TP-LINK Neffos C5 jest solidnie wykonany, widać że przy jego projektowaniu inspirowano się solidnymi smartfonami. Obudowa jest plastikowa, ale i tu nie zabrakło metalowych elementów. Cała konstrukcja jest zwarta, a poszczególne elementy dobrze spasowane, nic nie trzeszczy i nie ugina się. A dzięki delikatnym zaokrągleniom niesamowicie wygodnie leży w dłoni.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Neffos C5 nie należy do kategorii kompaktowych smartfonów. 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD (720p) otacza aluminiowa? ramka chroniąca urządzenie przed uszkodzeniami. Taka konfiguracja gwarantuje zagęszczenie pikseli na poziomie 293.7ppi, co jak na dzisiejsze standardy jest wartością niską. Ponadto lustrzany panel, szybko zbiera odciski palców, co psuje elegancję całej konstrukcji. Poza tym ekran nie ma żadnej powłoki ochronnej, więc obawiam się, że dość szybko mogą pojawić się na nim rysy.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Odwzorowanie kolorów jest dobre, choć widziałem znacznie lepsze ekrany IPS. Ostrość czcionek stoi również na akceptowalnym poziomie, ale do ideału trochę brakuje. Kąty widzenia są przyzwoite. Dotykowy ekran (5 pkt.) jest czuły, jednak w żaden sposób nie równa się ze smartfonami z wyższej półki cenowej. Nie miałem za to żadnego problemu, aby doczytać z ekranu treść nawet w słoneczny dzień.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Znad ekranu patrzy na nas oko kamerki do wideorozmów o rozdzielczości 5 MP oraz czujniki (natężenia światła i zbliżeniowy). Frontową kamerkę powinni docenić miłośnicy popularnych Selfie. Zwłaszcza, że do dyspozycji użytkownika jest szerokokątny obiektyw, który umożliwia pomieszczenie więcej osób na zdjęciach, upamiętniając w ten sposób wspólne chwile. Pod metalową siatką umieszczono głośnik, który w trakcie rozmów spisywał się bez zarzutu. Jakość rozmów przeprowadzanych przez telefon jest zadowalająca. Niestety, jeśli maksymalnie podgłośnimy sprzęt, dźwięki wypływające z Neffos C5 może pojawić się tzw. pogłos. Przy niższych nastawach, tego problemu nie zauważyłem. Nie mieliśmy za to problemów z przerywaniem połączeń lub zanikającym sygnałem (chyba, że zależało to od otaczającej nas infrastruktury). Nie powinniśmy też narzekać na głośność dzwonków, oraz siły wibracji. Zabrakło tylko diody powiadomień, ale nie wszystkim to przeszkadza. Podświetlenie dla dotykowych przycisków aktywne jest tylko, przy wybudzonym ekranie.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Przyciski regulacji głośności i włączania telefonu znajdują się na prawej krawędzi urządzenie. Bardzo dobrze wyczuwalne, podnoszą komfort obsługi telefonu.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Na górnej ramce znalazło się miejsce na gniazdo słuchawkowe 3,5mm.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Uniwersalny złącze microUSB (bez wsparcia OTG) znajdziemy na dolnej krawędzi obudowy.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Tylna klapka jest bardzo solidna i ma ciekawą skóropodobną fakturę. W górnej jej części producent umieścił w lekko wystającym, ale delikatnie schowany w pierścieniu, więc nie narażonym na porysowania, oczko aparatu o rozdzielczości 8 MP, z podwójną diodą doświetlającą LED.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Na dole klapki znajduje się siatka głośnika multimedialnego. Dźwięk, który wydobywał się z niego był zaskakująco przyjemny, ale moim zdaniem zbyt cichy, choć nie można oczekiwać cudów na tym poziomie cenowym. Słyszalne zwłaszcza było jego metaliczne zabarwienie i dało się odczuć brak tonów niskich. W jego okolicy na obudowie znajdują się dwie wypustki, które unoszą delikatnie otwór głośnika ponad powierzchnię, nie zagłuszając jego dźwięków, gdy położymy go na blacie biurka. Po podłączeniu zestawu słuchawkowego będziemy mogli natomiast skorzystać z tunera FM i posłuchać stacji radiowych.

TP-LINK Neffos TP701A
TP-LINK Neffos TP701A

Po zdjęciu klapki oczom naszym ukaże się slot na karty pamięci microSD i dwa gniazda na karty w rozmiarze microSIM. Dwa sloty na karty SIM działają w trybie Dual-SIM Standby – obie karty są w stanie czuwania. Kiedy rozmawiamy, używając jednej z nich, druga – w zależności od ustawień – np. przekierowuje dzwoniącego na pocztę głosową.