Kilka słów o multimedialnych funkcjach pochodzącego z Chin smartfona.


Tylna kamera Samsung 13MP składają się z pięciu soczewek. Przysłona ƒ/2,0 ułatwia robienie zdjęć przy słabym oświetleniu. Do dyspozycji użytkownika jest dioda LED o dwóch różnych temperaturach barwowych, wykorzystywanych zamiennie w zależności od zmierzonego balansu bieli, poprawiają jakość fotografii wykonywanych przy słabych warunkach oświetlenia. Technologie PDAF i ISP pozwalają optymalnie zbalansować dynamikę ujęć i wpływają na czas ustawienia ostrości, który wynosi 0,1 sekundy.


W fotograficznej aplikacji nie zabrakło takich wspomagaczy, jak Autofokus, Sensor BSI, czyli tylne podświetlenie matrycy, wykrywanie twarzy czy wsparcie dla trybu HDR oraz innych dodatków do poprawienia naszych zdjęć.


W dobrych warunkach oświetleniowych można liczyć na przyzwoitej jakości zdjęcia oraz w miarę wiarygodnie oddane barwy. W niektórych miejscach dość mocno widoczne są jednak szumy. Jednak, gdy zaakceptujemy tę niedogodność, to Umi Plus E z powodzeniem może posłużyć, jako awaryjna cyfrówka. Czy mam rację osądźcie sami.







Usatysfakcjonowani będą również mobilni filmowcy – Umi Plus E oferuje nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości 4K (840 x 2176px) 29 klatek na sekundę. Kamera zapewnia przyzwoitą jakość filmów o ile nie wykorzystujemy aparatu fotograficznego jako zawodowy fotograf. Kamera słabo sobie radzi już nawet w lekkim półmroku.

W urządzeniu zastosowano akumulator o pojemności 4000 mAh, który według producenta pozwala na 15 godzin gry, 17 godzin odtwarzania wideo, 48 godzin połączeń 4G i 121 godzin słuchania muzyki. Realne testy wykazały, że bateria powinna wystarczyć na dwa dni intensywnego użytkowania. Po ograniczeniu transferu 3G i zmniejszeniu jasności ekranu urządzenie pracowało 3 dni.


Do ładowania akumulatora zastosowano złącze USB typu C z funkcją szybkiego ładowania – pełne naładowanie trwa ok. 2 godzin.