Jesteś tutaj:-, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Trust GXT 144 Rexx – mysz wertykalna dla graczy z podkładką Trust GLIDE FLEX – test

Trust GXT 144 Rexx – mysz wertykalna dla graczy z podkładką Trust GLIDE FLEX – test

 

Precyzja:

Mysz wyposażono w sensor optyczny (producent nie podaje nazwy) z prędkością skanowania 100IPS, z akceleracją do 20G. Dzięki nim, gracze mogą korzystać z opcji ustawień rozdzielczości do 10 000 DPI. Dodatkowo, próbkowanie na poziomie 1000Hz / 1ms gwarantuje całkiem przyzwoitą rejestrację każdego ruchu dłoni użytkownika, nawet podczas najbardziej wymagających i dynamicznych rozgrywek. Można powiedzieć, że jest to gryzoń z wyższej półki w klasie średniej.  Przy dziennym użytkowaniu najlepszą konfiguracją okazało się ustawienie jak na zrzucie poniżej:

Clipboard05

 

Oprogramowanie i podświetlenie

Producent dostarcza do naszego gryzonia oprogramowanie, które możemy pobrać ze strony: https://www.trust.com/en/product/22991-gxt-144-rexx-vertical-gaming-mouse. Oprogramowanie pozwala na zmianę ustawień myszy, zmianę kolorów podświetlenia oraz zapisanie własnych makr. Na koniec wszystkie te ustawienia możemy zapisać w pamięci podręcznej Trust GXT 144 Rexx.

Poniżej kilka wykonanych testów działania myszki:

  • Test akceleracji wstecznej. Aakceleracja wsteczna – występuje . (Akceleracja wsteczna to skutek błędnej pracy myszy szybko albo wręcz gwałtownie przesuwanej, a przejawia się nagłym odskakiwaniem kursora lub jego bardzo wolną pracą.)
  • Test działania myszki w akcji wykonany na czarnej podkładce na stronie https://www.funny-games.biz/the-mouse-101.html

Clipboard02

  • Test działania myszki na różnych podłożach i przy podnoszeniu: Myszka działała tak samo niezależnie czy to podkładka (Trust GLIDE FLEX), czerwony koc, skórzana kanapa czy plastikowa podkładka. Na każdej z tych powierzani myszka przesuwała się bez zarzutu.

 

  • W przypadku podnoszenia myszki można było przesuwać kursor na wysokości 1 płyty CD. Może to nieco przeszkadzać przy grach.
  • Test aplikacją VMouseBench – Interpolacja (jest to „sztuczne” generowanie dodatkowych pikseli, aby zwiększyć maksymalne wartości DPI, jakie dany sensor może osiągnąć, czyli – sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu ) – Przerywana linia świadczy o występowaniu tego zjawiska:

Clipboard13

  • Odświeżanie:

Clipboard09

  • Test aplikacją Enotus Mouse Test v0.1.4

Clipboard11

Podsumowanie:

Mysz Trust GXT 144 Rexx, to bardzo ciekawy gryzoń, na który warto zwrócić uwagę. Pomimo na pozór dziwnego kształtu, jest bardzo wygodna i przyjemna w użytkowaniu, a przy dłuższym poznaniu wręcz nawet zaczęłam się zastanawiać dlaczego nie ma więcej takich modeli. Ręka rzeczywiście leży w bardziej naturalnym położeniu i mniej się męczy. Gryzoń doskonale sprawdzi się w grach (Chociaż na początku, z racji nietypowej bryły, możemy mieć wrażenie, że tracimy troszeczkę na precyzji.) jak i w codziennym użytkowaniu. Cena myszki to ok. 180 zł. A jeżeli potrzebujesz również podświetlanej i dobrej jakości podkładki, to warto rozważyć również GLIDE FLEX. Jej cena to ok. 130 zł.

TECHNOSeniorAutor |2019-02-18T08:12:25+01:0018 lutego 2019 08:12|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.