Netia w GigaKablówce świadczy już ponad 20 tys. usług. To dobra okazja do małego podsumowania i wprowadzenia kolejnych usprawnień w usłudze naszego najszybszego dostępu do internetu (nawet 300 Mb/s) – skomentował na blogu Netii Karol Wieczorek, Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w spółce Netia.

Usługi na bazie kupionej od UPC Polska infrastruktury dawnego operatora kablowego Aster Netia sprzedaje od ubiegłorocznych wakacji, jednak znacząca część tego potencjału weszła do sprzedaży pod koniec roku. – Mimo to obecnie na tej sieci (niemal połowa mieszkań w Warszawie i wiele w Krakowie) świadczymy już ponad 20 tys. usług. A warto zauważyć, że są to rynki (szczególnie Warszawa) bardzo konkurencyjne i niemal wszędzie zmagamy się z kilkoma mocnymi konkurentami i wygrywamy z nimi w bitwie o serca i portfele klientów. Najważniejszym powodem wyboru GigaKablówki Netii jest cena, lepsze parametry usług oraz wyjątkowa elastyczność kształtowania oferty telewizyjnej – podkreśla Karol Wieczorek.
Wysoka konkurencyjność to nie jedyna specyfika rynków, na których Operator jest z GigaKablówką. – Użytkownicy z Warszawy i Krakowa zdecydowanie częściej wybierają szybsze łącza. Prawie 60 proc. sprzedaży stanowi opcja 100 Mb/s, nieco ponad 10 proc. opcja 300 Mb/s, a resztę podstawowa opcja 20 Mb/s. Zdecydowanie częściej niż w przypadku innych technologii na sieciach własnych Netii (ponad 90 proc. vs. mniej niż 50 proc.) kupowane są pakiety Internet z telewizją a często również telefon. Klienci GigaKablówki kupują też zauważanie więcej niż inni użytkownicy Telewizji Osobistej pakietów tematycznych z naszej unikalnej, bogatej oferty Telewizji Osobistej – dodaje Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w spółce Netia..
Z uwagi na decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – która pozwala na natychmiastowe przejście do Netii klientom UPC, którzy na dzień wydania decyzji byli klientami Aster – najwięcej (około 50 proc.) obecnych abonentów GigaKablówki to byli klienci UPC a wcześniej Aster. Druga w kolejności grupa abonentów w GigaKablówce to byli klienci sieci Vectra oraz byli abonenci UPC, którzy nie byli wcześniej klientami Aster.
Od 16 stycznie Technololor może pracować w trybie bridge. Po kliknięciu w ten link można pobrać instrukcję włączenia tego trybu. Tym, do których skierowana jest ta opcja nie trzeba tłumaczyć, że dzięki temu można bez podwójnego NATowania używać własnego routera a Technicolor pełni wtedy wyłącznie funkcję modemu kablowego.
źródło: Netia
Kan
Moim zdaniem gigakablówka to najlepsza oferta aktualnie na rynku 🙂 kiedyś nie wiedziałem, że za tak niską ceną może iść tak dobra jakoś, ale na szczęście netia wyprowadziła mnie z błędu 😀
ale dlaczego nie rozszerzacie oferty? Gdyby była na jana kazimierza gigakablówka to od razu bym się do Was podłączył!
ja akurat mam internet w netii i też uważam,że to najlepszy dostawca neta na rynku.
Witam Państwa.
Jeżeli Ktoś z forumowiczów mieszka w Warszawie, jest zainteresowany i chciałby zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi oferty „Gigakablówki” Netii ,to serdecznie zapraszam do kontaktu. Przedstawię aktualne promocje, wyjaśnię zasady wyboru kanałów telewizyjnych (bo tylko w Gigakablówce masz możliwość wyboru tego co oglądasz i za co płacisz). Przybliżę możliwości dekodera TV (netia player) itp. W przypadku gdy się zdecydujesz na naszą ofertę ,pomogę również w załatwieniu formalności związanych z przeniesieniem usług od innego operatora.
Zadzwoń do mnie lub wyslij sms o treści „GIGA” (oddzwonię) nr.tel: 534 643 325 lub patryk.korszen@gmail.com
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.
Patryk Korszeń
czy ktoś wie do kiedy można bez kar umownych przejść do gigakablówki?
zadzwoń i sprawdź lepiej wszytsko z konsultantem czy jesteś w zasięgu i jaką masz opcję?
Ja tak zrobiłam i przesłam dzięki temu co miesiąc zostaje wiecej kasy w kieszeni wiec warto wykonac ten telefon.
no proste, jak sie nie skusić jak koszty gigakablówki to połowa dotychczasowych opłat za kablówkę, niefart dla tych co nie są w zasięgu 😉