Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Tablety-Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1, czyli trzy urządzenia w jednym 4,7-calowym tablecie

Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1, czyli trzy urządzenia w jednym 4,7-calowym tablecie

Panasonic zaprezentował dzisiaj w Warszawie swoje najnowsze, w pełni wzmocnione tablety Toughpad FZ-F1 i FZ-N1. Nowe urządzenia w porównaniu do poprzednich modeli Panasonic tej klasy zyskały smuklejszą obudowę o grubości zaledwie 16,3 mm, ekran o przekątnej 4,7 cala i wyprofilowany czytnik kodów kreskowych, który ułatwia i przyspiesza proces skanowania.


Tablet FZ-N1 z systemem AndroidTM 5.1.1 do sprzedaży trafi pod koniec czerwca 2016 r., zaś FZ-F1 z Windowsem 10 IoT mobile Enterprise na rynku pojawi się w drugiej połowie września.


Rozwiązanie zaprezentowane przez Panasonic to połączenie tabletu, smartfonu i przenośnego terminalu. Urządzania powstały z myślą pracownikach terenowych różnych sektorów, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki i transportu. Oba modele wyróżnia wysoka wydajność za sprawą najnowszego, czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon i jednocześnie niewielki rozmiar oraz waga niespełna 280 g. Oprócz tego obsługują funkcje połączeń głosowych, zapewniają transmisję danych za pomocą sieci 4G LTE/3G i posiadają zintegrowany czytnik kodów kreskowych 1D/2D. Ten ostatni został specjalnie wyprofilowany z myślą o podniesieniu efektywności pracy. Jest on odchylony do dołu pod kątem 70 stopni, by użytkownik podczas skanowania mógł cały czas kontrolować ekran urządzenia.


Nowe modele Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 są w pełni wzmocnione – oznaczone stopniem ochrony IP67. To oznacza, że są całkowicie pyło- i wodoszczelne (mogą być zanurzane w wodzie na głębokość do 1 m, do 30 min). Dodatkowo, aby urządzenia były niezawodne podczas pracy w terenie wyposażono je w wysokiej jakości ekran IPS. Podobnie jak obudowa, jest on wzmocniony m.in. dzięki zintegrowaniu ekranu LCD z panelem dotykowym. W efekcie zapewnia również minimalne odbicie światła i doskonałą widoczność nawet w pełnym słońcu. Co więcej, można go obsługiwać w czasie deszczu, w grubych rękawicach roboczych oraz za pomocą opcjonalnego pióra pasywnego (Passive Pen) lub aktywnego (Active Pen).


W wyposażeniu obu tabletów znajduje się wydajna bateria o pojemności 3200 mAh, która zapewnia do ośmiu godzin nieprzerwanej pracy. Opcjonalnie możliwe jest skorzystanie z dodatkowej baterii, wymiennej w trybie HotSwap o pojemności 6400 mAh, która umożliwia aż 16 godzin nieprzerwanej pracy lub np. 48 godzin rozmów.


Tablety obejmują także moduły WiFi, Bluetooth i NFC, dwie kamery: tylną o rozdzielczości 8 MP oraz przednią 5 MP. Jednostki zostały rozszerzone o porty micro USB, wejście na karty micro SD oraz dwa gniazda micro SIM. Dla sprawnej komunikacji wyposażono je w aż trzy mikrofony z technologią tłumienia szumów oraz dwa głośniki. Dzięki temu tablety zapewniają doskonałą słyszalność nawet w otoczeniu hałasu o natężeniu do 100 dBA.


– Nowe modele Toughpad FZ-F1 i FZ-N1 to bardzo wygodne i efektywne rozwiązanie dla profesjonalistów z branży logistycznej czy produkcyjnej. W niewielkiej i lekkiej formie łączą w sobie wydajność komputera, mobilność i funkcję komunikacyjne smartfonu, a także czytnik kodów kreskowych – mówi Jacek Wielgus, Partner Account Manager – CEE Region w Panasonic Computer Product Solutions.


– Nasi klienci bardzo cenią sobie wszechstronność wzmocnionych tabletów i notebooków Panasonic, a przede wszystkim możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Dążymy do tego, aby w jednym urządzeniu dostarczać użytkownikom wszystkich narzędzi, jakich potrzebują w swojej pracy – dodaje Jacek Wielgus.


Panasonic Toughpad FZ-N1 AndroidTM 5.1.1 będzie dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od czerwca 2016 r. w cenie od 7800 zł netto, zaś Panasonic Toughpad FZ-F1 z systemem Windows 10 IoT Mobile Enterprise od września w cenie od 8100 zł netto. Oba urządzenia są objęte standardową 3 letnią gwarancją.

źródło:
Panasonic

KanAutor |2016-03-15T15:31:09+02:0015 marca 2016 15:31|Kategorie: Android, Microsoft, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.