Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Foto, Gadżety, Inne, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Rynek, Sprzęt, Top30, Top7, Xiaomi-Xiaomi otwiera swoje największe, poza Chinami, centrum R&D w Europie 

Xiaomi otwiera swoje największe, poza Chinami, centrum R&D w Europie 

Xiaomi otworzyło biuro do badań i rozwoju w Tampere, w Finlandii. Prowadzone w nim działania mają się skupić na technologiach w aparatach fotograficznych, takich jak algorytmy, uczenie maszynowe, przetwarzanie sygnału, zdjęć i wideo.

Grupa ds. badań i rozwoju aparatów, znajduje się w Hervancie, w pobliżu kampusu technologicznego Uniwersytetu w Tampere. Jest to największy zespół, jaki Xiaomi założyło poza granicami Chin.

Utworzenie zespołu badawczo-rozwojowego w fińskim mieście Tampere jest kamieniem milowym w naszej globalnej ekspansji. Nie tylko łączymy działalność operacyjną i biznesową, ale także pracujemy z lokalnymi talentami w celu dalszego ulepszania naszych produktów dzięki wysoce innowacyjnym technologiom.To działanie ma sprawić, że nasza maksyma „innowacje dla każdego” stanie się jeszcze bardziej powszechna – powiedział Wang Xiang, wiceprezes Xiaomi.

Fińskie miasto od lat 90-tych w znacznym stopniu przyczynia się do innowacji w dziedzinie fotografii i obrazowania wiodących marek smartfonów, a kampus technologiczny Uniwersytetu w Tampere ma duże osiągnięcia w obszarze przetwarzania sygnału. W ostatniej dekadzie, dokonania w dziedzinie badań i rozwoju obrazowania, zostały przyjęte w lokalnych oddziałach niektórych światowych gigantów, takich jak Intel czy Microsoft.

Ponadto, dostępność wielu utalentowanych ludzi, specjalizujących się w technologiach fotograficznych, wpisuje się w filozofię Xiaomi, która stawia sobie za cel zatrudniania wysokokwalifikowanych pracowników.

Nasza siedziba w Tampere to największy zespół ds. rozwoju aparatów Xiaomi poza granicami Chin. Koncentrujemy się na technologiach fotograficznych, takich jak algorytmy aparatów, uczenie maszynowe, przetwarzanie sygnałów, zdjęć i wideo – technologiach, które napędzają prace badawczo-rozwojowe nad fotografią mobilną. Na razie jesteśmy zespołem składającym się z około 20 osób, ale cały czas rozbudowujemy nasze struktury – powiedział Jarno Nikkanen, starszy dyrektor i szef działu badań i rozwoju Xiaomi Finlandia.

Filozofia Xiaomi zawsze kładła nacisk na innowacje i wymagała indywidualnego zaangażowania. Chodzi o umożliwienie zespołom i poszczególnym osobom samodzielnego znajdowania rozwiązań. To, co rozwijamy w Tampere, trafi w ręce setek milionów użytkowników i Mi Fanów na całym świecie. To naprawdę motywujące – dodał Jarno.

Xiaomi dołącza do dynamicznie rozwijającego Tampere Imaging Ecosystem prowadzonego przez Business Tampere, agencję rozwoju gospodarczego regionu.

 

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.