Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Gry, Inne, Newsy, Tablety-Adult Player – wyświetla filmy p0rno i robi zdjęcia użytkownikom

Adult Player – wyświetla filmy p0rno i robi zdjęcia użytkownikom

Aplikacja, z treściami p0rnograficznymi na telefony z Androidem, miała wyświetlać filmy p0rno, a ukradkiem robiła zdjęcia użytkownikom przednią kamerą. Następnie blokuje smartfon, a jej twórcy za odszyfrowanie żądają 500 dolarów i grożą opublikowaniem zdjęć w przypadku, gdy ofiara nie wpłaci „okupu”.


Komunikatu nie da się usunąć, a w odblokowaniu urządzenia nie pomaga jego ponowne uruchomienie. Aby jeszcze bardziej „zachęcić” swoje ofiary do wpłaty pieniędzy, twórcy ransomware szantażują użytkownika, nie tylko publikacją zrobionej fotografii, ale także danych osobowych. Cyberprzestępcy grożą też, że wykasują pamięć telefonu.


Sprawę odkryła amerykańska firma Zscaler, zajmująca się bezpieczeństwem w sieci. Eksperci Zscaler zakwalifikowali Adult Playera, jako innowacyjne ransomware, czyli szkodliwe oprogramowanie wymuszające na użytkownikach okup.

Google Play ani innych oferujących sprawdzone programy. Możliwa jest jego instalacja z niezaufanego źródła. Eksperci przestrzegają, aby nie pobierać aplikacji z niepewnych i nie sprawdzonych źródeł.

źródło: Zscaler

KanAutor |2022-03-28T08:17:25+01:008 września 2015 12:08|Kategorie: Android, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Gry, Inne, Newsy, Tablety|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.