Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek-Orange Polska skorzysta z możliwości finansowania przez France Telecom

Orange Polska skorzysta z możliwości finansowania przez France Telecom

Orange Polska skorzysta z możliwości finansowania przez France Telecom w celu optymalizacji kosztów finansowych – podała Grupa Orange Polska w komunikacie.

Będąc częścią Grupy France Telecom, Grupa Kapitałowa Telekomunikacji Polskiej , „Orange Polska” zdecydowała o skorzystaniu z możliwości finansowania przez FT w celu optymalizacji kosztów finansowych. W wyniku tej decyzji Grupa obniży udział finansowania zaciąganego od podmiotów zewnętrznych i skorzysta z możliwości finansowania oferowanych przez FT. W ten sposób Grupa zabezpieczy przyszłe potrzeby pożyczkowe oraz płynność Orange Polska. Powinno to pozwolić Grupie na obniżenie kosztów finansowych poprzez eliminację niewykorzystywanych linii kredytowych (np. linia zapasowa), minimalizację kosztów utrzymania nadwyżek środków w stosunku do długu oraz poprzez synergię organizacyjną.

W celu realizacji powyższych rozwiązań Zarząd zdecydował, że zostaną zawarte umowy o finansowanie TP w 2013 roku, której stronami będą TP oraz FT lub jednostka zależna od FT i otrzymał w tej kwestii pozytywną opinię Rady Nadzorczej TP S.A (wydaną w dniu 28 lutego 2013 roku; zgodnie z najlepszymi praktykami ładu korporacyjnego, Członkowie Rady Nadzorczej reprezentujący głównego akcjonariusza, tj. FT wstrzymali się od głosu w głosowaniu nad tą opinią.

Zgodnie z warunkami umów TP będzie miała dostęp do finansowania, którego celem będzie zabezpieczenie pozycji T w związku z wygasającą w 2013 roku linią kredytową w wysokości 400 mln Euro oraz pozostającym do spłaty zadłużeniem, w tym z tytułu kredytu EIB w wysokości 0,9 mld zł, jak również na pokrycie potrzeb operacyjnych.

Dodatkowo TP oraz FT będą stronami umowy o konsolidację nadwyżek środków pieniężnych na rachunkach Grupy (ang. cash pool.). Warunki finansowania przez FT potrzeb Grupy oraz konsolidacja środków pieniężnych oparte będą na zasadzie transakcji między podmiotami niepowiązanymi i ustalane w oparciu o warunki rynkowe.

France Telecom jest akcjonariuszem TP, posiadającym akcje TP stanowiące 49,79% kapitału zakładowego TP, uprawniające do wykonania 49,79% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu TP.

źródło: Orange Polska

Kan

Autor |2013-02-28T20:13:50+01:0028 lutego 2013 20:13|Kategorie: Finanse, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. bart 1 marca 2013 w 09:00 - Odpowiedz

    Jeśli dobrze rozumiem, kolejne miejsce dla wyprowadzenia większej ilości pieniążków dla francuzów..

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile