Jesteś tutaj:-, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Trust GXT 144 Rexx – mysz wertykalna dla graczy z podkładką Trust GLIDE FLEX – test

Trust GXT 144 Rexx – mysz wertykalna dla graczy z podkładką Trust GLIDE FLEX – test

Użytkowanie:

Jak już wspomniałam wcześniej mysz została wyprofilowana w bardzo nietypowy sposób – z uniesioną krawędzią pod kciukiem. Jest dedykowana dla  osób praworęcznych, wiec jak jesteś osobą leworęczną, to niestety musisz poszukać innej alternatywy. Jej wymiary to 78x72x121mm. Ponad to mysz jest bardzo lekka. Mam wrażenie, że nawet troszeczkę za bardzo. Jej waga to zaledwie 98g (138g z przewodem). Niemniej niewielka waga myszki ma też swoje zalety. Pozwala na ruchy praktycznie po każdej powierzchni i co najważniejsze, na każdej z nich działa niemalże identycznie.

Wszystkie krawędzie myszki są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Nigdzie nie odczuwamy niepotrzebnego ucisku czy przeszkadzających elementów.

A co z przyciskami? Dwa przyciski znajdujące się na lewej krawędzi zostały bardzo dobrze umiejscowione. Mamy je idealnie w zasięgu ruchu kciuka. Odnośnie przycisku DPI, to również jego umiejscowienie na szczycie myszki jak najbardziej można uznać za plus. Jest on na tyle daleko od kciuka, że na pewno nie grozi nam jego przypadkowe przyciśnięcie. Na koniec jeszcze scroll. Jeżeli o niego chodzi, to niestety nie został on dobrze dopracowany, a mianowicie czuć jego delikatny ruch w poprzek. Producent nie podaje również nigdzie żywotności przycisków, a również i ja nie jestem wstanie zbadać tego parametru z racji, krótkiego użytkowania. Mogę mieć tylko nadzieję, że mysz posłuży nam przez bardzo długi czas.

IMG 20190217 095927

Trust GXT 144 Rexx

A jak wypada w użytkowaniu nietypowa konstrukcja? Bardzo dobrze, aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić. Na początku wydaje się troszeczkę dziwna, ale już po chwili takie ułożenie ręki staje się całkiem wygodne. Wręcz jakby bardziej naturalne. Po pierwszych, długich godzinach pracy odczuwałam lekki dyskomfort w innych miejscach niż przy standardowej myszce, ale to raczej kwestia przestawienia się z dotychczasowego układu dłoni. W kolejnych dniach pracy było już tylko lepiej i rzeczywiście jakby ręka się mniej męczyła. Przy dłuższym poznaniu dosyć ciężko wraca się do starego układu mszyki.

Podsumowując Trust GXT 144 Rexx  leży idealnie w dłoni, pracuje się na niej bardzo wygodnie, a wszystkie przyciski są umieszczone dokładnie tam gdzie powinny. Bardzo komfortowo pracuje się na myszce przy ułożeniu palców 1+2+2.Autor |2019-02-18T08:12:25+01:0018 lutego 2019 08:12|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.