Jesteś tutaj:--, Top7-Gniazdo ze sztuczną inteligencją pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną

Gniazdo ze sztuczną inteligencją pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną

Firma Currant zaprezentowała inteligentne gniazdo Smart Outlet z algorytmami sztucznej inteligencji. Gniazdo monitoruje, ile prądu zużywa podłączone urządzenie, a przez specjalną mobilną aplikację przekazuje użytkownikowi wskazówki, dotyczące zwiększania efektywności energetycznej.

Smart Outlet jest adapterem z dwoma gniazdami. Każdym z nich można zdalnie i osobno zarządzać za pomocą aplikacji dla iOS i Android. Jest też możliwość podłączenia do inteligentnego domowego asystenta Amazon Alexa lub Google Home. Wykres ilości zużywanej energii jest wyświetlany w czasie rzeczywistym.

 

Gniazdo ze sztuczną inteligencją

 

Za pomocą smartfona można dostosować indywidualne zasady zużycia energii elektrycznej. Na przykład, jeśli jedno z urządzeń kina domowego pobiera zbyt wiele prądu, Smart Outlet może wyłączyć dekoder, jeśli telewizor nie jest włączony.

Inteligentne gniazdko dostępne jest w dwóch wersjach: z łącznością Bluetooth i Wi-Fi. Oba są identyczne, jednak model z Wi-Fi może integrować się z głosowym asystenten i być zarządzany z dowolnego miejsca. Wersja Bluetooth sprzedawana jest za 49,99 dolarów, a wersja Wi-Fi za 59,99 dolarów. Nowy produkt można zamówić na Amazon lub Currant.com.Autor |2018-11-03T12:13:44+02:003 listopada 2018 12:13|Kategorie: Newsy, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.