Test Nokia N76

Dane podstawowe

Mobilny komputer multimedialny Nokia N76 z rodziny produktów Nokia Nseries wyróżnia się stylem i funkcjonalnością, łącząc w sobie składaną konstrukcję z klawiszami szybkiego dostępu na obudowie. Nokia N76, działa pod kontrolą oprogramowania S60 3rd Edition i systemu operacyjnego Symbian OS.

Clamshell Nokii, oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych: czarny i czerwony przyciągający wzrok. Charakterystyczną cechą w obu wersjach są chromowane dodatki. Wszystkie detale zostały w telefonie bardzo dobrze spasowane, materiały użyte do jego konstrukcji także są bardzo dobrej jakości.

Nokia N76

Materiał wykorzystany do produkcji górnego ekranu powoduje, że w stanie spoczynku zamienia się w lusterko.. Niestety, w słoneczny dzień lustrzana powłoka sprawia, że komunikaty są prawie niewidoczne. Pod półprzepuszczalnym lustrem znajdują się przyciski do sterowania odtwarzaniem muzyki, radia, mogą one także służyć jako przyciski nawigacyjne po menu aparatu cyfrowego.

Nokia N76

Po rozłożeniu słuchawki widok wnętrza jest już klasyczny: 2,4-calowy ekran główny (240x320px) o 16 milionach kolorów i metalowa, grawerowana klawiatura. Telefon został wyposażony w czujnik natężenia światła, który dzięki dopasowaniu jasności wyświetlacza ma optymalizować czas czuwania.

W pudełku m.in. znajduje się ładowarka sieciowa, zestaw słuchawkowy stereo HS-43 z pilotem, kabel USB do PC, karta pamięci 256MB, skrócona instrukcja obsługi oraz płyta instalacyjna. Telefon ma wymiary 106.5x52x13.7 mm i waży 115 gramów.

Nokia N76

Nokia N76

Funkcje i wyposażenie

Użytkownicy telefonu docenią szeroki zakres funkcji multimedialnych, dzięki którym mogą tworzyć, pobierać i udostępniać muzykę, wideo i zdjęcia oraz łączyć się z Internetem. Po stronach internetowych można poruszać się w układzie zarówno pionowym jak i poziomym za pomocą przeglądarki internetowej Nokia MiniMap. Pozwala ona na oglądanie stron internetowych, które wyglądają podobnie jak na komputerze PC.

Nokia N76

Nokia N76

Każdą chwilę możemy uwiecznić na zdjęciu. Zdjęcia zrobione aparatem o rozdzielczości 2,0 MPx (1600 x 1200 pikseli) z funkcją przybliżania, można przejrzeć, a następnie edytować w urządzeniu lub przesłać do komputera. Przeglądarka zdjęć i filmów działa w trybie poziomym, dzięki czemu fotografie i filmy wideo oglądamy od razu na pełnym ekranie. Nokia N76 posiada dwie kamery. Ta na zewnętrznej stronie obudowy pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 2,0 megapikseli oraz na nagrywanie filmów. W funkcje fotograficzne wchodzi się bardzo prosto, wystarczy wcisnąć i chwilkę potrzymać klawisz na prawej, bocznej ściance obudowy.
Pamiętajmy też o mniejszej kamerze (320×240) wbudowanej wewnątrz urządzenia. Dzięki niej możemy prowadzić rozmowy wideo, rejestrować filmy do 33 sek. (176×144) lub zrobić sobie np. autoportret.

Nokia N76


Aparat

Kliknij
2-megapikselowy z 20x zbliżeniem cyfrowym oraz rozdzielczością zdjęć do 1600 x 1200 pikseli. Kliknij

Tryby sceny

Kliknij
Automatyczny, niestandardowy, portret, krajobraz, noc i nocny portret. Kliknij

Konfiguracja zdjęć

Kliknij
Zdjęcia możemy robić w tonacji normalnej, sepi, czarno-białej lub negatywowej. Kliknij

W warunkach kiepskiego oświetlenia nie pomoże nawet doświetlająca diodowa lampa błyskowa

Możemy skorzystać z samowyzwalacza: 2, 10, 20 sekund. Zdjęcia możemy robić w tonacji normalnej, sepi, czarno-białej lub negatywowej.

Podczas robienia zdjęć możemy korzystać z płynnego cyfrowego zoomu. Aby przybliżyć/oddalić fotografowany obiekt naciskamy jeden z klawiszy znajdujący się na prawej bocznej ściance. Pełnią też funkcję regulacji głośności.

