Jesteś tutaj:-, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Trust GXT 144 Rexx – mysz wertykalna dla graczy z podkładką Trust GLIDE FLEX – test

Trust GXT 144 Rexx – mysz wertykalna dla graczy z podkładką Trust GLIDE FLEX – test

Budowa myszki:

Pierwsze co rzuca się w oczy, to nietypowa konstrukcja gryzonia. Nie trudno zauważyć, że od strony kciuka, prawej dłoni, mysz jest dużo wyższa. Konstrukcja przypomina swoim kształtem górę. Z lewej strony wysoka, bardzo stroma ścianka, a z drugiej strony: łagodny spadek. W pierwszej chwili taka konstrukcja wydaje się nieco dziwna, ale przy bliższym poznaniu zaczyna mieć sens. Skąd taka budowa? Zdaniem producenta pionowa konstrukcja powinna sprawić, że dłoń użytkownika będzie spoczywać na myszy w sposób naturalny co ma znacząco odciążyć nadgarstek. A co za tym idzie pozwoli na dłuższą pracę w dużo wygodniejszej pozycji, znacznie mniej narażając się na ból w śródręczu czy przedramieniu. To tutaj od razu nasuwa się pytanie: skoro tak dobrze wpływa na naszą dłoń, to dlaczego taka konstrukcja jest rzadkością ? I czy rzeczywiście wpływa pozytywnie na nasze stawy i wygodę? Na chwilkę zostawię Was z tym pytaniem i wrócę do niej w części dotyczącej użytkowania.

Wracając do budowy. Całość konstrukcji została wykonana z plastiku w kolorze czarnym. Całość została pokryta jakby delikatną, lekko gumowatą, czarną warstwą, która ma uniemożliwić osuwanie się palców. Na bocznej ściance przy górze zostały umieszczone dodatkowe trzy przyciski. Przycisk na szczycie obudowy służy do zmiany DPI.

Na górnej stronie myszki znajdziemy :

  • Gumowym skroll, co sprawia, że jego ruchy są płynne, a palec się po nim nie ślizga.
  • 2 standardowe przyciski
IMG 20190207 132604

Trust GXT 144 Rexx

Na spodzie myszki natomiast znajdziemy:

  • Bardzo gładkie ślizgacze, które pozwalają na płynne ruchy na praktycznie dowolnej powierzchni,
  • Sensor optyczny (250 – 10000 dpi)

Ponadto mysz została wyposażona w pleciony kabel o długości 1,8 m, pamięć podręczną, która pozwala zachować ustawienia nawet przy podłączeniu się od innego komputera oraz podświetlenie RGB. Podświetlone zostało logo na tyle gryzonia, kółeczko oraz oznaczenia na przyciskach.

Podkładka:

Podkładka GLIDE FLEX o powierzchni 350x260x4mm została wykonana z bardzo dobrej jakości materiału z gumowym spodem zapobiegającym przesuwaniu się po powierzchni. Ponad to na krawędziach podkładki umieszczono oświetlenie. Kolory podświetlenia można zmieniać za pomocą przycisku umiejscowionego na jednej z krawędzi podkładki. Do wyboru mam osiem kolorów podświetlenia: żółty, zielony, czerwony, różowy, granatowy, błękitny, biały. Oczywiście, aby oświetlenie zadziałało należy podłączyć podkładkę do USB poprzez dołączony pleciony kabel o długości 1,5m.Autor |2019-02-18T08:12:25+01:0018 lutego 2019 08:12|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.