Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Inne, Inne, Newsy, Operatorzy, Rynek, Sprzęt, Top30, Top7-Ericsson podpisał z rządem polskim porozumienie ds. Cyberbezpieczeństwa

Ericsson podpisał z rządem polskim porozumienie ds. Cyberbezpieczeństwa

Porozumienie jest kolejnym dowodem gotowości firmy Ericsson do pełnego i bezpiecznego wdrożenia 5G.

– Cieszymy się, że porozumienie wchodzi w życie wraz z wprowadzaniem technologii 5G, w ktorej cyberbezpieczeństwo odgrywa kluczowa rolę. Potwierdza to, że firma Ericsson jest uznawana za eksperta w dziedzinie technologii 5G. Ericsson wykorzysta swoje kompetencje i umiejętności, aby wesprzeć edukację w obszarze cyberbezpieczeństwa, co przyczyni się do bardziej efektywnego wprowadzenia sieci 5G w Polsce. Współpraca z rządem zapewni rzeczywiste i namacalne korzyści dla społeczeństwa – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

Ericsson swoją obecnością na Europejskim Forum Cyberbezpieczństwa Cybersec podkreśla znaczenie bezpieczeństwa technologicznego. Firma daje wyraz swojemu zaangażowaniu w opracowywaniu i wdrażaniu produktów, rozwiązań i usług, które spełniają wymogi bezpieczeństwa i prywatności społeczeństwa oraz swoich klientów. Ericsson stosuje zintegrowany system bezpieczeństwa już w fazie projektowania i wdrażania sieci dla swoich klientów. Oznacza to, że firma zapewnia bezpieczeństwo cyfrowe od pierwszego etapu swoich prac. Zaintegorwany system  bezpieczeństwa jest najbardziej odpowiedni w przypadku krytycznych wdrożeń sieci na dużą skalę i gwarantuje bezpieczną komunikację miliardom użytkownikom.

Ericsson legitymuje się liczbą ponad 50 000 patentów na całym świecie, które stały się podstawą standardów stymulujących rozwój globalnej komunikacji, takich jak GSM, GPRS, EDGE, WCDMA, LTE i 5G. Według analiz firmy Bird&Bird Ericsson znajduje się na szczycie patentów 5G w zestawieniu Europejskiego Urzędu Patentowego. Najwięcej patentów 5G na świecie zostało zarejestrowanych przez firmę Ericsson.

W Polsce Ericsson uczestniczy w europejskim i światowym rozwoju technologii radiowych dzięki wkładowi dwóch tysięcy inżynierów pracujących w Ericsson R&D Centrum w Łodzi i Krakowie. W sierpniu 2019 firma ogłosiła dodatkową inwestycje w postaci produkcji sprzętu radiowego w Tczewie.

Ericsson aktywnie wprowadza nową technologię 5G wraz ze swoimi partnerami biznesowymi ogłaszając testy i projekty wdrożeniowe.

Autor |2019-10-30T12:28:47+01:0030 października 2019 12:28|Kategorie: 5G, Bez kategorii, Inne, Inne, Newsy, Operatorzy, Rynek, Sprzęt, Top30, Top7|Tagi: , , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.