Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Prestigio RoadRunner CUBE oraz Presrigio RoadRunner 585 – test wideorejestratorów

Prestigio RoadRunner CUBE oraz Presrigio RoadRunner 585 – test wideorejestratorów

Prestigio RoadRunner CUBE – wyposażenie, wygląd.

Zestaw najnowszego rejestratora CUBE zawiera oprócz samego urządzenia długi 3 metrowy kabel microUSB, ładowarkę samochodową z dwoma wejściami  USB uchwyt rejestratora z taśmą dwustronną, dwa kawałki dodatkowej taśmy dwustronnej, trzy folie przylepne na których przykleja się uchwyt, łopatkę pomagającą schować kabel w szczelinach tapicerki, oraz książeczkę/instrukcję. Kabelek jest długi, dość elastyczny i dobrze wykonany; podobnie jest z uchwytem mocującym kamerkę. Natomiast trzymając łopatkę a co najważniejsze ładowarkę samochodową czuć iż jest wykonana z gorszej jakości tworzywa sztucznego i nie jest idealnie spasowana. Oczywiście działa, ale można mieć obawy o krótką żywotność.

Uchwyt jest mały i krótki dzięki czemu rejestrator znajduje się bardzo blisko szyby. Nie są przenoszone żadne drgania. Uchwyt montujemy za pomocą dwustronnej taśmy która jest w zestawie. By łatwiej było rejestrator zdemontować i by nie zostały ślady taśmy na szybie producent dodał trzy kawałki folii przylepnej na którą możemy nakleić uchwyt. Dzięki temu rejestrator można zamontować w innym miejscu a niżeli szyba, na przykład na kokpicie / desce rozdzielczej.

Prestigio RoadRunner CUBE dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: czarny plastik dopełniają srebrne, czarne lub czerwone metalowe elementy, zaś biały plastik uzupełniają złote, złotoróżowe lub czerwone.

Jak już wcześniej zostało wspomniane CUBE został wykonany z plastiku (miejsce z wyświetlaczem i obiektywem kamery) i metalu – dostępnego w kilku kolorach (ramka). Całość wygląda jak mała poręczna kostka. Jest bardzo dobrze spasowany, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy. Wszystkie ściany kostki zostały czymś zapełnione i tak od strony kierowcy znajdziemy oczywiście mały kolorowy 1,5 calowy wyświetlacz TFT (320×240), cztery fizyczne przyciski funkcyjne, malutki przycisk to resetowania oraz kolorową diodę informującą o działaniu urządzenia; a po przeciwnej stronie obiektyw kamerki. U góry znajdziemy miejsce do zamocowania uchwytu a na dole mikrofon rejestrujący dźwięk. Z lewej strony znajdziemy miejsce na kartę pamięci microSD (do 32GB) a po prawej stronie głośnik oraz gniazdo microUSB do podpięcia ładowarki. Urządzenie posiada 64MB wewnętrznej pamięci niestety bez karty pamięci filmy i zdjęcia nie będą rejestrowane. Wbudowany akumulator 150mAh pozwala na kilka minut pracy rejestratora po odcięciu od źródła zasilania. Sercem urządzenia jest sensor optyczny Sony IMX323 i sześciowarstwowa, szklana soczewka odporna na zarysowania. Układ pozwala na rejestrację obrazu w jakości Full HD 30 kl./sek. przy  kącie nagrywania, który wynosi 140 stopni. Sensor pozwala także na robienie zdjęć w rozdzielczości 2 MP. Opcje rejestratora są standardowe dla tego typu urządzeń i tak na przykład w ustawieniach znajdziemy między innymi format rejestrowanego filmu/zdjęcia, nagrywanie w pętli (wyłączone, 1min, 3min, 5min), wykrywanie ruchu, włączenie/wyłączenie mikrofonu, ustawienia głosu, usunięcie nagrań, język itd. Natomiast jest jedna bardzo przydatna opcja WiFi CARCAM dzięki której po ściągnięciu na telefon bezpłatnej aplikacji (Prestigio Road Cam)  można poprzez sieć WiFi połączyć rejestrator ze smart fonem. Daje nam to dość spore możliwości, od zmiany ustawień rejestratora z poziomu smartfona, poprzez przeglądnie zarejestrowanych filmów i zdjęć, ściągnięcia ich na smart fon po usunięcie poszczególnych, czy formatowanie karty. Muszę przyznać że jest to bardzo przydatna funkcja która niewątpliwie ułatwia korzystanie z wyżej wymienionego rejestratora. Dodatkowo CUBE posiada akcelerometr który po wykryciu stłuczki zabezpieczy nagranie, a także system ochrony przed przegrzaniem.  Jakiej jakości rejestruje filmy i zdjęcia przekonacie się w dalszej części recenzji.Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.