Na światowy konkurs ogłoszony przez Deutsche Telekom i organizowany przez EIT ICT Labs Germany w wymaganym terminie zgłoszono 444 błyskotliwe pomysły z 4 kontynentów i 45 krajów. Pomysły te zakwalifikowano do rywalizacji w tegorocznym Telekom Innovation Contest.

Na zwycięzcę konkursu czeka – ufundowana przez Deutsche Telekom – nagroda o wartości 500 000 euro, dzięki której autor pomysłu będzie mógł opracować oparty na nim produkt. Nagroda obejmuje szkolenie biznesowe, sprzęt, oprogramowanie oraz dostęp do infrastruktury Deutsche Telekom. Inicjatorami międzynarodowego konkursu są operatorzy sieci: T-Mobile w Polsce, Magyar Telekom z Węgier oraz Telekom Innovation Laboratories z Niemiec i EIT ICT Labs Germany jako partner wdrażający.

Dr Heinrich Arnold, szef Telekom Innovation Laboratories z Niemiec, powiedział: „Jestem pod wrażeniem liczby i poziomu zgłoszeń, które do nas wpłynęły. Z zadowoleniem odnotowuję, że otrzymaliśmy oferty z 45 krajów, w tym ponad 60 z Węgier i 46 z Polski.”

EIT ICT Labs Germany ma przed sobą dużo pracy, gdyż w ciągu czterech dni, przed 31 marca, liczba zgłoszeń podwoiła się. EIT ICT Labs Germany, jako partner wdrożeniowy, odpowiada za opracowanie koncepcji i zarządzanie projektem konkursu, a także za skuteczną aktywację swojej sieci innowacji.

W gronie jury mamy zaszczyt gościć sześciu menedżerów wysokiego szczebla z Grupy Deutsche Telekom” — powiedział dr Udo Bub, prezes EIT ICT Labs Germany. „Mimo to wyłonienie i ogłoszenie do połowy maja 12 najlepszych pomysłów będzie sporym wyzwaniem. Liczę na 12 znakomitych prezentacji biznesowych przedstawionych w trakcie finału, który zaplanowano na 10 czerwca w naszym Centrum Kolokacyjnym w Berlinie.”

W globalnym konkursie Deutsche Telekom chętnie uczestniczą zespoły, studenci i osoby prywatne, a także pracownicy firmy i jej filii. Konkursem interesują się przedsiębiorcze umysły z takich krajów, jak Kongo, Malezja, Izrael, Etiopia, RPA, Iran, Tajwan, Pakistan czy Szwecja.

Około 100 zgłoszeń z Niemiec potwierdza dobrą kondycję niemieckiej sieci innowacji. Duża liczba uczestników z krajów partnerskich — Polski i Węgier — to dowód na innowacyjny potencjał w Europie Środkowej i Wschodniej.

To wspaniale, że otrzymaliśmy tak wiele zgłoszeń. To potwierdzenie, że takie inicjatywy mają sens. Nie mogę się już doczekać momentu, gdy projekt zwycięskiego pomysłu zostanie zaprezentowany podczas Dnia Innowacyjności organizowanego w grudniu bieżącego roku przez PTC.” powiedział Milan Zika, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji w Polskiej Telefonii Cyfrowej i członek jury. „Jako czołowy partner innowacji cieszymy się z ogłoszenia tego konkursu i uważamy, że jest on niepowtarzalną szansą dla Magyar Telekom na odegranie zasadniczej roli w wyłanianiu znakomitych węgierskich pomysłów. Jestem przekonany, że kreatywne zespoły z Węgier odniosą sukces w trudnej rywalizacji na forum międzynarodowym” — powiedział Robert Pataki, Dyrektor ds. Innowacji Magyar Telekom, który również zasiada w jury.

Przeszło jedną trzecią z ponad 340 wniosków spoza firmy oraz około 100 pomysłów od pracowników Telekom zgłoszono w podkategorii Usługi łączności. Pozostałe 60% to innowacje w dziedzinach: Dom w sieci, Energia, Platforma wirtualna oraz Przetwarzanie w chmurze.

Więcej informacji o Telekom Innovation Contest dostępnych jest na: www.telekom-innovation-contest.com,

źródło: T-Mobile

Kan