Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Prestigio RoadRunner CUBE oraz Presrigio RoadRunner 585 – test wideorejestratorów

Prestigio RoadRunner CUBE oraz Presrigio RoadRunner 585 – test wideorejestratorów

Prestigio RoadRunner 585 – wyposażenie, wygląd.

Podobnie jak w przypadku młodszego brata, RoadRunner 585 zapakowany został w estetyczne kartonowe pudełko na którym znajdziemy dane techniczne urządzenia. W pudełku oprócz rejestratora znaleźć można 3 metrowy kabel, ładowarkę z jednym wejściem USB, uchwyt oraz książeczkę/instrukcję.

Co do załączonych akcesoriów nie mam zastrzeżeń. Kabel podobnie jak we wcześniej opisywanym rejestratorze jest wystarczająco długi i giętki. Ładowarka ewidentnie lepiej się prezentuje – jest wykonana z lepszej jakości plastiku i nie ma widocznych szczelin, przerw między elementami. Uchwyt mocowany na przyssawkę jest dobrze wykonany, mocno trzyma się podłoża, ma krótkie ramię i nie przenosi drgań na rejestrator.

Rejestrator wykonany został w całości z czarnego matowego plastiku dość dobrej jakości. W porównaniu jednak do wcześniej opisywanego rejestratora, RoadRunner 585 wygląda mniej elegancko.

Z przodu od strony kierowcy znajdziemy 2 calowy kolorowy wyświetlacz TFT, pod nim cztery fizyczne dość duże przyciski a nad wyświetlaczem dwie małe diody informujące po podłączeniu do zasilania i pracy rejestratora; po drugiej stronie oczywiście znajduje się oko obiektywu, głośnik oraz niewielka kratka. Podobna kratka znajduje się na dolnej krawędzi i domniemam że służą one do wentylacji urządzenia, by nie uległo przegrzaniu i któraś z nich ukrywa mikrofon – niestety nie znalazłem informacji w dostępnych materiałach. Górna krawędź to miejsce do zamocowania uchwytu. Z lewej strony znajdziemy włącznik i miejsce na kartę pamięci microSD (max 64GB), a po prawej stronie znajduje się przycisk do resetowania urządzenia, gniazdo microUSB oraz HDMI.

W tym modelu również znajdziemy standardowe opcje ustawień; od rozdzielczości nagrywanych filmów (w tym przypadku mamy więcej formatów do wyboru – szczegóły w tabelce ze specyfikacją), długość nagrywania (pętla) itd. Oprócz standardowych opcji ten model daje nam możliwość ustawienia czasu jaki chcemy spędzić za kierownicą (1-4 godzin), włączenia opcji wykrywania ruchu przed pojazdem np. na postoju na światłach, czy włączenia funkcji ostrzegania o złej widoczności. W ostatnich dwóch przypadkach wyświetli się odpowiednia ikona na wyświetlaczu i zostaniemy powiadomieni sygnałem dźwiękowym. Jeśli chodzi o ostrzeganie o złej widoczności to raczej mało przydatna funkcja tak opcja o ruchu przed samochodem bardzo się sprawdza. Na przykład – stoimy na światłach, w korku, szukamy czegoś w schowku, plecaku, torebce – po prostu jesteśmy czymś zajęci – kiedy samochód przed nami ruszy zostajemy od razu o tym powiadomieni (zanim kierowca za nami zdąży użyć klaksonu J).

Zastosowany chipset Ambarella A7 zapewnia rozdzielczość Super HD. Kąt widzenia 160° zapewnia, że zarejestrowane zostanie szerokie pole widzenia, a kamera o rozdzielczości 16 MP odpowiada za dobrą jakość obrazu, która uchwyci każdy szczegół nawet przy słabym oświetleniu dzięki technologii HDR i WDR. Soczewka pokryta została powłoką antyrefleksyjną. RoadRunner 585 wyposażony został w czujnik G-sensor który wykrywa nagłe przyspieszenie, hamowanie i kolizje, aby automatycznie zapisać i zabezpieczyć ważne nagrania zarejestrowane w czasie wypadku oraz chwilę przed i po nim. Funkcja zapobiega nadpisaniu ważnych plików przez zapętlone nagrywanie.

Pojemność pamięci wewnętrznej wynosi 128MB i podobnie jak w poprzednim rejestratorze bez włożenia karty pamięci nie rozpoczniemy nagrywania.

Wbudowany akumulator 180mAh pozwoli na kilka minut pracy rejestratora bez stałego źródła zasilania.

Interface/układ menu obu rejestratorów zdecydowanie się różni. Moim skromnym zdaniem wygodniejszy w obsłudze, prostszy i miły dla oka jest intarface w  RoadRunner CUBE.Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.