Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, LTE, Newsy, Operatorzy, Rynek, Targi i konferencje, Top7-Huawei i DU-IT budują Smart City w Niemczech

Huawei i DU-IT budują Smart City w Niemczech

Na CEBIT 2018 Huawei i DU-IT GmbH, miejska spółka zależna Duisburger Versorgungs- und Verkehrsgesellschaft mbH (DVV), podpisały umowę ramową dotyczącą marki „Rhine Cloud” i usług Smart City. Umowa rozszerza współpracę obu firm i wzmacnia ich wspólne staranie, aby Duisburg stał się inteligentnym miastem. Zarówno Huawei, jak i DU-IT GmbH są częścią sieci „Smart City Duisburg”.

Smart City w Niemczech

Miasto Duisburg i Huawei Enterprise Business Group podpisały memorandum w styczniu 2018 roku, w którym uzgodniono, że w ciągu kilku lat Duisburg stanie się innowacyjnym i zdigitalizowanym wzorcowym miastem w Europie Zachodniej poprzez wdrożenie nowych technologii ICT. Podpisanie umowy ramowej nastąpiła natomiast 11 czerwca podczas tegorocznych targów CEBIT.

 

Huawei Duisburg 2

Huawei Duisburg

Cieszymy się, że możemy być partnerem Duisburga w jego rozwoju poprzez wdrażanie inteligentnych rozwiązań miejskich. W tym celu integrujemy nowe technologie ICT w ujednolicone platformy odpowiedzialne za wykorzystane rozwiązania, a także wymianę informacji, centrum danych w chmurze oraz inteligentne centrum dowodzenia, tworząc w ten sposób miejski „system nerwowy”. Doświadczenie Huawei w połączeniu z siłą DU-IT, jako miejskiego dostawcy usług internetowych, stawia nas w idealnej pozycji, aby pomóc miejskim klientom biznesowym w stymulowaniu innowacji i rozwoju. Pozwala to także zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wydajności systemu dla mieszkańców Duisburga oraz uczynić to miasto bardziej atrakcyjnym dla przedsiębiorstw oraz inwestorów – mówi Vincent Pang, dyrektor regionu Europy Zachodniej Huawei.

Proces digitalizacji Duisburga ma ułatwić wprowadzenie Rhine Cloud, marki platformy Smart City i Public Services Cloud Platform, co stanowi ważny krok we wspieraniu automatyzacji miasta. Podczas ceremonii podpisania umowy ramowej Huawei ogłosiło również, że pierwsza oferta w zakresie infrastruktury jako usługi (IaaS) jest już dostępna na chmurze Renu, której gospodarzem jest DU-IT w Duisburgu.

DU-IT i NavVis MOU tworzą Smart City SaaS dla chmury Renu

Pierwsze oprogramowanie oparte na chmurze Renu (Rhine Cloud-based Software as a Service – SaaS) będzie wykorzystywać technologię NavVis, zaprojektowaną do digitalizacji środowisk wewnętrznych i wykorzystywaną w takich przypadkach, jak eGovernment, turystyka, zarządzanie obiektami, handel detaliczny i inne.

Technologia ta pozwala użytkownikom na oglądanie wnętrz w 3D. Po zeskanowaniu danej przestrzeni za pomocą mobilnego systemu mapowania NavVis M6, przeglądarka NavVis IndoorViewer wizualizuje budynek, jako obraz w wysokiej rozdzielczości.

Na tegorocznych targach CEBIT zaprezentowano przykłady praktycznych zastosowań tej technologii, m.in. wirtualne zwiedzanie zabytkowych wodociągów, zwiedzanie Muzeum Historii Miasta w Duisburgu z przewodnikiem cyfrowym oraz dokładne odwzorowanie trójwymiarowych budynków biurowych w Duisburgu. Usługa będzie dostępna za pośrednictwem chmury Renu od października br.

Jako miejska firma, posiadamy głębokie doświadczenie w zapewnianiu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zindywidualizowanych rozwiązań, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie usług miejskich. Pomagamy naszym klientom w migracji baz danych do chmury, monitorujemy operacje konfiguracji, a w razie potrzeby zarządzamy środowiskiem chmury, aby zaoferować pakiet kompleksowych usług – mówi Stefan Soldat, dyrektor zarządzający DU-IT.

Rozwiązania Huawei dla Smart City obsługują już przeszło 120 miast w ponad 40 krajach na całym świecie.

źródło: Huawei

Czytaj też: Dzięki T-Mobile Kazimierz Dolny wyrasta na pierwsze polske Smart City

 Autor |2018-06-15T06:51:59+02:0015 czerwca 2018 06:51|Kategorie: 5G, Huawei, Inne, LTE, Newsy, Operatorzy, Rynek, Targi i konferencje, Top7|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Karina 15 czerwca 2018 w 10:46 - Odpowiedz

    Super news o Huawei, uwielbiam ich telefony.. P20 jest mistrzowski !

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.