Jesteś tutaj:-, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test PSmart 2019 – smartfon jakości premium za 999 zł

Test PSmart 2019 – smartfon jakości premium za 999 zł

Smartfon P smart 2019 został wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Huawei Okta-Core Kirin 710 ((4×2.2 GHz Cortex-A73 & 4×1.7 GHz Cortex-A53) z modułem sztucznej inteligencji (AI), zastosowany wcześniej w modelu Mate 20 lite. Smartfon zarządzany jest przez system Android w wersji 9.0 oraz nakładkę EMUI 9.0. W benchmarku AnTuTu telefon uzyskał ponad 122715 punktów. Na duży plus zasługuje fakt, ze CPU nie emituje sporej ilości ciepła nawet przy pełnym obciążeniu.

Clipboard05

 

Dla porządku dodamy, że smartfon wyposażono oczywiście w takie rozwiązania jak obsługa Bluetooth, Micro USB, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hot Spot

Podczas korzystania z Wi-Fi nie doświadczyłam problemów z szybkością jak i stabilnością połączenia. Doświadczenie producenta zdobyte przez lata budowania infrastruktury sieciowej zaowocowało także wprowadzeniem funkcji inteligentnego skanowania punktów dostępowych Wi-Fi – oprócz siły sygnału badana jest jakość i szybkość połączenia z internetem. Działaniu Bluetooth także nie mogę nic zarzucić.

O czułości odbiornika GPS/AGPS. nie ma co się rozwodzić – jest dobra, bezproblematyczna, po prostu pozwala na wygodne korzystnie z niego jako nawigacji samochodowej czy też pieszej.

 

P smart 2019 wyposażono w baterię 3 400 mAh, która nie odbiega od podobnej klasy smartfonów. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu (włączony Internet, dużo rozmów na FB, wykonywanie sporej ilości zdjęć) bateria starczała mi na około kilkanaście godzin. Przy zwykłym użytkowaniu (kilka rozmów, weryfikacja poczty, mediów społecznościowych, czy zrobienie kilku zdjęć) bateria wystarczyła mi na nawet 2 dni użytkowania. Gdy smartfon trafi do mniej „hardcorowego” użytkownika, ten czas zapewne się wydłuży. Smartfon posiada funkcję szybkiego ładowania – 5V i 2A, ale nie jest to te, które znajdziemy w droższych modelach. Nie znajdziemy również ładowania bezprzewodowego.

 

Telefon został wyposażony w system Android 9 z nakładką EMUI 9.0, który moim zdaniem jest całkiem dobrze zoptymalizowany. Działa całkiem płynnie. Nie zauważyłam innych problemów. Aplikacje i gry otwierają się szybko.

Na swoją uwagę zasługuje również funkcja, którą odnajdziemy również chociażby w P20Pro, a mianowicie mowa o rozpoznawaniu przedmiotów, takie jak owoce leżące na stole. Po chwili może poinformować, ile poszczególne z nich zawierają kalorii czy wyszukać je w sklepach. Przyznam, że funkcja ta jest bardzo ciekawa i ma potencjał, ale nie zawsze działa idealnie. Czasami rozpoznany obiekt nie był tym, który leżał na stole…Autor |2019-03-06T18:01:05+02:006 marca 2019 18:01|Kategorie: Android, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.