Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek-HAWE sprawdza w Prokuraturze projekty PPP o wartości 600 mln zł

HAWE sprawdza w Prokuraturze projekty PPP o wartości 600 mln zł

HAWE oraz Spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe złożyła w Ministerstwie Sprawiedliwości zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez – przedstawicieli spółek Alcatel-Lucent Polska, TP Teltech spółka z grupy Orange oraz byłych członków zarządu Hawe S.A.

W ocenie ORSS osoby te działały w zmowie w celu świadomego wprowadzenia w błąd zarządów Województw Warmińsko-Mazurskiego i Podkarpackiego, a także wytransferowania ponad 600 mln zł środków publicznych pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007- 2013. Kwota ta miała pokryć zaprojektowanie, wykonanie i utrzymanie sieci szerokopasmowej na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Projekty zostały zrealizowane na zlecenie samorządów w ramach formuły PPP – partnerstwa publiczno-prywatnego.

W tym celu Alcatel Lucent, Hawe oraz TP Teltech spółka z grupy ORANGE powołały spółkę celową ORSS, która jako Generalny Wykonawca, wystartowała w przetargach i realizowała prace zlecone przez samorządy. Udziałowcy ORSS zobowiązali się do zapewnienia spółce środków finansowych na prowadzenie działalności związanej z administrowaniem siecią do roku 2025 – nigdy jednak nie dotrzymali tego zobowiązania.
Zarząd Grupy Kapitałowej Hawe SA, w której trwa postępowanie sanacyjne, podejmuje w ramach obowiązującego prawa wszelkie kroki, by chronić aktywa grupy. Stanowią one podstawę do dalszego wypracowywania stabilnych przychodów na spłatę pełnej kwoty zobowiązań, co jest nadrzędnym celem restrukturyzacji.

źródło: HAWE

Kan

Autor |2016-04-18T10:31:20+02:0018 kwietnia 2016 10:31|Kategorie: Finanse, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile