Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Konkurs, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-Rusza konkurs SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019

Rusza konkurs SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019

Do 9 września br. potrwa rekrutacja do drugiej edycji największego w Europie Środkowo-Wschodniej konkursu dla startupów –  SingularityU Poland Global Impact Challenge, organizowanego przez Fundację Digital University, specjalizującą się w edukacji w obszarze transformacji cyfrowej i kompetencji przyszłości. Konkurs wyłoni najbardziej  innowacyjnych wizjonerów, których przełomowe pomysły mogą pomóc w rozwiązaniu cywilizacyjnych wyzwań takich jak głód, choroby, globalne ocieplenie czy zanieczyszczenie środowiska.

Nagrodą w konkursie jest udział w Global Startup Program, kilkutygodniowym programie inkubacyjnym w Dolinie Krzemowej oraz zaproszenie do trzeciej edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka. 

Formułę konkursu stworzył jeden z najważniejszych amerykańskich think tanków edukacyjnych  
z obszaru nowych technologii, Singularity University (SU), mający siedzibę w San Francisco, który jest jednocześnie inkubatorem biznesowym, przygotowującym najzdolniejszych światowych liderów do sprostania globalnym wyzwaniom dzisiejszego świata.  

 

Dla Singularity University ważny jest pomysł, który pomoże w pracy nad poprawą świata dzięki użyciu nowych technologii. Wartość mają te projekty, które przenoszą nas w nową erę. Jednak zwracamy też baczną uwagę na autorów projektów – skupiamy się na poszukiwaniu ludzi o dużym potencjale”  – mówi Jowita Michalska, Prezes Fundacji Digital University, wyłącznego przedstawiciela Singularity University w Polsce.

 

Strategicznym partnerem konkursu jest Sebastian Kulczyk, międzynarodowy inwestor, absolwent Singularity University, prezes Kulczyk Investments i twórca Manta Ray Ventures, globalnego funduszu venture capital, inwestującego w innowacyjne firmy z sektora nowych technologii.   

 

„Współpraca z ludźmi, którzy tworzą przełomowe projekty technologiczne, zmieniają świat, jest jednym z najciekawszych doświadczeń w moim życiu” – podkreśla Sebastian Kulczyk

 

Sebastian Kulczyk jest nie tylko partnerem konkursu SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019, ale również twórcą InCredibles, programu mentoringowego organizowanego już po raz trzeci, do którego zapraszani są tegoroczni finaliści najbardziej prestiżowych konkursów startupowych w Polsce. W ramach InCredibles laureat SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019 otrzyma możliwość udziału w 2 dniowym wyjeździe do Google for Startupsw Londyniena sesje z mentorami i inwestorami, uczestnictwo w europejskiej konferencji dla startupów Slushw Helsinkach oraz w organizowanej w Warszawie konferencji Masters&Robotsz kilkudziesięcioma ekspertami i mentorami z całego świata.

 

„Dla młodych innowatorów czy założycieli startupów to najlepszy program jaki istnieje i jednocześnie trampolina do zupełnie innego świata, wejście do globalnej sieci kontaktów” – zachęca do udziału w konkursie Jowita Michalska. „Zachęcam, tym bardziej że ubiegłoroczna polska edycja Global Impact Challenge została ogłoszona najlepszym konkursem dla pasjonatów technologii spośród wszystkich 128 przeprowadzonych przez SU konkursów na całym świecie! Taka rekomendacja spowodowała, że postanowiliśmy w tym roku poszerzyć grono odbiorców konkursuo inne, poza Polską, kraje z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej: Czechy, Słowację, Ukrainę, Austrię, Węgry, Estonię, Litwę, Łotwę, Rumunię i Bułgarię„.

 

Z tej niesamowitej szansy na rozwój skorzystało już wielu utalentowanych Polaków, m.in. Łukasz Młodyszewski (Nightly – aplikacja pomagająca zwalczyć bezsenność i traumatyczne przeżycia powodujące stres pourazowy), Paweł Jarmołkowicz (Harimata – wspiera wczesne wykrywanie autyzmu u dzieci), Kamil Adamczyk (Projekt implantu do mózgu – Sonic Electric Brain Implant) oraz Marcin Kostrzewa i Wojciech Daniło (Projekt Luna). Zeszłoroczną polską edycję wygrały projekty LunaCardio technology (Kamil Adamczyk), skupiające się na upowszechnieniu analizy danych i walce z nowotworem mózgu.  

 

Kto będzie następny?  

Na zgłoszenia startupowców z różnych środowisk – inżynierów, naukowców, pasjonatów technologii organizatorzy czekają do 9 września. Z warunkami udziału w konkursie można zapoznać się na stronie www.su.org/gic/poland-2019/. Główne kryteria to skończone 21 lat, biegły angielski, w pełni ukształtowany pomysł, co najmniej 2 współzałożycieli startupu. 

Finał, na który zostanie zaproszonych maksymalnie 10 zespołów, odbędzie się 7 października  
w Warszawie, w Google Campus. 

 

Organizator: Fundacja Digital University www.digitaluniversity.pl 

Project Manager: Paulina Gawryszewska, paulina@digitaluniversity.pl 

Strona Konkursu: www.su.org/gic/poland-2019/ 

Autor |2019-07-19T11:43:00+02:0019 lipca 2019 12:30|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Konkurs, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Kami 22 lipca 2019 w 13:03 - Odpowiedz

    Szanuję osób jak Sebastian! Dzięki jego wsparciu rozwijają się nowe polskie startupy.

  2. Agnieszka 29 lipca 2019 w 15:53 - Odpowiedz

    Super, ciekawa jestem rozwoju tej inicjatywy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile