Jesteś tutaj:-, Android, Apple, Bez kategorii, Inne, Newsy, Operatorzy, Produkty z Chin, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony, Top30, Top7, Xiaomi-Xiaomi zaprezentowała szybszą technologię ładowania bezprzewodowego

Xiaomi zaprezentowała szybszą technologię ładowania bezprzewodowego

Firma Xiaomi zaprezentowała technologię Mi Turbo Charge — ładowarkę bezprzewodową o mocy do 30W kompatybilną z telefonem Mi 9 Pro 5G.  

W sumie Xiaomi zaprezentowało cztery nowe rozwiązania w dziedzinie szybkiego, bezprzewodowego ładowania, w tym pierwsze na świecie urządzenie pozwalające na bezprzewodowe (również zwrotne), 30 W ładowanie. Technologia ta po raz pierwszy zostanie użyta w telefonie Mi 9 Pro 5G oraz dwóch innych urządzeniach. Mi Charge Turbo ładuje baterię o pojemności 4000 mAh do 50% w ciągu 25 minut, a do 100% w ciągu 69 minut. W ten sposób producent rozwiązał główny problem bezprzewodowych ładowarek – długi czas ładowania. Nowa technologia obsługuje odwrotne ładowanie. To oznacza, że telefon w którym stosuje się Mi Charge Turbo sam może służyć jako ładowarka do innego telefonu lub akcesoriów. W pół godziny iPhone XS będzie mógł otrzymać 20% zapasu energii.

Xiaomi ogłosiło również, że utworzy specjalny sojusz na rzecz bezprzewodowego ładowania z wiodącymi firmami z różnych branż. Będzie to miało na celu popularyzację tej technologii w codziennym życiu.

Podczas prezentacji Xiaomi pokazało również swoją bezprzewodową technologię ładowania 40 W, która jest już w fazie testów. Ta innowacja ma odpowiedzieć na potrzeby rynku urządzeń z technologią 5G.

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.