Jesteś tutaj:-, Internet, LTE, Newsy, Operatorzy, T-Mobile, Top7-Dzięki T-Mobile Kazimierz Dolny wyrasta na pierwsze polske Smart City

Dzięki T-Mobile Kazimierz Dolny wyrasta na pierwsze polske Smart City

Rozwój technologii i bliska perspektywa standardu 5G otworzyły przed operatorami zupełnie nowe możliwości. T-Mobile stawia na przyszłościowe rozwiązania i będzie korzystał z nich również realizując pierwszy w Polsce kompleksowy projekt Smart City. Podpisane dzisiaj, przez Prezesa T-Mobile Polska Andresa Maierhofera i Burmistrza Kazimierza Dolnego Andrzeja Pisulę porozumienie, jest pierwszym krokiem to zbudowania najbardziej zaawansowanego technologicznie miasta w Polsce.

IMG 20180611 155358

Mamy wiedzę i kompetencje, aby być partnerem samorządów i oferować im kompleksowe rozwiązania z zakresu Smart City. Do realizacji pierwszego takiego projektu zaprosiliśmy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej znanych i atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes T-Mobile Polska. Już w przyszłym roku zaoferujemy miastu, jego mieszkańcom i odwiedzającymi go turystom 12 usług z zakresu Smart City, na które złoży się blisko 700 instalacji -dodaje Maierhofer.

IMG 20180611 145259

IMG 20180611 145259

Kazimierz Dolny to 4000 mieszkańców i ponad 1 milion turystów odwiedzających nasze miasto każdego roku. Dzięki współpracy z T-Mobile uzyskamy narzędzia, które pozwolą na lepsze zarzadzanie miastem, podniosą jakość życia mieszkańców, przyniosą ułatwienia dla turystów a także pozwolą na oszczędności w budżecie. – powiedział Burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula. Jest dla mnie powodem do dumy, że nasze miasto nie tracąc swojego spójnego historycznego wylądu, wykona skok w przyszłość, stając się jednym z liderów innowacji w Polsce – dodaje.

20180611 145224

Kazimierz Dolny jest jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Polsce, które przyciąga turystów przede wszystkim fantastyczną architekturą i wspaniałymi widokami. Projekt realizowany jest z miastem i dla miasta, dlatego na każdym etapie będzie on konsultowany z konserwatorem zabytków.

Realizacja będzie najbardziej zawansowanym tego typu rozwiązaniem w Polsce. Celem współpracy między Kazimierzem Dolnym a T-Mobile jest poprawa jakości i dostępności usług telekomunikacyjnych w mieście, a także zastosowanie rozwiązań służących bezpośrednio mieszkańcom, wspierających administrację lokalną w zarządzaniu miastem i komunikacji z mieszkańcami, a także pozwalających na poradzenie sobie z wyzwaniami wynikającymi ze wzmożonego ruchu turystycznego.

Projekt Smart City w Kazimierzu Dolnym to pokaz możliwości technologicznych i organizacyjnych T-Mobile. Chcemy w ten sposób wysłać jasny sygnał do włodarzy miast w całej Polsce, że mają w nas partnera, z którym mogą budować przyszłość swoich społeczności – powiedział Andreas Maierhofer.

Inwestycja w Kazimierzu Dolnym realizowana będzie jeszcze w 2018 roku, tak aby jak najszybciej przygotować większość planowanych rozwiązań. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, pełen zakres usług będzie testowany i komercjalizowany od początku 2019 roku.

W ramach zawartego porozumienia rozwijane będą projekty z zakresu:

 • – inteligentnego oświetlenia ulicznego, parkingów, przystanków autobusowych, totemów i ławek miejskich – ponad 500 instalacji
 • – monitoringu miejskiego – ponad 40 kamer
 • – miejskich rowerów i pojazdów elektrycznych – ponad 60 rowerów i pojazdów
 • – ładowania pojazdów elektrycznych – 3 stacje
 • – sieci Wi-Fi hot spot – ponad 40 punktów
 • – monitoringu jakości powietrza – 2 stacje monitoringu

Dodatkowo projekt zakłada zintegrowanie z systemem Smart City aplikacji miejskiej, która ułatwi korzystanie z atrakcji turystycznych i zastosowanych rozwiązań, jak również przygotowanie panelu administracyjnego dla władz lokalnych, integrującego informacje statystyczne z działania poszczególnych rozwiązań. T-Mobile wykona również szereg analiz z zakresu Big Data, które mogą pomóc podejmować decyzję w zakresie zadań inwestycyjnych czy promocyjnych miasta.

źródło: T-MobileAutor |2018-06-15T07:05:37+01:0011 czerwca 2018 16:03|Kategorie: 5G, Internet, LTE, Newsy, Operatorzy, T-Mobile, Top7|Tagi: |4 komentarze

4 komentarze

 1. skrzydek 11 czerwca 2018 w 18:58 - Odpowiedz

  W sumie to dobrze jak miasto turystycznie bardzo popularne stawia po pierwsze na bezpieczenstwo i wygode za pomoca nowych technologii. Mi osobiscie najbardziej podoba sie pomysl ze stacjami ladowania pojazdow elektrycznych, bo moze to bedzie powodowalo, ze ludzie beda je chetniej kupowali. Fajnie ze strony tmobile, ze przejmuje inicjatywe.

 2. Kan 11 czerwca 2018 w 20:07 - Odpowiedz

  Ważne, że obiecali gdy wejdzie 5 G to projekt będzie rozbudowany. A skorzystają na nim także osoby indywidualne, co podkreślono na każdym kroku

 3. Itma 12 czerwca 2018 w 07:25 - Odpowiedz

  Pytanie kto za to zapłaci, zapewne odbijają sobie na klientach

 4. Zygmunt 13 czerwca 2018 w 08:52 - Odpowiedz

  A są miejscowości gdzie nie ma w cale internetu. Mówię tutaj o miejscowościach powyżej 10.000 mieszkańców. Niestety moja miejscowość się do tego zalicza i nic się z tym nie robi. Zgłaszam i nic.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.