REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-14 07:13 | PDA & Navi | monitor | benq | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

BenQ RP750K - 20-punktowy ekran dotykowy UHD z powłoką antybakteryjną

BenQ wprowadza na rynek kolejny interaktywny, wielkoformatowy panel LED z rodziny IFP (ang. Interactive Flat Panel) zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych i biznesowych – model RP750K. Panel o rozdzielczości 3840x2160 i jasności 330 nitów (cd/m2) rozpoznaje do 20 punktów jednoczesnego dotyku.


Jeśli z ekranu dotykowego korzysta wiele osób, a szczególnie „buzujących pomysłami” dzieci to trudno przecenić pokrywające ekran 4 mm hartowane szkło odporne na zadrapania i stłuczenie (twardość 7H), z antybakteryjną powłoką srebrową.


InstaQShare to oprogramowanie umożliwiające bezprzewodową komunikację między RP750K a max 16 tabletami czy smartfonami – przekazywanie obrazów czy filmów w jakości Full HD.


Smart AMS, NFS, pisaki i wygoda obsługi

Smart Account Management System wykorzystuje standard NFC (Near Field Communication) do szybkiej zmiany konfiguracji ekranu poprzez zbliżenie karty identyfikacyjnej użytkownika. Równie szybko sterować można ekranem za pomocą pisaków NFC – 2 sztuki są w komplecie z ekranem. Unikatową, bardzo wygodną funkcją pisaków NFC jest zbliżeniowe uruchamianie aplikacji EZWrite 4.0, zmiana koloru pisaka, itp.


Zapisywanie w chmurze, QR kody

Przebieg lekcji czy spotkania, wszystkie notatki zrobione na ekranie mogą być zapisane w plikach pdf i png (lokalnie i w chmurze), a następnie udostępniać e-mailem czy za pośrednictwem QR kodu zawierającego link do chmury. Dla zapewnienia poufności danych link pozostaje aktywny tylko przez 30 od chwili zakończenia spotkania.


HDMI out – klonowanie ekranów

Gniazdo HDMI out umożliwia łańcuchowe łączenie kilku ekranów czyli uzyskiwanie - z jednego źródła - takiego samego obrazu na kilku ekranach, bez użycia dzielnika sygnałów (ang. splitter). Sygnał np. z komputera podajemy kablem HDMI do pierwszego monitora, do kolejnego przekazujemy sygnał wykorzystując gniazdo HDMI out pierwszego.

W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli BenQ RP750K wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free –eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.


Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Android OS zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite 4.0, Media Player czy przeglądarki internetowej. Pakiet EZWrite 4.0 to zestaw interaktywnych narzędzi do prowadzenia kreatywnych zajęć z uczniami. Przykładowo Cooperation Tools to zestaw narzędzi (stoper, alarmy, tablica wyników) ułatwiający prowadzenie zajęć wymagających rywalizacji indywidualnej i zespołowej – quizów, testów, konkursów czy nawet gier.

RP750K zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Panel współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi: Windows XP/7/8/10/WinCE/Vista , Linux, Mac, Android i Chrome. Dwa 16W głośniki ułatwiają pracę z aplikacjami multimedialnymi, eliminują konieczność podłączania dodatkowych urządzeń.

źródło: BenQ

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | monitor | benq | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)