Nokia N76

Jakość zdjęć moim zdaniem jest zadowalająca, pod warunkiem, że jest dużo światła. Wtedy są dość ostre, a i kolory są w miarę dobrze odwzorowane. Wadą jest natomiast czas aktywacji trybu fotograficznego. Reakcja od naciśnięcia przycisku uruchamiającego aparat do zrobienia zdjęcia wynosi ok. 5 sekund. Dla wydarzeń fotograficznych to cała wieczność.


Przykładowe zdjęcia

Kliknij
W domu i na zewnątrz

Nagrywanie wideo w rozdzielczości QVGA w formatach .mp4 (wysoka jakość) i .3gp (jakość wiadomości MMS) oraz prędkością 15 klatek na sekundę, 4x zbliżenie cyfrowe. Nokia N76 pozwala na rejestrowanie dowolnej ilości filmów (do 1 godziny) w rozdzielczości 320×240 pikseli.

Nokia N76

Konfiguracja Video pozwala na ustawienia w trybie koloru (normalny, sepia, czrno-biały i negatyw. Mamy także do wyboru tzw. „Tryb Sceny”: Automatyczna – wszystkie ustawienia są dostosowane automatycznie i Noc – ustawienia są dostosowane do uwydatniania szczegółów w ciemności.

Film Video: Tutaj

Miłośnikom muzyki przydadzą się specjalne klawisze szybkiego dostępu na obudowie. Dzięki nim można szybko i łatwo korzystać z funkcji muzycznych zamkniętego urządzenia i odtwarzać muzykę od razu, bez potrzeby otwierania telefonu. Nokia N76 może pomieścić w swojej pamięci do 1500 utworów. Telefon działa ze słuchawkami ze standardową wtyczką 3,5 mm. Brakuje przejściówki mini-jack, więc jesteśmy skazani na standardowe słuchawki albo zakupienie dodatkowych akcesoriów. Jakość odtwarzanej muzyki z telefonu jest dobra.

Nokia N76


Odtwarzacz muzyczny

Kliknij
Jakość odtwarzanej muzyki z telefonu jest dobra. Kliknij

Radio może pracować jako zwykłe radio FM z funkcją automatycznego lub ręcznego strojenia i zapisywania stacji lub jako Visual Radio. W Polsce jak na razie skorzystać można tylko ze standardowego radia, gdyż usługi wizualne są u nas niedostępne. Rolę anteny pełni zestaw słuchawkowy.

Nokia N76

Nokia N76

Nokia N76

Struktura głównego Menu jest typowa dla stosowanych przez Nokię w systemach operacyjnych Symbian OS z interfejsem użytkownika S60 trzeciej edycji. Menu jest jasne i przejrzyste i intuicyjne. Może składać się (w zależności od wyboru użytkownika) z ikon, albo z listy funkcji.

W trybie czuwania jest również znany już „aktywny tryb gotowości” z sześcioma definiowanymi przez użytkownika skrótami.

Nokia N76

Nokia N76


Książka adresowa

Kliknij
Bardzo rozbudowana. Kliknij

Dostępne wybieranie głosowe umożliwia szybki wybór danego kontaktu. Wygodną opcją dla rozmów w samochodzie może być rozmowa przez wbudowany zestaw głośnomówiący, gdy zapomnimy zabrać słuchawek.

Wiadomości

Nokia N76

Nokia N76

Kalendarz

Nokia N76

Rejestr

Nokia N76

Nokia N76

Nokia Lifeblog

Nokia Lifeblog automatycznie porządkuje chronologicznie zdjęcia, nagrania wideo, wiadomości tekstowe i multimedialne, umożliwiając ich łatwe przeglądanie, wyszukiwanie i udostępnianie ich w blogu.

Nokia N76

Biuro

Nokia N76

Nokia N76

Korzystając z aplikacji „Pobierz”, uzyskamy dostęp do katalogu przydatnych w pracy programów i usług oferowanych przez firmę Nokia np: Quickoffice (czytnik plików Worda, Excela czy PowerPointa), ZIP Manager itp.

Nokia N76

Możliwa jest praca z zewnętrznymi klawiaturami Bluetooth. Urządzenie pozwala także na nagrywanie rozmów.

Nokia N76

Aplikacje

Nokia N76


GPS

Kliknij
Nokia N76 jest przygotowana do obsługi bluetoothowych odbiorników satelitarnych GPS. Kliknij

Narzędzia

Nokia N76


Ustawienia, Profile

Kliknij
Kliknij

Galeria pozwala na wygodne przeglądanie naszych zbiorów: zdjęć, filmów, screenów itp. – przeglądamy je w pozycji poziomej lub pionowej.

Nokia N76

Nokia N76

Autor |2007-11-04T15:41:55+01:004 listopada 2007 15:41|Kategorie: Artykuły, Nokia, Operatorzy, Pozostałe, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile