Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Rynek-HAWE od 4 września na parkiecie NOVEJ GIEŁDY

HAWE od 4 września na parkiecie NOVEJ GIEŁDY

Zarząd HAWE SA informuje, że otrzymał informację od właścicieli NOVEJ GIEŁDY, że akcje spółki zadebiutują 4 września na parkiecie tej instytucji. Od tego dnia zainteresowani akcjonariusze spółki będą mieli możliwość przeprowadzania transakcji sprzedaży i kupna walorami spółki w postaci opcji konwertowalnych. HAWE będzie 8 spółką notowaną na parkiecie Novej Giełdy.

Akcje HAWE SA zostały wykluczone z notowań na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych po tym, gdy poprzedni zarządca spółki nie opublikował sprawozdań finansowych spółki i grupy kapitałowej za 2015 i 2016 r, co uniemożliwiło m.in. przeprowadzenie efektywnego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Akcjonariusze, którzy nie mogą handlować akcjami na GPW uzyskają możliwość przeprowadzania transakcji na parkiecie Novej Giełdy. To odpowiedź na żądania tych inwestorów, którzy zasypują Zarząd pytaniami dotyczącymi terminu odwieszenia notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zależy to od efektów wspólnej pracy nowego zarządcy, wierzycieli i zarządu m.in. w zakresie restrukturyzacji spółki zależnej HAWE Telekom, której majątek stanowi o wycenie i de facto o wynikach finansowych całej grupy kapitałowej. Wierzę, że obecnie znaleźliśmy się w momencie, w którym o współpracę i wspólne decyzje będzie łatwiej” – komentuje Paweł Paluchowski, prezes Zarządu HAWE SA.

HAWE to już 8 Spółka, która pojawi się na naszej giełdzie. Nie będę ukrywać, że obserwujemy ostatnio zwiększone zainteresowanie naszym parkietem wśród nowych inwestorów. Obroty jak i liczba akcjonariusze systematycznie się zwiększają. Obecnie już ponad 350 inwestorów zdecydowało się przeprowadzać transakcje kupna i sprzedaży instrumentów finansowych w naszym systemie transakcyjnym”- komentuje Damian Patrowicz, współwłaściciel Novej Giełdy.

Zainteresowani akcjonariusze HAWE, którzy chcą przeprowadzać transakcje muszą wymienić swoje akcje na tzw. Opcje konwertowalne. Wymiana akcji na opcje będzie się odbywać poprzez przeniesienie na spółkę Nasze Inwestycje sp. z.o.o akcji tytułem wniesienia ceny emisyjnej objęcia opcji konwertowalnych serii HAWE. Opcje konwertowalne serii HAWE będą miały charakter zbliżony do kwitów depozytowych. Inwestor będzie także musiał podobnie jak w domu maklerskich podpisać stosowne umowy. Opłaty pobierane od zleceń wynoszą 1zł od każdego zrealizowanego zlecenia(niezależnie od liczby zrealizowanych transakcji). Wymiana opcji na akcje następuje na żądanie jej posiadacza. Emitent opcji ma 5 dni na zrealizowanie tego żądania(za realizacje żądania uznaje się wydane akcji właścicielowi opcji).

źródło: HAWE

Kan

Autor |2017-08-30T10:33:56+02:0030 sierpnia 2017 10:33|Kategorie: Finanse, Newsy, Operatorzy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.