Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Rynek, Wydarzenia-PZU sprawdzi bezpieczeństwo w sieci małych i średnich firm

PZU sprawdzi bezpieczeństwo w sieci małych i średnich firm

PZU pomoże zadbać o cyberbezpieczeństwo małym i średnim przedsiębiorcom. Każdy przedsiębiorca może otrzymać bezpłatny raport dotyczący ich bezpieczeństwa w sieci. Wystarczy, że wejdzie na stronę pzu.pl/cyberraport, gdzie uzupełni odpowiedni formularz i poda adres WWW do sprawdzenia. Po kilkunastu minutach na wskazany adres e-mail przyjdzie raport bezpieczeństwa.

Pilotażowe wdrożenie innowacyjnej usługi zostało uruchomione w październiku. Rozwiązanie zostało stworzone w ramach programu PZU Ready For Startups.

 

Wiele firm z sektora MŚP musiało przenieść swoją działalność do sieci ze względu na epidemię koronawirusa, która znacznie przyśpieszyła trend transformacji cyfrowej. Każda firma działająca w internecie narażona jest na ataki cyberprzestępców, włamania do systemu czy próby wyłudzenia danych klientów. Są to zagrożenia jak najbardziej realne. Dlatego chcemy pomóc firmom MŚP, dając im bezpłatne narzędzie, które pozwoli szybko znaleźć najistotniejsze luki bezpieczeństwa na ich stronach internetowych – mówi Paweł Żmudzki, dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych w PZU.

 

Raport przygotowany przez PZU uwzględni zagrożenia bezpieczeństwa strony internetowej, oceni ryzyko reputacyjne, a także sprawdzi ewentualną atrakcyjność dla hakerów. Znajdą się w nim również zalecenia, których wdrożenie poprawi bezpieczeństwo cybernetyczne przedsiębiorstwa. Formuła raportu jest prosta, czytelna i przejrzysta. Został on zaprojektowany w taki sposób, żeby był zrozumiały nie tylko dla specjalistów IT.

 

Warto zaznaczyć, że bardzo wielu właścicieli małych i średnich firm uważa, że nie posiada nic wartego kradzieży i z pewnością nie jest na celowniku hakerów. Część z nich nawet sobie nie zdaje sprawy, że została ofiarą cyberprzestępców. Z branżowych raportów wynika, że istotna część MŚP, które zawiesiły działalność po ataku hakerskim, już nigdy nie wróciły do swojej działalności – mówi Artur Kurcweil, dyrektor zarządzający ds. digitalizacji w PZU.

 

Dostawcą rozwiązania dla PZU jest WebTotem. PZU nawiązało współpracę z tym startupem w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE.

 

WebTotem intensyfikuje działania na terenie Polski i pozyskanie PZU jako partnera doskonale rokuje na przyszłość. Zaufanie okazane przez najstarsze polskie towarzystwo ubezpieczeniowe jest bardzo ważne dla młodej firmy – mówi Viktoria Umanska, doradca ds. business development w WebTotem. – Nasza współpraca układa się praktycznie idealnie – dodaje.

Z oferty PZU przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą wybrać ubezpieczenie PZU Cyber, które chroni od ryzyk cybernetycznych i związanych z RODO oraz ubezpieczenie PZU Ochrona Danych, które zapewnia pomoc w przypadku naruszenia danych osobowych. Dodatkowa oferta dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw to ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w pakiecie PZU Doradca. W tym wypadku sprzęt elektroniczny jest chroniony nie tylko w siedzibie firmy, ale również wtedy gdy pracownicy wykorzystują go do pracy z domów – wyjaśnia Jakub Orlicz, menedżer produktu w PZU.Autor |2020-10-26T10:54:33+02:0026 października 2020 12:12|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.