Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Orange, Top7-Orange – już 300 tys. klientów korzysta z #OrangeŚwiatłowód

Orange – już 300 tys. klientów korzysta z #OrangeŚwiatłowód

Polacy coraz chętniej wybierają Orange Światłowód. W ciągu ostatniego roku liczba klientów korzystających z oferty światłowodowej podwoiła się i przekroczyła 300 tys. Dzięki inwestycjom Orange Polska już 3 mln gospodarstw domowych jest w zasięgu internetu światłowodowego.

– Cieszymy się, że Polacy coraz chętniej wybierają Orange Światłowód. Tym bardziej, że ponad 80% klientów, którzy decydują się na internet światłowodowy, przychodzi do nas od konkurencji. Po trzecim roku naszego programu inwestycyjnego 10% domów i firm będących w zasięgu światłowodów stało się naszymi klientami. Widzimy, że klienci doceniają jego nieporównywalną jakość i możliwości – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.Liczba klientów Orange Światłowód systematycznie rośnie. Tylko w drugim kwartale br. wzrosła o 39 tys., a w ciągu 8 miesięcy ofertę wybrało 100 tys. klientów. Najwięcej klientów jest w Warszawie (55 tys.), Wrocławiu (21 tys.) i Krakowie (18 tys.).

Inwestycje światłowodowe prowadzone są w 116 miastach w całym kraju. Z tego w 34 miastach ze światłowodu może korzystać ponad połowa gospodarstw domowych. Największy zasięg jest w Lublinie, Olsztynie, Elblągu, Słupsku i Opolu.

Warto podkreślić, że blisko połowa inwestycji w I półroczu br. realizowana była w małych i średnich miastach. Coraz częściej docierają one także do domów jednorodzinnych. W tym roku chcemy aby było to co najmniej 10 %.

Orange Polska prowadzi największe w historii firmy inwestycje w sieć światłowodową, dzięki czemu w zasięgu znajdzie się docelowo 5 mln gospodarstw domowych. Firma przeznaczy na ten cel do 4 mld zł w latach 2016 – 2020. Nikt inny w Polsce nie inwestuje tak dużo w rozwój światłowodów.

 

źródło: OrangeAutor |2018-08-08T11:39:43+02:008 sierpnia 2018 11:28|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Orange, Top7|Tagi: |1 komentarz

1 komenarz

  1. jan 14 sierpnia 2018 w 20:15 - Odpowiedz

    kiedy będzie internet do 300 mb/s w zambski kościelne ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.