Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Orange, Rynek-Kandydatury do Rady Nadzorczej TP, w tym były Minister Finansów RP

Kandydatury do Rady Nadzorczej TP, w tym były Minister Finansów RP

W związku z faktem, iż na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu TP (Grupa Orange Polska), które odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2013 r., wygasają mandaty czterech członków Rady Nadzorczej TP: trzech w związku z upływem kadencji oraz jednego powołanego wcześniej przez Radę Nadzorczą, France Telecom poinformował TP, iż na tym Walnym Zgromadzeniu, akcjonariusz ten zamierza zgłosić kandydatury następujących osób na Członków Rady Nadzorczej TP: pan Gervais Pellissier, pan Eric Debroeck, pan Marc Ricau i pan Mirosław Gronicki jako kandydat niezależny.

Życiorysy

Gervais Pellissier

Pan Gervais Pellissier urodził się w 1959 roku. Ukończył studia w Wyższej Szkole Handlowej (HEC) w Paryżu, na kierunku zarządzanie międzynarodowe (uzyskując wspólny dyplom HEC, Uniwersytetu Berkeley oraz Uniwersytetu w Kolonii), a wcześniej studia licencjackie z zakresu prawa. Do Grupy France Telecom – Orange przeszedł w październiku 2005 roku. Nadzorował proces integracji spółek Grupy w Hiszpanii, a następnie został Członkiem Zarządu ds. Finansów. Przed przejściem do Grupy France Telecom – Orange był Dyrektorem Naczelnym i Zastępcą Prezesa w Grupie Bull, gdzie piastował różne stanowiska w latach 1983-2005. W 2009 roku, Gervais Pellissier został mianowany Zastępcą Prezesa ds. finansów i systemów informatycznych. Od listopada 2011 roku, jest Delegatem Prezesa Zarządu Grupy France Telecom – Orange ds. finansów, systemów informatycznych i przedsięwzięć w Wielkiej Brytanii.

Działalność pana Gervais Pellissier wykonywana poza przedsiębiorstwem TP S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności TP S.A.

Eric Debroeck

Pan Eric Debroeck urodził się w 1958 roku. Od połowy 2004 roku pełni funkcję Starszego Wiceprezesa ds. regulacyjnych w Grupie France Telecom – Orange. W latach 2000-2004 był Dyrektorem Działu Krajowych Usług Sieciowych – jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za usługi hurtowe dla alternatywnych operatorów krajowych. Wcześniej zajmował różne stanowiska kierownicze w spółce France Telecom, w obszarach strategii korporacyjnej oraz zagadnień regulacyjnych na poziomie francuskim i europejskim. Pan Eric Debroeck jest absolwentem Politechniki Paryskiej oraz francuskiej Krajowej Wyższej Szkoły Telekomunikacji (Ecole Nationale Supérieure des Télécommunications).

Działalność pana Eric Debroeck wykonywana poza przedsiębiorstwem TP S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności TP S.A.

Marc Ricau

Pan Marc Ricau (ur. w 1960 r.) pracuje w Grupie France Telecom Orange od 1986 roku. Ukończył Instytut Nauk Politycznych w Paryżu (IEP) oraz Krajową Wyższą Szkołę Poczty i Telekomunikacji (ENSPTT). Uzyskał dyplom studiów magisterskich w zakresie metod statystycznych i programistycznych. W branży telekomunikacyjnej piastował różne stanowiska zarówno za granicą (dyrektor naczelny FCR w Meksyku), jak i we Francji – głównie w działach sprzedaży i obsługi klienta, ale także finansów i zarządzania sieciami. W 2009 roku, rozpoczął pracę w Orange AMEA (strukturze obejmującej zakresem działania Afrykę, Bliski Wschód i Azję), jako Wiceprezes Strefy AMEA ds. Krajów i Partnerstwa w tym regionie. Obecnie, jest członkiem rad nadzorczych kilku spółek zależnych Grupy w Afryce (Orange Mali, Orange Guinea, Orange Niger, Orange Bissau oraz Sonatel Multimedia). Pan Ricau odpowiada także za realizację projektów i rozwój nowych obszarów działalności, skoncentrowanych głównie na poprawie codziennego życia ludzi w rozwijających się krajach Afryki. Projekty te dotyczą między innymi rozwoju usług telekomunikacyjnych w rolnictwie, zdrowiu, edukacji i przedsiębiorstwach.

W październiku 2012 roku został powołany na stanowisko sekretarza Rady Nadzorczej TP S.A. oraz w skład komitetów: audytowego i wynagrodzeń. W dniu 1 stycznia 2013 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa zespołu Orange Europa, w którym odpowiada za działalność operacyjną Grupy France Telecom w Polsce.

Działalność pana Marc Ricau wykonywana poza przedsiębiorstwem TP S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności TP S.A.

Mirosław Gronicki

Pan Mirosław Gronicki urodził się w 1950 roku. Obecne stanowisko: niezależny konsultant (współpracujący z Goldman Sachs International, Brevan Howard, Bank Millennium) W latach 2004-2005 Minister Finansów RP. Od roku 2000 do 2004 zajmował stanowisko Głównego Ekonomisty w Banku Millennium. Był Członkiem Rady Makroekonomicznej przy Ministrze Finansów RP (1998), pracował jako makroekonomista w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE) (1997-2000). Konsultant Harvard Institute for International Development na Ukrainie (1997-2000), a w latach 1993-1997 makroekonomista w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. Pracownik naukowo-badawczy w Międzynarodowym Centrum Badań nad Rozwojem Azji Wschodniej (CESAD) w Kitakyushu, w Japonii (1992) Konsultant Banku Światowego i ONZ (1988-1991). Pracownik naukowy i współpracownik wielu uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Karola w Pradze (CERGE), Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Specjalizacja Bankowość i finanse, makroekonomia, administracja publiczna/infrastruktura prawna, finanse publiczne. Wykształcenie Doktor ekonomii (1977), magister ekonomii (1972) – Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiki Transportu. Znajomość języków polski (biegła), angielski (biegła), rosyjski (biegła), hiszpański (dobra).

Działalność pana Mirosława Gronickiego wykonywana poza przedsiębiorstwem TP S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności TP S.A.

źródło: TP

KanAutor |2013-04-03T09:54:09+01:003 kwietnia 2013 09:54|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. puk 3 kwietnia 2013 w 09:25 - Odpowiedz

    świeże ryje do koryta orange

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.