Jesteś tutaj:-, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test PSmart 2019 – smartfon jakości premium za 999 zł

Test PSmart 2019 – smartfon jakości premium za 999 zł

Design Huawei P smart 2019 został zaczerpnięty z droższego modelu P20. Z P20 znajdziemy w nim takie elementy jak: kształt obudowy, analogiczny układ aparatów (2 ustawione pionowo), pionowe napisy na lewej stronie obudowy czy podobna kolorystyka.  Jednak kiedy przyjrzymy się z bliska, to dostrzeżemy różnice: obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, co wyraźnie czuć podczas dotyku. W droższych modelach natomiast znajdziemy metalowe krawędzie oraz szklany tył. Wadą takiego tworzywa jest to, że bardzo łatwo go zarysować, a i czasami zatrzeszczał przy mocniejszym dotyku.

Na spodzie obudowy znajdziemy głośnik mono, gniazdo micro USB, a nie USB C oraz wejście słuchawkowe, z którego zrezygnowano w droższych modelach. Warto tutaj wspomnieć, że muzyka z takiego głośnika jest dosyć płaska i słabej jakości.

Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń. Zarówno ja, jak i moi rozmówcy słyszeli się bardzo dobrze. Podczas testu nie zdarzyło się, by jakość połączeń uniemożliwiła zrozumienie drugiej osoby. Nie wystąpiły także problemy z zasięgiem sieci komórkowych w miejscach, w których nie powinno to się zdarzyć.

Na górnej krawędzi znajduje się wysuwana szufladka na kartę Nano-SIM oraz dodatkową kartę pamięci. Kartę  pamięci możemy zastąpić drugą kartą SIM.  Szufladkę otwiera się kluczykiem, który znajdziemy w pudełku lub ewentualnie wystarczy zwykła szpilka.

Natomiast na prawej krawędzi umieszczone zostały standardowe przyciski głośności oraz wyłącznik. Przyciski również zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Nie mniej są wyraźne w dotyku i bardzo dobrze i szybko reagują na wszystkie kliknięcia.

Wymiary telefonu są najbardziej zbliżone do droższego modelu P20Pro: Rozmiar  73,4 mm x 55,2 mm x 7,95 mm. Telefony różnią się jednakże wagą, a to za sprawą zastosowanych elementów z tworzywa sztucznego. Waga P smart, to około 160 g (łącznie z baterią)

IMG 20190217 214029 746

Huawei P smart 2019

Model Huawei P smart 2019 został wyposażony w wyjątkowy wyświetlacz FullView  o przekątnej 6,21″ o rozdzielczości FHD+ 2340 x 1080 (proporcje: 19,5:9, 415 DPI)  i delikatnej konstrukcji typu Dewdrop. Oferuje wyrazistą kolorystykę i wyjątkową przejrzystość, zapewniając wysokiej jakości obraz. Ekran w tym modelu zasługuje również na duży plus pod kątem wizualnym. Mamy tutaj do czynienia z bardzo wąskimi ramkami (83,1% screen-to-body ratio) i bardzo minimalnym wcięciu na aparat 8 MP FF (tak zwany „notch). Ekran w telefonie jest czytelny, krawędzie czcionek są ostre, a gołym okiem nie dostrzeżemy na nim poszczególnych punktów świetlnych. Komfortowo można pracować z wszelkiego rodzaju dokumentami oraz bezproblemowe jest użytkowanie ekranu smartfona podczas przeglądania ulubionych stron internetowych, czy też czytania książek elektronicznych. Ponadto odznacza się świetnym nasyceniem barw i dużym kontrastem. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także tryb ochrony oczu oraz możliwość dostosowywania jasności ekranu do otoczenia.

Nad aparatem na krawędzi został umieszczony głośnik. Ponadto to nie posiada żadnych przycisków, a okrągły czytnik odcisków palców został umieszczony na pleckach. Jeżeli chodzi o sam czytnik, to działa on bardzo szybko i co najważniejsze nie zauważyłam problemów z odblokowaniem.

Jak już wspomniałam wcześniej, również ten telefon został pozbawiony standardowego przycisku z touchpadem. I podobnie jak w droższych modelach możemy włączyć obsługę gestami, które wręcz uzależniają i znacząco polepszają komfort użytkowania telefonu. Oprócz gestów możemy też włączyć standardową dolną belkę z przyciskami czy wiszący przycisk. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną konfigurację nawigacji.

Kolejną ciekawa alternatywą służącą do odblokowania telefonu jest skanowanie twarzy, która również został zaczerpnięta z droższych modeli. To chyba jedna z najbardziej ulubionych funkcji telefonu. Odblokowanie ekranu następuje niemalże natychmiast, co jest bardzo wygodne. Czasami przy słabym oświetleniu zdarzało się, że telefon nie rozpoznał twarzy, ale były to raczej pojedyncze sytuacje.

Co więcej w P smart 2019 możemy śmiało korzystać z płatności zbliżeniowych NFC – to kolejna funkcjonalność niespotykana zazwyczaj w urządzeniach z tej półki cenowej.

IMG 20190220 225409

Huawei P smart 2019

Jednym z głównych elementów P smart 2019 jest podwójny aparat, który, podobnie jak w droższych modelach, jest wspierany przez sztuczną inteligencję:

 • 13 MP (przysłona f/1.8, rozdzielczość: 4160×3120 px)
 • 2 MP  (do pomiaru głębi sceny oraz symulowania efektu Bokeh)

W porównaniu z droższym modelem P20Pro w Huawei P smart 2019 nie znajdziemy:

 • Trybu czarno-białego
 • Włączenie trybu jaskrawych/ łagodnych kolorów
 • Zwolnionego tempa
 • Panoramy 3D

Znajdziemy tutaj natomiast możliwość wybrania następujących trybów:

 • Przysłona
 • Nocne
 • Portret
 • Zdjęcie
 • Film
 • Więcej (PRO, Panorama, Obiektyw AR, Malowanie światłem, HDR, Tryb poklatkowy, Filtr, Naklejki)

I co najważniejsze mamy tutaj wspomniany już tryb AI, który możemy aktywować poprzez kliknięcie na ikonkę w górnym menu. Obsługa trybu AI jest możliwa dzięki procesorowi HiSilicon Kirin 710.

Co więcej po zrobieniu zdjęcia w trybie AI możemy w galerii podejrzeć je bez wprowadzonej korekty:

Tryb AI działa moim zdaniem bardzo dobrze. Sceny rozpoznawane przez telefon w większości przypadków były rozpoznawane poprawnie. Nawet przy ciemniejszej scenie telefon rozpoznał tryb nocny i wykonał odpowiednio zdjęcie. Same zdjęcia wykonane telefonem P smat 2019 wyglądają bardzo dobrze. Troszeczkę można przyczepić się do zdjęć w trybie nocnym z ręki. Nie są tak idealne jak w droższych modelach (P20 Pro), a wszystko to jest spowodowane brakiem stabilizacji optycznej. Mamy tutaj do czynienia tylko ze stabilizacją cyfrową.

Poniżej kilka z wielu, które już wykonałam tym aparatem:

Telefonem możemy nagrać wideo w rozdzielczości FHD 1080p (1920×1080) – 60 klatek na sekundę. Telefon wspiera również filmy panoramiczne w rozdzielczości 1920 x 920.Autor |2019-03-06T18:01:05+02:006 marca 2019 18:01|Kategorie: Android, Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.