Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Tablety, Testy i opinie, Top7-Navitel T500 – w domu i w drodze do szkoły tablet 3G za niecałe 250 zł

Navitel T500 – w domu i w drodze do szkoły tablet 3G za niecałe 250 zł

Siedmiocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 wykonany w technologii IPS sprawia, że obsługa tabletu jest bardzo wygodna. Wszystkie czcionki i elementy na ekranie są ostre i wyraźne. Nie zauważyłam też, aby ekran gdzieś się zacinał czy późno reagował (Poza standardowymi opóźnieniami wynikającymi z działania systemu Android). To do czego można się przyczepić, to moment, gdy chcemy obsługiwać tablet w pełnym słońcu. Tutaj niestety nie wypada najlepiej. Ekran jest praktycznie niewidoczny nawet, gdy ustawimy pełne podświetlenie. Ponadto warto zaopatrzyć się w dodatkową ściereczkę, gdyż na ekranie zostaje praktycznie każde przyciśniecie – zbiera wszystkie odciski palców. Pomijając te mankamenty, to ekran sprawuje się dobrze i trudno doszukiwać się tutaj większych wad.

Polimerowa bateria o pojemności 2200 mAh wystarcza na około 4-5h intensywnej pracy

Model T500 3G to także nawigacja z pełnoprawnym oprogramowaniem Navitel Navigator i pre-instalowanymi mapami 45 państw Europy, o łącznej wartości 129 złotych.

 

Do urządzenia przeniesiono także wiele znanych już z wcześniejszych rozwiązań producenta udogodnień – np. asystent pasa ruchu, który ułatwia uzyskiwanie wyraźnych informacji, jak ustawić się na skrzyżowaniu. Rozszerzona baza danych punktów POI zawiera stacje benzynowe, sklepy, apteki, kawiarnie itp. Ponadto wbudowana jest funkcja „Ciężarówki”, automatyczny tryb dzienny i nocny, pomiarowe odcinki prędkości na terenie Polski. Usługa FOTORADARY daje kierowcy wizualne i głosowe ostrzeżenia podczas jazdy.

Ponadto na tablecie znajdziemy również sporo zainstalowanych aplikacji (jak również bez problemu możemy doinstalować nowe). Pierwsze co zrobiłam to zainstalowałam kilka aplikacji, z których korzystam najczęściej. Standardowo Facebook, Instagram oraz Netflix. I tutaj niestety aplikacja Netflix nie do końca działa poprawnie. Owszem można wyszukać film, odtworzyć go i na tym kończy się nasze oglądanie, gdyż na ekranie poza napisami i słyszalnym głosem nie widać nic. Tylko czarny ekran. Nie mamy tego problemu np. przy Youtube.

IMG 20180825 094518

Zdjęcia:

Z racji, że tablet posiada nie najlepszej jakości aparatu, to raczej nie spodziewam się, żeby ktoś chciał używać go do robienia zdjęć z podróży, aczkolwiek czasami nawet taki aparat może nam się przydać😊. Poniżej próbka zdjęć, które raczej należy traktować na zasadzie darowanemu…..

Podsumowanie:

Tablet Navitel T500 3G, to tanie urządzenie (ok. 250 zł) z licencją na nawigację wartą 129 zł. Jeżeli więc szukasz fajnego, małego i niedrogiego tabletu, który nie tylko posłuży do zabawy dla dzieci, a jednocześnie przyda się też jako nawigacja, to jest to dobry wybór.

MegAutor |2018-09-03T08:06:45+02:002 września 2018 09:20|Kategorie: Artykuły, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Tablety, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.