Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, LG, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7, Wydarzenia-LG we współpracy z firmą LUMI rozwija ekosystem inteligentnego domu

LG we współpracy z firmą LUMI rozwija ekosystem inteligentnego domu

LG Electronics oraz LUMI United Technology, dostawca rozwiązań w dziedzinie Internetu rzeczy (IoT) oraz inteligentnego domu, podpisały list intencyjny dotyczący rozwijania ekosystemu inteligentnego domu o funkcje korzystające z rozwiązań IoT.

W ramach partnerstwa firmy skupią się na opracowywaniu innowacji wykorzystujących sztuczną inteligencję i zaawansowane czujniki wykrywające zmiany warunków w pomieszczeniach, np. wilgotności, temperatury, czy ruch drzwi.

 

Technologia czujników AQuara

Produkty LG wyposażone w opracowaną przez LUMI technologię czujników AQara będą wygodniejsze w użyciu i bardziej energooszczędne, a także zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w domu. Czujnik AQara, w którym ustawiono preferowaną temperaturę w domu, będzie sterował automatyczną pracą klimatyzatora LG. Ponadto, dzięki technologii AQara, lodówki LG mogą przesyłać na smartfon powiadomienia o pozostawieniu otwartych drzwi, co jest szczególnie przydatne, gdy wśród domowników są dzieci lub osoby starsze.

 

Prezentacja Smart Home od LG na IFA 2019

Możliwości, jakie zapewnia współpraca firm LG i LUMI, zostaną zaprezentowane już w przyszłym miesiącu podczas targów IFA 2019 w Berlinie. Na swoim stanowisku wystawowym firma LG pokaże osuszacz wyposażony w technologię LUMI, który automatycznie reguluje wilgotność, utrzymując optymalny stan odzieży. Na ekspozycji znajdzie się też głośnik LG WK7 podłączony do inteligentnej żarówki AQara, zmieniającej natężenie światła w odpowiedzi na polecenie głosowe „tryb filmowy”.

Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą LUMI oraz z możliwości pokazania naszych najnowszych rozwiązań do inteligentnego domu podczas targów IFA 2019. Dzięki strategicznej współpracy firma LG będzie doskonalić ekosystem inteligentnego domu w sposób uwzględniający potrzeby konsumentów i umożliwiający integrację z systemami inteligentnych budynków oraz inteligentnych miast” – mówi Ryu Hye-jung, dyrektor zarządzający pionu biznesowego Smart Home w dziale LG Home Appliance & Air Solution.

Wizja inteligentnego domu przyszłości zostanie zaprezentowana przez firmy LG i LUMI w hali 18 Targów Berlińskich podczas IFA 2019 w dniach 6-11 września.Autor |2019-08-14T12:48:22+02:0014 sierpnia 2019 13:20|Kategorie: Android, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, LG, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.