Jesteś tutaj:-, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Nintendo przygotowuje dwie nowe konsole

Nintendo przygotowuje dwie nowe konsole

Premiera dwóch nowych konsol może odbyć się już latem bieżącego roku. Jedną z nich będzie nowa konsola Switch, która będzie mniejsza i tańsza od poprzednika, z naciskiem na mobilność. Nintendo może również wydać topową wersję Switch, skierowaną do miłośników formatów PlayStation 4 i Xbox One.

O takich planach Nintendo „The Wallstreet Journal”, powołując się na źródła wśród dostawców, którzy zapoznali się z prototypami konsol. Według tych informacji,  Nintendo planuje zrezygnować z szeregu funkcji, w szczególności z wibracji HD Rumble, w celu obniżenia kosztów wyprodukowania urządzenia.

Konsola Switch cieszy się dużym powodzeniem: do tej chwili sprzedano 32 mln sztuk urządzenia, w 2018 roku zostało sprzedane 17 mln. Nowe konsole mają pomóc firmie podnieść sprzedaż.

 

Nintendo przygotowuje dwie nowe konsoli

 

Nintendo Switch to stacjonarna konsola do gier wideo. Można podłączyć ją do domowego telewizora, ale także szybko zmienić w konsolę przenośną z 6,2-calowym ekranem.  Ekran obsługuje sterowanie multitouch. Bateria wytrzymuje do sześciu godzin.

 

Nintendo przygotowuje dwie nowe konsoli 2

 

Nintendo Switch zadebiutowało w marcu ubiegłego roku, a rok po premierze firma może pochwalić się już około 32 milionami sprzedanych egzemplarzy. To rekordowy wynik, który można porównać choćby z Xbox One, który w ciągu pięciu lat od premiery sprzedał się w liczbie ok 25 a 30 milionów egzemplarzy. Inni wielcy gracze na rynku nie mają obecnie podobnej propozycji dla fanów przenośnego grania. Wychodzi więc na to, że – pomijając smartfony – Switch to jedyna taka oferta dostępna na rynku.Autor |2019-03-26T06:07:42+01:0026 marca 2019 06:07|Kategorie: Aplikacje, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.