Sercem urządzenia jest 64-bitowy procesor MediaTek MT6763 (Quad Core ARM Cortex-A53), taktowany zegarem 2,0 GHz. Układ w zastosowaniach graficznych wspomaga karta graficzna Mali-G71 i 6 GB pamięci RAM. 64 GB pamięci Flash, (dla użytkownika wolne jest trochę ponad 50 GB) można rozszerzyć do 256 GB. Taka specyfikacja wystarczy, aby telefon poradził sobie z każdą aplikacją, chociaż w testach wydajności lokuje się raczej w średniej półce. Ulefone Power 3 radzi sobie z obsługą systemu operacyjnego i interfejsu. Problem mogą wywołać tylko najbardziej zaawansowane gry ze sklepu Google Play. Warto przy tym zauważyć, że wyższa ilość ciepła jaką CPU emituje przy pełnym obciążeniu, jest prawie nieodczuwalna dla użytkownika.

Poniżej wyniki testów benchmarkowych:

Smartfon pracuje na systemie operacyjnym Android 7.1 Nougat, z delikatnymi modyfikacjami producenta. Należy podkreślić, że system jest dobrze zoptymalizowany, nie występują żadne przycięcia i działa on bardzo płynnie.

DSCF5465

Urządzenie zapewnia szybki dostęp do menu i aplikacji oraz pozwala na szyforwanie plików i zdjęć. Telefon został wzbogacony przez producenta w dodatkowe rozwiązania znane z innych modeli, jak chociażby obsługę gestów na wygaszonym ekranie, inteligentne gesty, w tym gesty szybkiej akcji, czy QRCode Scan. Nakładka graficzna chińskiego producenta, sprawia, że wszystkie skróty aplikacji wyświetlane są na głównym pulpicie. Niestety i tutaj kolejny minus dla testowanego urządzenia, większość systemu nie jest spolszczona. A do tego pojawiają się liczne błędy w komunikatach, co przeciętnemu użytkownikowi może bardzo to doskwierać.

Ulefone Power 3  dysponuje standardowym zestawem modułów łączności. Łączność jest tym, co wciąż jest elementem pierwszoplanowym (a przynajmniej powinna być). Terminal oferuje obsługę szybkiego transferu danych 4G/LTE (Cat.7) – pobieranie danych z prędkością do 300 Mbps i wysyłanie do 100 Mbps, na obu złączach kart SIM. Wbudowane Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n 5 GHz. Wbudowana antena jest średnio czuła i zdarzało się, że terminal gubił zasięg Wi-Fi w miejscach, gdzie nie powinno to się zdarzyć. O czułości odbiornika GPS/AGPS. nie ma co się rozwodzić –  jest dobra, bezproblematyczna, po prostu pozwala na wygodne korzystnie z niego jako nawigacji samochodowej, czy też pieszej.