Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rynek, Top7-Nowe połączenie sieci światłowodowych na granicy polsko-ukraińskiej

Nowe połączenie sieci światłowodowych na granicy polsko-ukraińskiej

HAWE Telekom i ukraińska spółka ATRAKOM zakończyły realizację połączenia swoich sieci światłowodowych w rejonie przejścia granicznego Dorohusk-Jahodyn. Połączenie umożliwia realizację łączy telekomunikacyjnych pomiędzy Warszawą i Kijowem trasą istotnie krótszą od używanych dotychczas. W opinii Zarządu HAWE Telekom ta i poprzednie inwestycje zwiększające możliwości świadczenia usług dla międzynarodowych operatorów wpłyną korzystnie w okresie długoterminowym na kondycję finansową spółki i pozwolą na zawarcie kontraktów z nowym klientami.

Trasy przez Ukrainę i Polskę odgrywają istotną rolę w tranzytowym ruchu internetowym i transmisji danych pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Kazachstanem i Chinami.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy to czwarta zagraniczna inwestycja HAWE Telekom związana z rozwojem możliwości świadczenia usług dla operatorów międzynarodowych. Wcześniej spółka otworzyła węzeł w Amsterdamie, punkt dostępowy we Frankfurcie nad Menem oraz zmodernizowała punkt styku ze spółką TELIA Lietuva na granicy polsko-litewskiej.

W tym roku zainwestowaliśmy znaczne środki na zwiększenie naszej pozycji rynkowej w zakresie świadczenia usług dla operatorów międzynarodowych, którzy chcą w najbardziej efektywny sposób transferować dane przez naszą sieć i dalej. Widzimy zwiększone zainteresowanie naszym usługami w tym zakresie i jestem przekonany, że przełoży się to na nowe kontrakty. Natomiast nowe połączenie przez granicę polsko-ukraińską stanowi ważne uzupełnienie naszej ogólnopolskiej magistrali światłowodowej. Umożliwi sprzedaż usług HAWE Telekom operatorom ukraińskim, a także polskim i międzynarodowym firmom działającym na Ukrainie bądź planującym rozbudowę swoich sieci w tym kierunku.” – komentuje Dominik Drozdowski, Wiceprezes Zarządu HAWE Telekom.

 

ATRAKOM jest operatorem największej sieci światłowodowej na Ukrainie, której długość przekracza 24 tysiące kilometrów. Firma działa od 2002 roku. Dysponuje m.in.  międzynarodowym stykami światłowodowymi na granicach z Białorusią, Polską, Słowacją, Węgrami, Mołdawią i Rumunią. Jej Klientami są wszyscy liczący się ukraińscy operatorzy telekomunikacyjni i liczni operatorzy międzynarodowi.

 

HAWE Telekom świadczy usługi w oparciu o własną Ogólnopolską Sieć Światłowodową HAWE o długości ponad 4 tys. km. Obejmują one sprzedaż i dzierżawę rurociągu teletechnicznego i włókien światłowodowych, usługi transmisji danych, dostępu do sieci Internet, kolokacji oraz usług nadzoru i serwisu sieci.

Wśród Klientów HAWE Telekom znajdują się zarówno liderzy rynku telekomunikacyjnego: najwięksi operatorzy krajowi w tym operatorzy sieci telefonii komórkowych oraz operatorzy międzynarodowi jak również liczne firmy z grona lokalnych ISP i CTV. Dzięki wielu światłowodowym stykom transgranicznym, HAWE Telekom jest największym polskim dostawcą usług telekomunikacyjnych na potrzeby tranzytu międzynarodowego.Autor |2018-10-15T11:18:02+01:0015 października 2018 11:18|Kategorie: Finanse, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.