Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-Serwis Tumblr przechodzi do właściciela WordPress za 3 mln dolarów

Serwis Tumblr przechodzi do właściciela WordPress za 3 mln dolarów

Amerykański operator komórkowy Verizon sprzeda serwis Tumblr  firmie Automattic Inc, która jest właścicielem jednego z najpopularniejszego na świecie systemu do zarządzania stronami internetowymi, WordPress. Tumblr przeszedł pod kontrolę Verizon wraz z innymi aktywami Yahoo w 2017 roku.

Wartość transakcji nie została podana, jednak źródła Axios mówią o dosyć małej kwocie — mniej niż trzy miliony dolarów. W 2013 roku Yahoo, chcąca poprawić swoje wyniki zakupem popularnego wtedy serwisu, dała za Tumblr 1,1 mld dolarów.

Tumblr  przegrywa z popularnym platformami jak Facebook, Twitter czy Snapchat w walce o publiczność, natomiast utrzymuje aktywną i wierną rzeszę użytkowników, pisze ” The Verge. Wiele osób wycofało się z serwisu po wprodzeniu przez Verizon zakazu umieszczenia treści dla dorosłych.

Nowi właściciele jednak nie zmienią regulaminu w tym zakresie. Według dyrektora Automattic Matta Mullenwega, Tumblr będzie „dodatkiem” do WordPress. Możliwe, że obie platformy będą miały jakieś wspólne cechy.Autor |2019-08-14T12:58:31+02:0014 sierpnia 2019 12:58|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.