Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy, Rozrywka, Top7-Opera wprowadza Operę GX, pierwszą na świecie przeglądarkę gamingową na macOS

Opera wprowadza Operę GX, pierwszą na świecie przeglądarkę gamingową na macOS

Opera GX jest już dostępna w wersji na urządzenia Mac. Wyniki badania przeprowadzonego przez Operę na reprezentatywnej grupie graczy z Polski  wskazują, że 3% respondentów gra w gry komputerowe na urządzeniach z systemem operacyjnym macOS, a 96% korzysta z urządzeń z systemem Windows. Mimo, że urządzenia Mac nie mają dominującej pozycji rynkowej, są istotne dla graczy. Teraz pierwsza na świecie przeglądarka gamingowa jest dostępna w wersji na macOS i gotowa do pobrania w trybie wczesnego dostępu.

System operacyjny graczy

 

Prawie 40% graczy z Polski napotyka problemy techniczne podczas grania. Opera GX ma na to rozwiązanie

Opera przeprowadziła badania, aby lepiej poznać graczy z Polski i zrozumieć problemy, z jakimi spotykają się podczas grania w gry. 40% osób boryka się z problemami technicznymi: 27% napotyka problemy z siecią, 26% ma kłopoty z pamięcią RAM, a 14% doświadcza problemów z procesorem CPU.

 

Problemy techniczne graczy

 

Opera GX posiada unikatowy zestaw funkcji, które pomogą rozwiązać każdy z tych problemów – zarówno w urządzeniach z systemem operacyjnym Mac, jak i Windows. Zestaw ograniczników przeglądarki, w tym ogranicznik przepustowości sieci, a także ograniczniki CPU i RAM, zapobiegają nadmiernemu wykorzystaniu zasobów przez przeglądarkę. W praktyce oznacza to, że urządzenie nie zużywa niepotrzebnie zasobów, które pozostają wolne do grania.

 

– Każdy poważny gracz z pewnością doceni unikatowe funkcje, w jakie wyposażyliśmy Operę GX.Od momentu premiery przeglądarki na Windowsa podczas targów E3 w Los Angeles otrzymaliśmy od graczy mnóstwo próśb o stworzenie wersji działającej na Macach. Dlatego teraz z radością oddajemy w ręce użytkowników Operę GX na systemmacOS. – powiedziałMaciej Kocemba, product director Opery GX.

 

Młodsi gracze grają więcej

 

Wiek graczy

 

Badania przeprowadzone przez Operę ujawniają, że gracze z Polski przeznaczają na granie średnio 1-2 godziny dziennie. Jednak gracze poniżej 24 roku życia grają na co dzień ponad 2 godziny. Mężczyźni grają dłużej niż kobiety: 48% badanych mężczyzn i 27% kobiet deklaruje, że gra więcej niż dwie godziny dziennie.

 

Wiek graczy

 

Kobiety i mężczyźni lubią także inne rodzaje gier: wśród ulubionych gier większość mężczyzn wskazuje na pierwszym miejscu strzelanki pierwszoosobowe, a dalej gry fabularne i sportowe gry symulacyjne. Kobiety w pierwszej kolejności również wybierają strzelanki, na drugim gry RPG, a na trzecim. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni częściej próbują różnych gier, podczas gdy kobiety lubią grać w gry pamięciowe i logiczne, jak Candy Crush na telefonach.

 

Większość ogląda gry na YouTubie

Jak wskazują wyniki badania, 72% respondentów ogląda gry na YouTubie, 24% w serwisie Twitch, natomiast 7% wybiera Mixer, przy czym część korzysta w wielu serwisów.

Wiek graczy

Bez względu na preferowaną platformę, ograniczniki sieciowe Opery GX pozwalają zmniejszyć przepustowość sieci wykorzystywaną przez przeglądarkę podczas transmisji lub wyświetlania rozgrywki, dzięki czemu gra pozostaje płynna. Specjalna funkcja integracji z Twitch z pozycji paska bocznego pozwala każdemu graczowi śledzić ulubionych streamerów, a funkcja video pop out umożliwia oglądanie filmów na YouTubie i innych nagrań w trakcie grania w grę

 

Najczęściej wybierane gry

7% polskich graczy zwykle codziennie wypróbowuje nową grę, a 56% – dwa razy w miesiącu lub rzadziej. Najpopularniejszą grą wśród kobiet jest obecnie Minecraft, a wśród mężczyzn Fifa.  Zaraz za nimi plasują się League of Legends, Counterstrike Global Offensive,  Fortnite, DOTA i World of Warcraft.

Opera GX posiada dedykowany Kącik GX – czyli miejsce przeznaczone na aktualności ze świata gier, informacje o zbliżających się premierach, a także oferty i promocje dostępne w sieci.

 

Gracze z Polski uwielbiają spersonalizowany interfejs użytkownika

Operę GX wyposażono w spersonalizowany interfejs użytkownika, który pozwala graczom dostosować przeglądarkę poprzez wybór koloru, który pasuje do ich gustu i ustawień gry. Najnowsza wersja przeglądarki dla systemu Windows i Mac posiada też zestaw nowych, specjalnie zaprojektowanych tapet.

Opera GX jest dostępna w trybie wczesnego dostępu – oznacza to, że trwają pracę nad jej ostatecznym kształtem, który zależy od opinii i uwag użytkowników. Aby podzielić się opinią dotyczącą poszczególnych funkcji, wystarczy użyć przycisku przeglądarki.

Opera GX, pierwsza na świecie przeglądarka gamingowa, jest już dostępna do pobrania w wersji dla systemu Mac i Windows na www.opera.com/gx

 

 Autor |2019-12-13T10:16:18+02:0013 grudnia 2019 10:16|Kategorie: e-Sport, Gry, Newsy, Rozrywka, Top7|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.