Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Hykker Smartwatch z lokalizatorem GPS – recenzja smartwatcha dla najmłodszych

Hykker Smartwatch z lokalizatorem GPS – recenzja smartwatcha dla najmłodszych

Smartwatch wykonany jest dość dobrze i nie można mieć większych zastrzeżeń do użytych materiałów. Cena 79.99 zł nie pozwala na użycie materiałów z najwyższej półki ale naprawdę nie ma źle. Gumowy pasek jest bardzo giętki i elastyczny. Obwód paska 115 mm do 165 mm sprawia że dość wygodnie się go nosi ma małych nadgarstkach naszych pociech. Korpus samego urządzenia wykonany jest z plastiku pokrytego cienką warstwą gumy. Najsłabszym elementem wydaje się być wypukłe szkiełko wyświetlacza – nie znalazłem informacji by było zabezpieczone, lecz sam fakt  iż jest wypukłe naraża je na szybkie zarysowanie.

Z przodu pod wypukłym szkiełkiem znajduje się 0,96 calowy wyświetlacz OLED który jest bardzo wyraźny i czytelny. Nad wyświetlaczem umieszczony został głośnik, a pod wyświetlaczem mikrofon. Z lewej strony znalazł się fizyczny przycisk SOS oraz zaślepka która skrywa złącze micro sim do ładowania. Prawa strona to trzy fizyczne przyciski. Dwa z numerkami 1 i 2 służą do szybkiego wybrania numerów przypisanych a środkowy do zatwierdzania. Z tyłu pod odkręcaną zaślepką znalazł się akumulator a pod nim slot na kartę micro sim. Na korpusie obudowy od spodu znalazł się również czujnik zbliżeniowy  sprawdzający czy urządzenie znajduje się na nadgarstku. W przypadku ściągnięcia smartwatcha wyświetlany jest komunikat na smartfonie.

 

Do prawidłowego działania potrzebna jest darmowa aplikacja na smartfon. Można ją ściągnąć ze sklepu Google Play (nosi nazwę KiwiSmart) bądź zeskanować kod QR i dostępny w instrukcji obsługi i zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do aplikacji. Co oferuje aplikacja to za chwilkę.

Smartwatch nie ma dotykowego wyświetlacza i szeregu rozmaitych funkcji. To tak naprawdę proste urządzenie do komunikacji głosowej.

Na wyświetlaczu wyświetlana jest oczywiście godzina, data, ilość kroków, stan naładowania baterii, skala zasięgu GSM oraz ilość odebranych „notatek głosowych”. W chwili sprawdzania lokalizacji bądź nadchodzącym zdarzeniu wyświetlane są na chwilkę dwie strzałki informujące o działaniu sieci.

Przycisk SOS służy do szybkiego wybrania wcześniej przypisanego numeru w aplikacji.

Przyciski 2 oraz dwa służą do wybierania przypisanych do nich numerów telefonów – wystarczy dłużej przytrzymać i wybierany będzie przypisany numer. Krótkie wciśnięcie klawisza dolnego (2) daje dostęp do książki telefonicznej a raczej bazy max 12 numerów które z aplikacji możemy udostępnić naszemu dziecku by mogło się z nimi kontaktować. Po dłuższym przytrzymaniu środkowego przycisku możemy nagrać max 15 sekundową notatkę głosową która zostanie wysłana i odebrana przez użytkownika aplikacji (rodzica). Taką wiadomość głosową można również wysłać z poziomu aplikacji. Po wysłaniu takiej notatki na wyświetlaczu zegarka pojawi się informacja o odebraniu wiadomości głosowej i by ją odsłuchać w dowolnym momencie wystarczy krótkie wciśnięcie przycisku SOS. Dodać należy że taką wiadomość głosową odsłuchać można tylko raz. Po odsłuchaniu zostaje ona usunięta ze smartwatcha. Co Ciekawe trzykrotne szybkie wciśnięcie środkowego przycisku daje nam dostęp do niezbyt rozbudowanego menu gdzie przechodzimy o kolejną pozycję wciskając przycisk SOS a akceptując 1. Jest to nieco uciążliwe lecz w zasadzie nie trzeba tam nic zmieniać. Dźwięk dzwonka czy powiadomienia jest jeden i nie można go zmienić tak samo jak poziomu głosu więc równie dobrze owego menu mogło by po prostu nie być.

