Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Tablety-Edimax – Smart dom w smartfonie

Edimax – Smart dom w smartfonie

XXI wiek to intensywny rozwój technologii na wielu różnych polach. Nie omija ona również naszych domów, które mogą stać się inteligentne, a to za sprawą zaledwie paru urządzeń, które gwarantują znaczny wzrost bezpieczeństwa i wygody. Edimax znacznie ułatwia wybór potrzebnych produktów, prezentując nowość w swojej ofercie – zestaw startowy dla inteligentnego domu.


W jego skład wchodzą:

  • Kamera IP Full HD IC-5170SC
  • Czujnik otwierania drzwi/okien WS-2001P
  • Czujnik ruchu PIR WS-2002P
  • Czujnik temperatury i wilgoci WS-2003P


Dostrzeż każdy szczegół z „rybim okiem”

Kamera IC-5170 została wyposażona w obiektyw typu „fishe-eye”, który zapewnia szersze pole widzenia niż tradycyjna optyka. Dzięki temu nie potrzebujesz kilku urządzeń, aby sprawować nadzór nad całym pomieszczeniem.


Otwieranie drzwi lub okien pod nadzorem

Czujnik WS-2001P zaskakuje swoją smukłą konstrukcją, dzięki której może zostać zamontowany nawet na wąskich framugach. Za jego sprawą zyskujemy pewność, że okna i drzwi w domu pozostają zamknięte. Jeśli ktoś niepowołany próbowałby się przez nie dostać, zostaniemy o tym natychmiast poinformowani. WS-2001P to także narzędzie kontroli rodzicielskiej, dzięki któremu możemy być pewni, że dzieci nie weszły do pomieszczenia lub nie otworzyły szafy bez pozwolenia.


Precyzyjne wykrywanie ruchu

Podstawą działania czujnika WS-2002P jest wykrywanie ruchu na podstawie zmian temperatur, które są powodowane przez przechodzącego człowieka bądź zwierzę. Pozwala to uniknąć fałszywych alarmów spowodowanych np. przez podmuchy wiatru. W przypadku, gdy czujnik wykryje poruszającą się sylwetkę, wysyła powiadomienie Push na Twój telefon.


Kontroluj wilgoć i temperaturę

System inteligentnego domu od Edimax został również wyposażony w czujnik temperatury i wilgoci. Ma on za zadanie monitorować i informować o zmianach mikroklimatu w domu. To ważna kwestia dla każdego, kto chce zachować optymalne warunki w domu – czy w pokoju dziecka, czy w pomieszczeniu, gdzie np. zbyt wysoka temperatura mogłaby zaszkodzić roślinom.

Smart dom w smartfonie

Nadzór nad domem staje się jeszcze łatwiejszy dzięki dedykowanej aplikacji EdiLife, która umożliwia m. in. podgląd na żywo obrazu rejestrowanego przez kamerę o dowolnej porze, z dowolnego miejsca.

Nagrany materiał możemy zapisać na karcie microSD/SDHC, dysku sieciowym lub w tzw. chmurze.


Dzięki wszystkim możliwościom jakie oferują urządzenia Edimax, możemy stworzyć inteligentny dom przy użyciu zestawu startowego IC-5170SC. Może to być baza pod stworzenie prawdziwego domu „smart”.

Test zestawu na Telix.pl już jutro. Zapraszamy.

źródło: Edimax

KanAutor |2017-02-02T10:04:23+01:002 lutego 2017 10:04|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Tablety|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Be be 2 lutego 2017 w 09:36 - Odpowiedz

    Brak czujnika czy źona zaszła w ciąże i czy mąż da radę to zrobić, czyni TO URZĄDZENIE NIEPRZYDATNE. Zawsze najwaźniejszy jest 500+

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.