Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia, Zdrowie-SAS wspiera Uniwersytet Karoliny Północnej w opracowaniu leku na kolejną pandemię

SAS wspiera Uniwersytet Karoliny Północnej w opracowaniu leku na kolejną pandemię

SAS dołączył do inicjatywy READDI (ang. Rapidly Emerging Antiviral Drug Development Initiative), prowadzonej przez Uniwersytet Karoliny Północnej w Chapel Hill, aby wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w pracach nad rozwojem nowych leków. Mają one zapobiec kolejnej pandemii i innym chorobom wywołanym przez wirusy.

SAS, lider analityki biznesowej oraz Uniwersytet Karoliny Północnej w Chapel Hill łączą siły, aby usprawnić proces opracowywania leków. Celem tej inicjatywy jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się infekcji, które z czasem mogą rozwinąć się w pandemię, czego przykładem jest COVID-19. Partnerstwo zakłada wsparcie programu READDI, w ramach którego trwają prace nad szerokim spektrum leków przeciwwirusowych.

Aby przyspieszyć postęp tych prac specjaliści SAS z zespołów badań i rozwoju wdrażają zaawansowane rozwiązania z zakresu uczenia maszynowego między innymi do analizy wyników badań materiału biologicznego pozyskanego z płuc pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19. Wyniki tych analiz będą wykorzystane przez naukowców z UNC do opracowania nowych leków zwalczających wirusy typu COVID-19.

 

Naszą misją jest szerokie wykorzystanie analityki do zapewnienia lepszych wyników leczenia ludzi – mówi Jim Goodnight, CEO SAS. SAS od dziesięcioleci jest standardowym narzędziem do analizy danych w badaniach klinicznych, wykorzystywanym w procesie dopuszczania leków do obrotu. Dostarczamy tym samym informacje na temat skuteczności i bezpieczeństwa preparatów, które pomagają pacjentom na całym świecie. Cieszymy się, że będziemy współpracować z READDI wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie do szybszego opracowania nowych leków i przeciwdziałania kolejnej globalnej pandemii.

 

Mimo, że większość projektów prowadzonych przez SAS i READDI dotyczy COVID-19, zespół składający się ze specjalistów obu organizacji będzie pracował również nad rozwojem innych leków przeciwwirusowych.

 

COVID-19 pokazał nam, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie do zjawisk takich jak pandemia, a nie jedynie reagowanie w momencie ichj wystąpienia – mówi John Bamforth, dyrektor Eshelman Institute for Innovation w UNC Eshelman School of Pharmacy na Uniwersytecie UNC w Chapel Hill. Chcemy mieć pewność, że w przypadku kolejnej pandemii będziemy w posiadaniu leków i metod leczenia, które sprawią, że publiczna służba zdrowia będzie bardziej skuteczna i wydajna.

 

READDI zostało powołane przez trzy organizacje: School of Pharmacy, UNC School of Medicine oraz Gillings School of Global Public Health.

Jako organizacja non profit o zasięgu globalnym, READDI rozwinęło sieć kontaktów z przedstawicielami biznesu, instytucjami rządowymi, filantropami i akademickimi organizacjami badawczymi. Razem korzystają z obecnych zasobów do przyspieszenia prac nad nowymi lekami przeciwwirusowymi, które dzięki temu szybciej trafią na rynek i mogą uratować komuś życie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.