Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek, Telewizja, Top7-nc+ – właściciel pirackiego serwisu skazany za nielegalną transmisję meczów piłki nożnej

nc+ – właściciel pirackiego serwisu skazany za nielegalną transmisję meczów piłki nożnej

Właściciel futbolhd.tv skazany. Ma zapłacić 160 tys. zł nawiązki, na rzecz ITI Neovision S.A., operatora platformy nc+. Otrzymał też karę dodatkową 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Właściciel pirackiego serwisu www.futbolhd.tv, który rozpowszechniał za jego pośrednictwem oryginalne nadania telewizyjne nc+ w postaci transmisji meczów piłki nożnej bez posiadanych uprawnień, został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat  oraz zapłatę 160 000 zł nawiązki na rzecz ITI Neovision S.A., operatora  platformy nc+. To finał toczącego się od ubiegłego roku postępowania  sądowego, wyrok jest prawomocny.

Sąd uznał, że właściciel serwisu działał na szkodę spółki ITI Neovision S.A., operatora platformy nc+, posiadającej wyłączne prawo do transmisji wyżej wymienionych treści i na podstawie art. 46 § 2 kodeksu karnego orzekł wobec oskarżonego zapłatę nawiązki na rzecz ITI Neovision S.A. w wysokości 160 000 zł. Ponadto właściciel serwisu pobierał od użytkowników serwisu opłaty za dostęp do transmitowanych nielegalnie treści, czyniąc z tego stałe źródło dochodu i osiągając z tego tytułu korzyść majątkową, za co został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

źródło: nc+


Autor |2018-05-30T13:27:07+01:0030 maja 2018 13:27|Kategorie: nc+, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek, Telewizja, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.