Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia-Insys Video Technologies i Festiwal Górski ze wspólnym projektem platformy VOD na 25 rocznicę festiwalu

Insys Video Technologies i Festiwal Górski ze wspólnym projektem platformy VOD na 25 rocznicę festiwalu

27 sierpnia wystartowała stworzona przez poznańską firmę Insys Video Technologies  platforma VOD FilmyGorskie.pl. Wydarzeniem otwierającym funkcjonowanie platformy będzie pierwsza w historii edycja online Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady. Serwis umożliwia użytkownikom zakup karnetów, dostępu do filmów, pakietów live eventów w ramach odbywającego się festiwalu oraz pojedynczych VOD po zakończeniu wydarzenia.

 

“Okrągłą, 25. edycję Festiwalu Górskiego przyszło nam organizować w dość wymagających warunkach, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie festiwalu również w trybie online” – komentuje Szymon Matuszyński odpowiedzialny za PR Festiwalu Górskiego. “To dla nas wyjątkowa edycja nie tyko ze względu na jubileusz. Tegoroczny Festiwal Górski to aż 10 dni atrakcji o tematyce górskiej, 30 filmów, spośród których 24 będzie można zobaczyć online, mnóstwo premier oraz wiele innych wydarzeń, które będzie można śledzić także w internecie. Stąd właśnie pomysł na festiwalową platformę i współpracę z firmą Insys Video Technologies” – dodaje Matuszyński.

 

Projekt platformy został oparty na autorskim rozwiązaniu Insys VOD, na której materiały dostępne są w formie płatnych treści VOD. Użytkownicy serwisu, po wykupieniu pakietu, będą mogli obejrzeć wszystkie filmy na platformie, łącznie z eventami na żywo. Po zakończeniu festiwalu, korzystający z serwisu będą mogli wykupić jednorazowy dostęp do filmów z katalogu o tematyce górskiej. Platforma wydarzenia powstała w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, oferuje także funkcjonalności takie jak geoblokada, integracja z systemami płatności oraz promowanie materiałów poprzez banery graficzne i wideo.

 

“Po raz kolejny nasze rozwiązania udowadniają, że wydarzenia mogą odbywać się online, a firmy w obecnej sytuacji coraz częściej sięgają właśnie po platformy VOD. Uzupełnienie standardowego programu festiwalu o internetową platformę pozwoli na uczestnictwo tym osobom, które w dobie pandemii wolą pozostać w domach, ale też użytkownikom, którzy nie mają możliwości przyjazdu do Lądka-Zdroju” – mówi Norbert Kaczmarek, Key Account Manager w Insys Video Technologies. “Organizatorzy Festiwalu Górskiego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nie tylko pasjonatów filmów górskich, ale też wszystkim internautom szukającym takich produkcji, które ciężko znaleźć na najpopularniejszych platformach streamingowych czy VOD ” – dodaje Kaczmarek.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.