Jesteś tutaj:-, Artykuły, Internet, Sprzęt, Tablety, Testy i opinie-Rugged Pad T71 – tablet do zadań specjalnych

Rugged Pad T71 – tablet do zadań specjalnych

Sercem Rugged Pad T71 jest procesor z czteroma rdzeniami MTK6592 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz. Wbudowany 2GB pamięci RAM oraz układ graficzny Mali-450MP.


Jak się nietrudno domyślić, taka konfiguracja sprzętowa pozwala spokojnie pracować na aplikacjach biurowych, ale nie zachwyca wydajnością, w mocnych tytułach z Google Play. Jednak nie ma tragedii, nie do multimediów stworzono ten tablet. Cieszyć może 32 GB dostępnej pamięci na dane użytkownika (z fabrycznych zostaje nam ok. ok. 27 GB). Do zdjęć i filmów możecie rozszerzyć pamięć dzięki kartom microSD/microSDHC o kolejne 64 GB. Wynik benchmarku w AnTuTu na poziomie 33 000 punktów. Co klasyfikuje go na wysokim miejscu, biorąc pod uwagę, kto go będzie używał.System operacyjny Rugged Pad T71 to niestety leciwy już Android 4.4.2 Jelly Bean. Producent ograniczył swoje dodatki do absolutnego minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu.


Jeżeli chodzi o oferowane metody łączności, to w Pad T71 znajdziemy podstawowe dziś usługi. Wbudowany modem 3G /HSDPA, prawdopodobnie (7.2 Mb/s) i HSUPA (5.76Mb/s), bo producent się tym nie chwali pracuje we wszystkich popularniejszych częstotliwościach, dzięki czemu powinien obsłużyć popularne sieci komórkowe, w tym darmowy Internet Aero2.


W podróży oprócz obsługi karty SIM z (z funkcją hot – spot pozwalającą udostępnić łącze internetowe) przydatna może być wbudowana karta Wi-Fi czy łącze Bluetooth do komunikacji z zestawem samochodowym czy słuchawką bezprzewodową. Jeśli chodzi o antenę Wi-Fi, to ma ona raczej przeciętny zasięg.

Tablet świetnie nadaje się też jako nawigacja. Jego wykorzystanie przetestowałem m.in. z darmowym programem Mapy Google na telefony oraz tablety z Androidem. GPS, opcjonalnie GLONASS/GALILEO z zewnętrzną anteną, działa stabilnie i szybko, precyzyjność lokalizacji rzędu 2-3 m, jest na bardzo przyzwoitym poziomie.

Z myślą o prowadzeniu wideokonferencji lub sporządzaniu dokumentacji fotograficznej, Rugged Pad T71 wyposażono w kamerę przednią o rozdzielczości 1MP oraz kamerę tylną 8 MP. Główny aparat Rugged Pad T71 nie imponuje pod względem jakości wykonywanych nim zdjęć oraz filmów.


Materiałami multimedialnymi rejestrowanymi na turystycznych wojażach jednak będzie się można pochwalić. Zdjęcia, zwłaszcza w dobrym świetle, prezentują poprawnie. Jednak można mieć uwagi do nasycenia i odwzorowania barw, które pozostawiają wiele do życzenia, zbyt duża jest też kompresja. Ponadto aparat ma problem ze złapaniem ostrości – standard dla aparatów w tabletach. aplikacja aparatu oferuje typowe funkcje znane z Androida takie jak: geotagowanie, zoom cyfrowy x 4, samowyzwalacz, wykrywanie twarzy, zdjęcia panoramiczne, czy wyzwalanie głosowe.

Poniżej przykładowe zdjęcia z aparatu.

Wideo kręcone za pomocą Rugged Pad T71:

Strategicznym elementem w sprzęcie mobilnym jest zasilanie. I w tym przypadku producent stanął na wysokości zadania. Tablet posiada wewnętrzną baterię polimerową 9650 mAh. Dodatkowo można dokupić dodatkową baterię płasko przylegającą do tylnej ścianki tabletu o pojemności 5200 mAh (UHF RFID).


Takie rozwiązanie pozwala podczas pracy tabletu wymieniać baterię bez konieczności wyłączania systemu (hot swap). Akumulator pozwala na mniej więcej 6 godzin typowego użytkowania, lub na 500 godzin w trybie uśpienia. Wyłączenie sieci bezprzewodowej i zmniejszenie jasności podświetlenia ekranu pozwalają wydłużyć ten czas do ok. 8,5 godziny.

Autor |2015-11-11T08:43:44+01:0011 listopada 2015 08:43|Kategorie: Android, Artykuły, Internet, Sprzęt, Tablety, Testy i opinie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.