Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Sprzęt, Tablety, Taryfy komórkowe, Telefony-SumUp by InPost: odbieranie płatności za pomocą smartfona lub tabletu

SumUp by InPost: odbieranie płatności za pomocą smartfona lub tabletu

InPost finanse we współpracy z firmą SumUp – liderem w rozwiązaniach mPOS (Mobile Point of Sale) – wprowadza kolejną usługę, dzięki której znacząco rozszerzy swoją działalność z zakresu mobilnej akceptacji kart płatniczych. SumUp by InPost to rozwiązanie, umożliwiające odbieranie płatności kartą za pomocą telefonu komórkowego lub tableta podłączonego do terminala płatniczego typu Chip&PIN o nazwie PIN+.


Wystarczy tylko skorzystać z wejścia słuchawkowego – lub technologii Bluetooth w przypadku najnowszej wersji – by za pomocą niewielkiego terminala móc przyjmować transakcje wszystkich wiodących rodzajów kart płatniczych. Unikatowe rozwiązanie zapewni małym i średnim przedsiębiorcom nie tylko wyjątkową wygodę – pozwoli im również zaoszczędzić dzięki niskim kosztom oraz braku długich wiążących umów.

SumUp by InPost
SumUp by InPost

SumUp by InPost to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy poszukują przenośnej i wygodnej formy przyjmowania kart płatniczych. Co istotne – nie niesie ze sobą opłat abonamentowych, PIN+-frontal-with-phone-inpost_white-1które z reguły występują w przypadku innych przenośnych terminali.


SumUp by InPost to kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców proponowane przez Grupę Integer.pl. Wykorzystywanie mobilnych płatności w handlu staje się coraz bardziej powszechne, dlatego chcemy wykorzystać sprzyjający trend. Warto zwrócić uwagę, że nasze spółki w silnym stopniu skupiają się na działalności B2B, także na rzecz mniejszych detalistów i mikroprzedsiębiorców. Generujące niskie koszty i niezwykle mobilne terminale SumUp by InPost dedykujemy m.in.: niewielkim placówkom handlowym i usługowym, punktom gastronomicznym, a także przedstawicielom wolnych zawodów, specjalistom ds. sprzedaży bezpośredniej czy taksówkarzom. Obecnie w przypadku wymienionych usług płatności dokonywane kartą lub drogą mobilną należą do rzadkości. Potencjał tych rynków oraz wielu innych branż jest jednak ogromny, dlatego będziemy intensywnie promować rozwiązanie w kilku tysiącach naszych placówek w całej Polsce – mówi Rafał Markiewicz, Prezes InPost Finanse.

SumUp by InPost akceptuje wszystkie wiodące rodzaje kart płatniczych i jest dostępny w najpopularniejszych systemach operacyjnych – Android oraz iOS (Apple). Aktualnie trwają również testy aplikacji dedykowanej systemowi Windows Phone.

Koszt usługi stanowi prowizja w wysokości 2,25% wartości transakcji oraz jednorazowa opłata za wydanie terminala PIN+, która jest najtańsza w Polsce. Przedsiębiorca zwolniony jest natomiast ze stałych opłat abonamentowych, które dla
standardowych terminali sięgają nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie (plus koszty prowizji). W przypadku SumUp by InPost opłata pobierana jest wyłącznie w momencie sprzedaży produktu lub usługi. Uniwersalny terminal PIN+ sprawdza się dzięki temu w sytuacjach, gdy firma decyduje się nawet na sporadyczne
korzystanie z urządzenia. Czytnik PIN+ umożliwia także generowanie raportów sprzedaży oraz śledzenie operacji za pomocą GPS. Nie wymaga częstego ładowania, co znacząco wpływa na jego mobilność.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z naszą usługą wchodzimy do Polski – tutejszy rynek płatności bezgotówkowych jest bardzo zaawansowany, a konsumenci coraz częściej zamieniają gotówkę na kartę lub dokonują opłat natychmiastowymi przelewami internetowymi. Naturalne jest więc to, że klienci oczekują od przedsiębiorców wygodnej metody dokonywania transakcji. Współpraca w zakresie dystrybucji terminali SumUp z tak silnym partnerem, jak InPost Finanse – to najlepsza możliwa decyzja. Nasz partner realizuje na rzecz małych przedsiębiorców każdego dnia tysiące usług z zakresu usług pocztowych i finansów. My z kolei dajemy rozwiązanie znacznie wzbogacające ofertę usługową. To zdecydowanie sytuacja win-win dla każdego – dodaje Maximilian Stella, Dyrektor Zarządzający SumUp w Polsce.

Oficjalne wejście SumUp na rynek polski miało miejsce 29 maja 2014 roku i zbiegło się w czasie ze światową premierą PIN+ – najnowszej wersji terminala stworzonego przez SumUp, opartego o technologię mikroprocesorową i autoryzację transakcji kodem PIN.

Polska oraz Szwajcaria są pierwszymi krajami, w których urządzenie PIN+ zostało
zaoferowane klientom. Początkowo czytnik będzie dostępny w wersji beta.

Terminal umożliwi łączenie się ze smartfonem i tabletem zarówno za pomocą kabla audio jack, jak i systemu Bluetooth Low Energy. Ładowany jest za pomocą wymienialnych baterii, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być jeszcze bardziej mobilni i obsługiwać płatności o każdym czasie i wszędzie tam, gdzie jest zasięg internetu. Akceptuje wszystkie rodzaje najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym: Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, zaś potwierdzenie zakupu dostarczane jest przez SMS albo e-mail.

źródło: InPost Finanse

KanAutor |2014-06-10T10:49:16+02:0010 czerwca 2014 10:49|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Sprzęt, Tablety, Taryfy komórkowe, Telefony|Tagi: , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. rysio 10 czerwca 2014 w 14:58 - Odpowiedz

  Szanowni Państwo!
  Jak należy odmieniać wyraz tablet? Moje wątpliwości budzi szczególnie biernik – powinien brzmieć tablet czy tableta?
  Łączę pozdrowienia
  Najnowszy słownik ortograficzny PWN podaję dopełniacz tabletu, w NKJP też ta forma przeważa nad konkurencyjną tableta. Skoro tak, to biernik powinien mieć formę tablet. Mimo ekspansji końcówki -a wśród rzeczowników nieżywotnych tablet odmienia się inaczej niż kotlet.
  — Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.