Wielkie, wygięte ekrany, dodatkowe sensory oraz metalowe, nierozbieralne obudowy – to tylko niektóre trendy wśród współczesnych flagowców.  Konstrukcja LG Q7 (LM-Q610) oparta jest na metalowej ramce i dobrej jakości plastikach. Zakrzywione szkło 2.5D Arc Glass i wyprofilowane, zaokrąglone plecki sprawiają, że nie tylko urządzenie fajnie wygląda, ale dobrze leży w dłoni.  Co do wykonania obudowy Q7 nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Panel FullVision 18:9 ma przekątną o długości 5,5 cala i rozdzielczość FHD+, czyli  2160 x 1080 pikseli. Z tego wynikają dwie rzeczy – dobra ostrość (442 pikseli na cal oraz wypełnia niemal cały (78,59% ) przód urządzenia. Dzięki swoim cechom Q7 to dobre narzędzie do korzystania z multimediów.  Co do kątów widzenia, to są one aż nadto wystarczające.

Jedną z najmocniejszych cech LG Q7 jest jego trwała konstrukcja, dzięki której smartfon pomyślnie przeszedł 14 testów wytrzymałości określonych w normie MIL-STD 810G, stosowanej przez armię USA przy ocenianiu odporności sprzętu na trudne warunki środowiskowe. Dzięki metalowemu korpusowi, metalowej ramce oraz wodoszczelnej i pyłoszczelnej obudowie o stopniu ochrony IP68, smartfon Q7 jest zabezpieczony przed przypadkowymi uszkodzeniami podczas aktywnego użytkowania.

Na froncie smartfona, ponad ekranem, znajduje się głośnik do rozmów, czujniki światła i zbliżeniowy, aparat oraz dioda powiadomień. Jakość połączeń zasługuje na pochwałę. Dziś już, właściwie wszystkie smartfony gwarantują choćby przyzwoity komfort rozmawiania i nie mają większych problemów z siłą sygnału sieci komórkowej i na ich tle LG Q7 nie odbiega od standardu głosu VoLTE. Głos rozmówcy jest bardzo czysty i głośny, a antena trzyma zasięg, w miejscach, gdzie konkurencja nieraz miała problemy.

Na szczycie smartfona znajduje się jeden z mikrofonów, zaś drugi i wejście słuchawkowe jack 3,5 mm, gniazdo USB typu C ze wsparciem OTG, oraz głośnik multimedialny producent umieścił na dolnej ściance. Już podczas słuchania muzyki z głośniczka telefonu usłyszymy różnicę – dźwięk jest naprawdę czysty, ale trochę zbyt cichy.  Aby zachęcić użytkowników słuchających muzyki na swoich smartfonach Koreańczycy w tym urządzeniu zastosowali technologię klasy premium DTS:X, która zapewnia użytkownikowi niezwykłe, bogatsze i bardziej przestrzenne doznania dźwiękowe podczas oglądania filmów i słuchania muzyki.

Po lewej stronie znajdują się klawisze głośności i szufladka na kartę nanoSIM i microSD (hybrydowa). Obsługa przycisków nie nastręcza problemów, mają wyczuwalny klik i są odpowiedniej długości. Wyłącznik telefonu został umieszczony przez projektantów z prawej strony obudowy.

DSCF5562

LG Q7

Tylny panel jest z dobrej jakości plastiku, który pomalowany jest fortepianowym lakierem. Materiał jest śliski i niestety dla estetów szybko łapie odciski palców. Ponadto pod wpływem trudów dnia codziennego mogą się na nim pojawić drobne zarysowania. U górny znajduje się obiektyw aparatu fotograficznego, w towarzystwie lampy LED. Chcąc zapewnić użytkownikom skuteczną ochronę smartfona przed dostępem niepowołanych osób, firma LG standardowo wyposażyła ten model w Smart Rear Key, pełniący przede wszystkim rolę czytnika linii papilarnych. Inżynierowie umieścili go na tylnej ściance, dokładnie w miejscu, w którym spoczywa palec użytkownika. Dzięki temu włączenie i odblokowanie smartfona jest wyjątkowo wygodne – wystarczy jedno dotknięcie. Przycisk może też służyć do szybkiego i wygodnego fotografowania, wykonywania zrzutów ekranu czy też do zwijania i rozwijania paska powiadomień.