900 z racji wygospodarowania jednej nośnej. Inaczej nie możliwe to było technicznie, bo trzeba gsm 900 utrzymać. Czy będzie współdzielenie na pozostałych nikt nie napisał nigdzie oficjalnie więc nie powołuj sie na te informacje.
   Czyli jak to będzie, będzie jedna stacja i pasmo jednego operatora a pasmo drugiego operatora nie będzie wykorzystywane? Tylko w ten sposób będzie większe obciążenie sieci, o którym piszesz.

  • Kinso 2 sierpnia 2013 w 17:40 - Odpowiedz

   kolejny cytat i jak go trollu interpretujesz?
   [i]Jak trollu interpretujesz te słowa:
   [i]Na 900 MHz powstanie wspólna sieć HSPA+ (nośna 4,2 MHz lub 5 MHz) w modelu MOCN (ang. Multi Operator Core Network), zaś przy pozostałych częstotliwościach MORAN (ang. Multi Operator Radio Access Network) [/i] [/i]

 8. PATULA 2 sierpnia 2013 w 19:48 - Odpowiedz

  Witam. ; ). Mam następujący problem.Mianowicie chodzi o to,że w moim telefonie Samsung Chat 335 ,muszę formatować kartę pamięci.Aby to zrobić potrzebuję jakiegoś hasła. Pytanie tylko o jakie hasło chodzi i gdzie mogę je znaleźć.?

 9. Miami 2 sierpnia 2013 w 20:47 - Odpowiedz

  Kinso, pospiesz się z odpowiedzią na pierwsze pytanie bo mi zabraknie zakładek z kolejnymi przykładami rozbieżności twojego słowa ze słowami przedstawicieli operatorów i spółki Networks.

  • Miami 2 sierpnia 2013 w 22:12 - Odpowiedz

   Kinso a tak poza konkursem z nagrodami, to powiedz mi, dlaczego w poście z godziny 19:34 użyłeś kopiuj/wklej newsa z Telepolis z 15 marca 2012 roku zamiast nowszych? Dlatego, że tamten stary news pasował ci do teorii? Jest już on niestety [b] nieaktualny[/b]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.