Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Plus-Przegląd aplikacji: SMS Backup Plus

Przegląd aplikacji: SMS Backup Plus

W tym tygodniu przedstawiamy darmową aplikację tworzącą kopię zapasową SMS, które w łatwy sposób można przenosić między urządzeniami z Androidem. Coś w sam raz dla każdego, kto chce odtworzyć całą historię SMS oraz połączeń na swoim nowym telefonie.

Wystarczy zainstalować program na swoim telefonie z Androidem, mieć konto na Gmail’u oraz dostęp do sieci 3G lub WiFi. Chcąc przerzucić SMS’y ze starego urządzenia, wybieramy opcję Kopia Zapasowa. Kiedy proces dobiegnie końca, instalujemy aplikację na drugim telefonie zaznaczając opcję Przywróć. Ot cała filozofia. Wśród nielicznych dodatkowych funkcji, jest możliwość ustawienia automatycznego, regularnego backup’u danych.


Jedynym minusem jest dość powolne działanie programu. Robienie kopii zapasowej około 2 tys. SMS może zająć do godziny czasu. Na szczęście przywrócenie zawartości do nowego telefonu odbywa się o wiele szybciej.

Nasze konto na Gmail’u pośredniczy między wymianą wiadomości i dodatkowo pozwala na ich podgląd z okna przeglądarki internetowej (choć czasami w ograniczonym zakresie). Aplikacja w sam raz dla kogoś, kto często zmienia telefony. Do pobrania w sklepie Google Play. Zdecydowanie polecam!

Kamil KawczyńskiAutor |2012-12-22T16:42:12+02:0022 grudnia 2012 16:42|Kategorie: Inne, Newsy, Operatorzy, Plus|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.