Przejdźmy do aplikacji.. Na początek trzeba założyć swój profil a po założeniu przypisać do niego zegarek skanując naklejkę umieszczoną na spodzie smartwatcha. Po poprawnym skonfigurowaniu ukazuje nam się dość proste i przejrzyste menu aplikacji. Na głównym „pulpicie” znajdziemy mapkę z szybkim podglądem do aktualnej pozycji zegarka, trzy ikonki: lokalizacja – przenosząca nas do dużej mapy z podglądem lokalizacji, telefon – wyświetlający numer telefonu jaki znajduje się w smartwatchu z możliwością wykonania połączenie, oraz chat – umożliwiający nagrywanie, przysyłanie i odbieranie wcześniej wspomnianych notatek/wiadomości głosowych. Owe notatki mogą być maksymalnie 15 sekundowe. U góry z prawej strony mamy zakładkę „więcej” przenoszącą nas w nieco bardziej rozbudowane menu i funkcje dodatkowe. Znajdziemy tak następujące funkcje:

– lista kontaktów – możemy dodać maksymalnie 12 kontaktów z którymi dziecko będzie mogło się połączyć.

– blokada połączeń – po włączeniu tej funkcji nikt z poza listy kontaktów nie będzie mógł się dodzwonić na smartwatcha.

wirtualna strefa – możemy ustawić dwie strefy o średnicy 500-700 metrów w których znajdować się będzie nasze dziecko. Po przekroczeniu strefy wyświetlony zostanie za pomocą aplikacji alert o tym informujący.

tylko w klasie – włącznie funkcji uniemożliwia odbierania i wykonywania połączeń we wcześniej ustalonych w aplikacji godzinach. Co ciekawe przycisk SOS jest dalej aktywny więc pod przypisany pod tym przyciskiem numerem dziecko będzie się mogło skontaktować lecz tylko w jedną stronę – jeśli dziecko wybierze numer (numer przypisany pod przyciskiem nie będzie miał możliwości dodzwonienia się).

budzik – mamy możliwość ustawienia budzika o danej godzinie i dniu tygodnia

SOS – programujemy jakie numery telefonów mają być przypisane pod owym przyciskiem

sen – możemy ustawić godziny włączenie i wyłączenia smartwatcha

czas podświetlenia ekranu

– zdalne wyłączenie – możemy zdalnie wyłączyć smartwatcha (niestety w przypadku moich testów nie dało się tego zrobić)

krokomierz – możemy śledzić ilość kroków oraz historię

alarm ściągnięcia zegarka – po włączeniu funkcji dostajemy informacje na telefon w przypadku zdjęcia smartwatcha z ręki dziecka.

Jak zegarek działa w praktyce? O ile połączenia głosowe są akceptowalne (przez głośniczek wyraźnie słychać, choć nie można ustawić większego poziomu głosu, a mikrofon dobrze odbiera) tak z lokalizacją jest nieco gorzej. O ile smartwatch jest na otwartej przestrzeni to GPS podaje w miarę dokładną lokalizację (różnice bywają czasem od 15 do 100 metrów w zależności od warunków) jeśli natomiast smartwatch jest w budynku to lokalizacja opiera się nadajnikach sieci GSM a z tym już bywa różnie – raz podaje przybliżoną lokalizację a raz że zegarek znajduje się na drugim końcu miasta. Co do baterii… producent podaje iż smartwatch jest w stanie wytrzymać do 48 godzin – w praktyce zegarek trzeba ładować dziennie, a czasem nawet dwa razy do dnia. Ładowanie trwa ok dwóch godzin.Autor |2019-01-06T10:14:24+01:006 stycznia 2019 10:14|Kategorie: Artykuły, Nawigacje, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Marcin 7 stycznia 2019 w 09:13 - Odpowiedz

    Według mnie niezbyt rzetelna recenzja. Autor nie wspomniał o tym, że zegarek można włożyć tylko na malutki nadgarstek. Plastik w głównym korpusie nie jest elastyczny, więc dzieci bardziej „puszyste” zegarka nie założą.
    Autor nie napisał także o jakości aplikacji, która jest chińska, ma ocenę w google play 1,5 – dużo to mówi o jej jakości. Zastanówmy się, czy chcemy przesyłać informacje o naszych dzieciach na chińskie serwery.

    Jakość połączeń głosowych też pozostawia wiele do życzenia…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.